КГБ = Клуб на Готините Баби - 165.

  • 60 700
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 672

Добрутро и от мен!

И аз си изпих кафето във вашата компания, сложиш чай на котлона и сега се чудя откъде да я подхващам. Първо ще приготвя закуската за мъжете, пък после ще видим какво и що. А, Римар ме подсети за тото. Не съм пускала от години и ще помоля ММ да ми пусне един фиш, пък току виж излезе нещо.  hahaha

Фло, благодаря ти за разходката из красива Прага.  Hug

Иха, тези карикатури зодии много ми харесаха. И са верни, поне за моята зодия.  Heart Eyes

Хубаво да ви е в почивниците, коя с ангажименти, коя с книжка и музикален фон, коя в кревата. Който както и каквото.  Hug Hug Hug

Скрит текст:
ВАЛЕНТИН ЧЕРНЕВ

НА ЧЕТИРИ РЪЦЕ

Тази тъжна сюита – животът – е сложна
и се свири от двама сърце до сърце.
В нея солов акорд би звучал невъзможно –
тя е кратка сюита за четири ръце.

Има много клавиши доброто пиано –
скрита музика диша във всеки от тях;
светят белите – приказна сребърна пяна,
мамят черните – мрачният белег на грях...

Но единствено с белите просто не бива –
няма радост без болка и смях без сълзи;
има време за обич, безкрайно щастливо,
и такова, в което тъгата пълзи.

Нито с черните само светът е възможен –
полуздрачът е преход към изгрев лъчист;
с полутонове шепне животът тревожен,
но е тъмна измама възторг получист.

И е трудно да срещаш деня с полувяра,
с полуобич любима жена да дариш...
...С полусмях полуистини тъжни повтаря
полутонът, докоснеш ли черен клавиш.

Но клавишите чакат – и бели, и черни.
Две ръце нямат сила за припева горд.
Двама души са нужни за тонове верни,
две сърца – за кристален и верен акорд.

И сюитата звънва – могъща и сложна,
виртуозна пиеса за четири ръце.
Да се свири е трудно, но става възможно,
ако двама я свирят сърце до сърце.

# 61
  • Мнения: 2 099
Добрутро, милички моички!
Поздравявам ви с днешния ден "за Гинес" - най-студеният за миналата и за тази година!
 cold cold cold

Пишете нещо за Шпунци, милата. На Джилините изчезвания сме понавикнали. Добре, че Светълчо наруши нетипичното си безмълвие.
Какво нещо е това навикът, стереотипът! Несъкрушими. Свикнали сме ТУК да си общуваме в писмена форма  typeuu . И дори не се сещаме, че можем да вдигнем и телефона  phoneuu

# 62
  • Мнения: 18 664
Добър ден ,аз познайте на какво се нахвърлям ,с мерак.Онези дни като ходих по центъра по работа гледам на табелата пред стола менюто и  влезнах,та хапнах една чорба.Няма да купя шкембе само за себе си,доста скъпо ми  е.но  си направих кефа да хапна и като се прибрах се направих на сърдита.Пред кого не знам.
Голем студ,на кутийки ,на квадратчета, на петоъгълници...ама ще мине и той.
Важното е да сме здрави дето си вика.

# 63
  • София
  • Мнения: 8 418
ЗДРАВКЕ МРАВКЕ, мараба Simple Smile Не знам мравката дали спи зимен сън, ама Здравката със сигурност е  отмъркала под дебелия юрган. hahaha Joy Толкова рядко се вестяваш. Няма ли да ходим на оперета?

МАРИНКА, от известно време приобщавам ММ към литературното четене, така, че почитателите на вас, мили посестрими, дето слагате стихове се увеличават. bouquet

РИМАРЧЕ, подсети ме и мен да пуснем по един фиш в тотото, пък ако спечеля, ще се разчуе. Господ нали казал: Дай ми шанс, пусни поне един фиш... А иначе как да спечелиш? Който играе пИчели, който не играе не пИчели ( Христо Стоичков Joy)

ТАНИТКА, познах какво има в купичката. Любимата ми шкембе чорба, че и с подправките. От къде го намери този мустакат хубавеляк? И да не му се пие на човек чай, ще поиска да си вземе Wink

БОРЯНКЕ, що си се харчила? Не видя ли, че Танита рано рано е сервирала чорбицата. Още в 5.00. Таман за закуска Wink

От сутринта у нас е на вили и могили. Дойдоха едни юнаци с бус, та натовариха всичко и сега подготвяме стаята за боядисване. Можете да си представите какво е. На всичката бъркотия си оправям цветята. Имам десетина Амарилиса. Трета година не цъфтят. Миналата година цъфна само един и това си беше. Чета в нета за отглеждането им, уж спазвам всичко, а накрая нищо.

МЕРИ ПОПИНС, нещо да кажеш по въпроса? Толкова много ги харесвам тези Амарилиси... Имам и три орхидеи и те нещо стачкуват. Що така? newsm78 Стачкува и Антуриумът, дето ми е подарък от Джили. Едно време казвах, че само в къщата на зла жена не цъфтят цветя... Да не би пък да съм станала зла???

Стига ми почивка, отивам да шетам.

# 64
  • Мнения: 18 664
Харчих се два кинта Фло ,тук е  добра чорбата,но очи пълни ,стомах празен ,та си требе харчене.Не ми се излиза още навън ,след малко ще си прислужвам,в пика на топлото центъра на студа на сезона.
Да  ви кажа ,вие  харесвате ли неща като сте на гости?Като занесох на бабата си лекарствата,не че ми е баба ,майка мие  по години, почерпи дребни бисквитки и  казах,че ги обичам тези ,е  познайте с какво си заминах.То  и да не бях казала все тя.Сега ги рупам пред компа  и кликам тук там ,че и доплитам едни терлици,да си заловя ръцете в нещо. Закачих вчера пердетата но имат грешка в шева,едното обърнато обратно.За сега ще стои  така,до сгоден случай  за поправка.Ама виновна,че се съгласих да ги шие докато съм там,мисля,че насаме  и  спокойствие  нямаше да обърне цветята обратно.Ще  го оправим.Трябва само лентата отгоре дето се закачват да набавя ,тази свърши.И нащто кьори да ший  и пори ,после мацката ще го зашие  както требе. Оплаках се ...не че някой  ще помогне ,ама олеква.

# 65
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 310

 Я и аз да се обадя следобедно!
 Излизах преди малко до магазина, че то ни яйца, ни салам, че и олиото свърши....Поотпуснало се е малко, ама иначе, дето казва Емо Чолаков: с една дума - студ, с две думи - кучи студ Joy Върнах се на топло и пак се разкихах и носът пак потече #2gunfire Явно не ми понася излизането в това време. Тъкмо го бях стопирала с АСС - от домашните запаси. сега остана едно саше Тайлол хот, ама довечера преди лягане ще му видя сметката и на него. Ако не мине, утре минавам на греян джибромицин до понеделник Joy А, и да ви обуча малко:
Ракия се пие по 4 начина: с вода, без вода, като вода и вместо вода! Joy
Извадих от фризера две пържоли без кост \ бая дълги \  и съм решила да си направя бяла чеснова каша. То нещо като фрикасето, ама с чесън \ който първи се запържва \ и е без мляко - само брашно и вода, месенцето и накрая лъжица лимонов сок \ или лимонтозу размито \ . Отдавна не съм правила, ама у дома се тачи. Пък и да използвам, че е с чесън!Белким повиши имунитета Joy
Вчера готвих леща с много чесън - на два пъти го слагах. На мен ми беше доста чесново, ама другите нищо не казаха - изядоха си всичко като добри прасенца Joy
Здравче, то телефоните - добре! Ама така чуваш само един човек, пък тук си четеш от всички!
И да ви разправям майтап! На бабинден ми се обажда кака ми от София \ на братовчед ми майка му \ и ми разправя как й се обадил някой с гласа на ММ, че уж бил в болница и му трябвали 1500 лв за операция! Иначе той ги имал, но не можел сега да излезе. Тя се усъмнила, защото нерде, нерде точно пък той ще се обажда точно на нея newsm78 По-скоро би се обадил на сина й! И най невинно попитала: Ти в Кубрат ли си? Отговор: Да бе, в Кубрат, тук до София Joy Joy Joy Извинила се, че не може да му помогне, защото е на легло след операция. А това за жалост е истина - предната седмица паднала и счупила крак, та сега наистина е на легло. И ме моли да звънна на ММ и все пак да разбера. Звъня аз и го питам: На работа ли си? - Да, защо? -Добре ли си? - Да, защо? И му разправям, а той се чуди: от къде, аджеба, ще знаят за него и че има някаква родствена връзка с кака newsm78 Само че този път информацията им е била доста повърхностна, пък и нещо географията са объркали! Та така при мен - да не е скучно!

# 66
  • Мнения: 641
Привет, момичета
Тази седмица се наложи да замествам колежка и не взех внучката,та да си почина.То пък кучето снощи пак се разболя(празно няма)  наложи се да го водим на лекар, изцапа пътеките и ги прах.
От години не бях правила курабии,днес ми скимна да направя на майка локумките и станаха като нейните.
Момичета,аз се скарах на щерката за клипчето на сватята,обаче като ви чета......това си е решение на майката и е била права.....е,нищо де,че защитих сватята.
......голямата щерка ме разсмя....Обади ми се,че внучката отишла на гости при нейна приятелка от ДГ  това й е първото гостуване( като изключим бабите ) без мама и щерката ми се обади,че е притеснена.Успокоих я, че аз като бях на нейните години я чаках по терасите да се прибере от дискотеките....
Янче,по вестниците все пишат за излъгани възрастни хора.Наскоро писаха за дядо, на който сина му казал,че е измама и той пак през терасата хвърлил пари.....Преди време ревящ мъж се обадил на свекървата:-"Баба,бабо,не ме ли позна?"Тя му отговорила,че няма как да го познае,защото има само внучки....и тогава "ревящият",започнал да псува внучките.


Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 19:40 от cream_

# 67
  • Мнения: 18 664
Креми ,нищо че си рекнала на щерката да не се  вживява много.Но  тук доста научих какво искат младите и когато реших да сложа снимки,попитах кои  и  може ли първо.Замислих се дали щях да съм  очарована свекърва ми да направи така.
Та  и двете сега ще отстъпят крачка и  ще е у ред всичко.
Май  ми се размина да имам гости ,последно така усещам.Още месец ще почакам да се прибере окончателно детето. Не  е много ,ще дойде като утре.
Чета ви и  си говоря с вас ,все пак не можа всичко след всяка да коментирам ,много става присъствието ми тук.Гледах днес един филм с Камерън Диас и още  мацки"Другата жена"Весел ,некъв пич си играе  с жените ,голем любовник на няколко,но три от тях му натриха носа  и завърши добре.Да идва пролет май викам...оседях се и ептен отпуснах в къщи.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 748
    Здрсвейте,дружки!
  Да се обадя и аз,че срамота да съм си в къщи и да нямам време за темата.Цял ден се въртя из къщи,все си намирам работа и не съм седнала.Сега чета за времето и попаднах на камери от щ
атите ,та гледам снежната буря там.Е,като тука е.Само дето вдигат много шум.https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/united-states/new-york/ … rk-manhattan.html
   Мери,сега прочетох,че имаш внук.Да ви е жив и здрав и да е късметлия!Аз съм пропуснала ,момента на раждането,та сега реагирам със закъснение.
   Янче,тук има село Кубратово. Но,географията им е била чужда,не са чували за Кубрат.Така са се издали.
   Кремче,едно време беше безопасно и децата ги пускахме сами.Но това време мина,сега е друго.
   И на мен ми се обажда някаква да плаче,че си счупила ръката.Попитах я защо не звънне на Бърза помощ и ми тегли една дълга...
   

# 69
  • София
  • Мнения: 16 110
Ето съм от замръзналото царство.
Танита, когато си поднесла шкембе.чорбата у нас вече я изядохме.
Ани си беше на гости за 10 дни и сутринта си заминаха.С гадежето спаха у нас и в 4.00 ги дигнахме за летището. Момчето много обича шкембе, Пл. беше направил и му стоплих. Излетяха и кацнаха навреме, после са имали малко приключение докато си стигнат до града, но вече са в къщи.
Тия дни ви четях, но много не писах. Сега ще наваксам няма страшно.
Янке, пак добре се е усетила бабата и не е изгоряла.
Според мене телефонните измамници си имат агенти навсякъде - и съседи,и  в работата. Няма как да навържат и роднините. Явно са с подкрепа отгоре.
Вкусно звучи чесновата каша, хапнете си. Чесъна е природен антибиотик.
Крем, за снимки или информация за дете - винаги бих се съобразила с майката. Пък то като порасне да се споделя където си иска само. Моите снимки и изпратените ми от Ани са в уж скрити албуми и не се виждат. Това е по нейно искане. Свека ще свикне да се съобразява. Ако не стане дъщерята може да ограничи достъпа и до снимките. Но пък ако сина и не иска - става мътна и кървава.
Борянка, бързо ще мине месеца. Аз чаках точно 6. Сега започвам да чакам следващите не се знае колко. Това е положението засега. Да сме живи и здрави, ще чакаме.
Фло, не съм по цветята. Но предполагам, че на амарилисите им е хладно. Майка ми имаше 2 саксии, цъфтяха си редовно. Но като се изнесоха от апартамента ми ги оставиха. А аз не съм обърнала внимание, че са в студена стая. Ами не цъхнаха, постепенно залиняха и заминаха. Докато и те живееха с мене стаята се топлеше и се чувстваха добре.

# 70
  • Мнения: 18 664
амарилиисте са в мазето и спят,за това ми цъфтят късно ,края на май -юни.При преместване прескачат да цъфтят.Другите цветета не знам какво правят. Спирам с къщните цветя си казах вече. Като имаше хора и топло имаше китки ,от сега нататък няма да има ,само по двора.Парното суши въздуха,чувала съм,бе всичко стана капризно.Аз най-вече.

# 71
  • Мнения: 4 369
Добър вечер, момичета!
Да се обадя между две серии. Започнала съм сериала ДЕМОНИТЕ НА ДА ВИНЧИ и покрай него попадам на филми я за Флоренция, я за Медичите, я за Мекеланджело. По време на сериалите пък влизам в Уикепедия та се доинформирам за Макчу Пикчу, папа Сикст и други персонажи от фирма.  От една година съм на такава тема, чакаме  и една книга ТАЙНАТА НА МЕДИЧИТЕ, ама като свърша с  филма.
Фло, за амарилиса нищо не мога да ти препоръчам. Половината от орхидеите ми започнаха да напъпват и цъфтят /имам 43 броя/. Освен да вземеш тор и за орхидеите и за амарилиса. При хубав тор няма начин да не цъфнат. Тъкмо сега им е времето за подхранване и на пролет да се засрамят и да цъфнат.
Яжке, благодаря за пожеланията към Борко. Той вече е голямо момченце на 3 месеца  Grinning
Айша, имала си най-желаните гости. Да минава бързо времето за следващото посещение.
На всички приятна вечер и красиви емоции  Hug

# 72
  • Мнения: 641
Сватята ми е добра и разбрана.......Моето се подразнило,че на мен ще ми стане мъчно,че другата баба си играе с детето, а аз не мога, защото съм далече......а не е така,дори ми е приятно.
Яжка,преди 21-22 години си беше много страшничко,после за малките бях по- спокойна,може би и защото излизаха двете заедно.
Айша,имала си гостенчета,порадвали сте им се..
Моят баща правеше вкусно шкембе , ММ не вкусва.Обичам и свински крачета и уши,понякога свекървата като свари ме вика в тях да си хапна.
Борянка,моят дядо днес сложи в кофички семена за ранни домати и чушки....та чакаме вече пролетта.

Последна редакция: нд, 24 яну 2016, 08:55 от cream_

# 73
  • Мнения: 5 362
Прочетох и изгледах всичко. Последните  дни ми е студено в пряк и преносен смисъл. Добре, че ви има! Иначе вечерите ми ще са съвсем пусти.
Знаете ли как е Шпунц? Мисля я.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт