намерих кокалче в купешко пюре :(

  • 2 277
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 630
А аз нали съм си карък, намерих четина в ХИПП  Sick
Яд ме е, че не запазих, но тогава ме убедиха майките, че това били "конци" от спанака, а на мен ми беше първото отворено такова пюре и си помислих, че грешката е в мен, обаче като видях след това на какво казват "конци"- да, това първото определено си приличаше на свинска четина  Sick

# 31
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз купувам предимно пюрета на "Ганчев", защото моят сладур не иска да яде други - и с Гербер пробвах, и Семпер и Нестле Naughty, отказва и това си е.
Наложи се таткото да ги яде (че от престараване бяхме понакупили, да има Simple Smile)
За толкова много време нищо не съм намирала в тях (пюретата на Ганчев) и се надявам, че и в бъдеще ще е така Peace

Относно пюретата на ХИП искам да споделя от личен опит, че разликата в качеството на тези в БГ и купените от чужбина е огромна; никога няма да купя повече на ХИП, след като Макси се скъса да повръща от купените в БГ пюрета на ХИП.

# 32
  • Мнения: 1 014
Аз не съм купувала никога пюрета на Ганчев, заради лошите отзиви, които чувах за тях. Но по мое лично мнение в по-голямата си част майките се доверяват именно на тях. Не само тези, които са финансово по-притеснени, но и такива, които нямат достатъчно информация за вида и качеството, на което трябва да отговарят съставките на детските пюрета за първоначално захранване. Аз винаги съм се придържала към максимата - може и по-скъпо, но да е качествено. Давала съм пюрета на Хип, Сънвал, Нестле, но първо чета съставките, почти не гледам кое за каква възраст го дават. Знам коя храна кога се въвежда и съм се водила единствено от този принцип. Наистина и в някои пюретата на тези фирми има и захар и сол, но асортимента им позволява да избера само тези, които отговарят на моите изисквания.
Досега не ми се е случвал инцидент с тези пюрета, а на вкус синчето много ги харесва, така че продължаваме с тях.

# 33
  • Мнения: 1 111
  Много спорна тема! newsm78Всъщност, с какво децата хранени с вносни пюрета са по-различни от другите?И още, откъде знаете как се приготвят те и колко са качествени?
  Пък и това за здравословното хранене, без захар, сол и т.н.....да не се вманиячаваме, а.
 
 

# 34
  • Мнения: 2 271
Е,аз имам и възможност , и достатъчно информация!Но купувам предимно "Ганчев".Пробвала съм почти от всичко,но моят избор е такъв.До сега не съм имала оплаквания!

# 35
  • Мнения: 7 640
Е,аз имам и възможност , и достатъчно информация!Но купувам предимно "Ганчев".Пробвала съм почти от всичко,но моят избор е такъв.До сега не съм имала оплаквания!
newsm10 smile3501

# 36
  • Мнения: 3 042
Хайде и аз да се изкажа. Купувала съм и Ганчев, и АМ- АМ, и ХИП, Гербер ,Семпър и др. и в никое нищо не съм намирала. На Ганчев доста е изял малкият и продължава да яде. По едно време предимно тях ядеше  и зеленчукови и месни и плодови. С какъвто апетит яде българските пюрета с такъв яде и вносните. За него разлика няма.

# 37
  • Мнения: 1 878
Аз пък съвсем лично намерих цяло зърно в каша елда на ХИП  Rolling Eyes, добре че давам по много малко количество в лъжичка та я забелязах, че задавяне със зърно  #Cussing out не ми се и мисли...............Пак ползвам марката, както и други коментирани тук, но вече доста добре преглеждам какво точно ще бутна на младежа във всяка поредна лъжичка - малко параноично май  newsm78

# 38
  • Мнения: 61
Аз давах на сина си предимно пюрета на Ганчев,но не защото нямам възможност или информация.Просто детето си ядеше само от тях.Два пъти съм купувала Хип и да ви кажа, не виждам разлика.Верно,че контрола на вън е по-голям,но мислите ли,че тук не е?

# 39
  • Мнения: 6 472
По отношение на контрола не мога да се изкажа, но имам чувството, че в БГ не е драстично по различен. Само дето стандартите са ни други.  Аз не бих дала домати на 4 месечното си бебе. Още в началото на захранването бях дала българско пюренце и след като се продриска и си откара много зверски, се зачетох и установих, че има доста нещо, на които може да реагира. Липсата на сол и захар, за някой може и да е вманиачаване, за мен не е. Отгледах едно дете с проблеми и предпочитам с второто да се презастраховам, отколкото да пак да се "позабавляваме". Не че и в някои от вносните пюрета няма работи, които на мен ми се струват неподходящи, но поне имам възможност за избор. При Ганчев практически всичко е с добавена я сол, я захар, я краве масло, я нещо несъобразено с възрастта, пък може и от всичко накуп. Не съм ги изключила като алтернатива, но за малко по- късен етап. За сега ппредпочитам хараната за бебето да се приготвя в къщи и само понякога за разнообразие взимам от готовите бурканчета.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 154
Синът ми се хранеше с Хип, Нестле и Ганчев, пробвали сме и Хаме и Семпер, да чукна на дърво не съм намирала нищо в никое пюре и не съм имала проблеми. По принцип и според мен вносните пюрета са по-качествени, но... от друга страна да не забравяме, че не ние сме измислили нитратите, внесоха ни ги, в чужбина много отдавна хапват безвкусни плодове и зеленчуци, а също и нещо много важно: къде се произвежда Нестле, къде се произвежда Хип и т.н.  и дали в тези фабрики се внасят специално био плодове и зеленчуци, за да се хранят здравословно нашите дечица,  newsm78 е, лично аз страшно се съмнявам в това.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 263


 В Метро имаше миналата седмица от плодовите дуети на Хип със срок на годност 6 април т.г., който си е купил на едро без да погледне, рискува да даде на детето си от тях след изтичане на срока на годност. Кой тогава ще е виновен - Хип, Метро или родителя, който не е видял срока на годност? 
Обикновено когато наближи крайният срок на годност на Хипп/и не само техни/ пюрета цената е доста намалена. Скоро така беше с кашите Лека нощ в Била/а имаха още 4-5 месеца до крайния срок/. Естествено като видиш пюретата на половин цена значи има нещо....

# 42
  • Мнения: 3 042
В Метро имаше миналата седмица от плодовите дуети на Хип със срок на годност 6 април т.г., който си е купил на едро без да погледне, рискува да даде на детето си от тях след изтичане на срока на годност. Кой тогава ще е виновен - Хип, Метро или родителя, който не е видял срока на годност? 

Винаги, когато купувам нещо не само за малкият , а и за нас гледам срока на годност още в магазина /независимо дали го купувам на едро или дребно/.  Единствено, когато пазарувам в детският магазин, от който обикновенно пазарувам за малкият, гледам срока на годност чак в къщи , но задължително /но там обикновенно ако нещо им е срочно ме предупреждават/.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 298


 В Метро имаше миналата седмица от плодовите дуети на Хип със срок на годност 6 април т.г., който си е купил на едро без да погледне, рискува да даде на детето си от тях след изтичане на срока на годност. Кой тогава ще е виновен - Хип, Метро или родителя, който не е видял срока на годност? 
Обикновено когато наближи крайният срок на годност на Хипп/и не само техни/ пюрета цената е доста намалена. Скоро така беше с кашите Лека нощ в Била/а имаха още 4-5 месеца до крайния срок/. Естествено като видиш пюретата на половин цена значи има нещо....
Аз не говоря за пюрета на половин цена ...

Практиката за намаление на стоки с изтичащ срок на годност я има по света, и само в някои магазини в България. Не съм убедена, че Метро я следва, ние от там рядко пазаруваме пюрета, защото почти няма разнообразие и не съм попадала на намалени цени, може и да е имало.
В конкретния случай, който цитирам, цената не беше намалена, иначе щях да се загледам в срока на годност и сега нямаше аз да ям плодови дуети  Laughing . Добре, че гледам срока на годност у дома преди да давам на детето, тогава като го видях се изумих естествено веднага погледнах и фактурата, да не би да не съм довидяла в магазина, че са намалени - нищо подобно, съвсем редовна цена!

Руби е права винаги да гледа срока на годност още в магазина, ама аз патката все забравям къде живея...

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 14:39 от nati_nat

# 44
Хей, момичета, голяма битка сте заформили!
Аз давам на моето дребосъче всичко - домашни, български и вносни пюрета. Хапваме всичко.
Искам само да ви обърна внимание на това:
1. Обръщали ли сте внимание на превода и оригиналния текст на чуждите пюрета?
2. Поглеждали ли сте как изглеждат пюретата на Hipp на сайта им в UK?
3. Защо ние плащаме по-ниски цени за внесените пюрета? При равни други условия и качество ли става това намаление?

Общи условия

Активация на акаунт