Зълвите - как се справяте с тях?

  • 34 633
  • 336
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 990
Аз пък те съветвам-Търпение!Потрай малко,щом имате изгледи за изнасяне.Само гледай 2-те години да не станат 5,10,15,20-тогава ще имаш вече сериозен проблем,ако все още не се чувсташ добре с компянията на роднините.

Само да не се окаже, че любовта се е изнесла първа, когато след 2 години дойде време за изнасяне в самостоятелно жилище.

 

# 16
  • Мнения: 25 655
Майката на девойчето къде е, не се ли усеща? Би трябвало тя да го дръпне настрана и да го посъветва да не досажда на младоженците.
Явно я устройва ситуацията - синът и снахата да дондуркат момата, че да не я мислят къде и с кого е, ама... Не е редно да се прекалява.
Изобщо, топката е в полето на сина. Да говори директно със сестра си, с майка си или с баща си и да обясни в прав текст, че вечер искат да поостават насаме с жена си, а не да забавляват голямата му вече сестра.

# 17
  • Мнения: X
Цитат
Аман от мамини синчета, бих казала аз.....
По-важно е сестра, брат, мама, тати да не се разсърдят, пък съпругата-кучета я яли.
Докато не се изнесете, няма да имаш мира.Явно мъжът ти не може "копче" да им каже, та......






Това е много тъпо да се кара мъжа да избира!Те са му родители сестра ,тя му е съпруга.Всеки си има своето място.Сега са при неговите роднини-ще се съобразяват и двамата!подчертавам двамата!Като не им изнася-има си начин.Ако не се съобразяват-ще има конфликти.Просто е.
За да си го направят спокойно,комфортно,уединено,да пеят ,скачат или каквото там си искат да правят-изнасят си се,а с това си вървят всичките негативи и плюсове разбира се.



Не е нужно нищо да избира мъжът й.
Но всяка вечер, непрекъснато, да имат постоянна компания от трети човек, без значение кой е и какъв е, е досадно, уморително и нахално.
Колкото и да ми е приятен даден човек, ако трябва да му правя компания всяка вечер в продължение на месеци, ще ми писне невероятно.
Та, разбирам я авторката...колкото и зълвата да е цветенце прекрасно, всеки ден й идва в повече.
Да не говорим, че са младоженци, искат си време само за тях, без да им "свети" някой постоянно.
То да не смееш да се закачиш, да се целунеш, да се пощипнеш....

P-r-o-l-e-t , пишеш така, сякаш 18 годишната е малоумна...
Цитат
План Б е от време на време тунинговай стаята ви и себе си като за романтична вечер. Запали свещи, вземи вино, сложи си хубаво бельо и някой по-разкрит халат отгоре (Да се вижда, че имате романтична задачка само за двамцата), пусни музичка... Ама така се дегизирай, че да не си по бе;ьо от пръв поглед - просто халата и да се позагатва, че си екипирана отдолу. Сестрата като дойде, сама ще усети че имате с батко й малко "Лична работа" и ще офейка. После няколко вечери не се дегизирай и си стойте и с нея. После пак така... И така... Може да й просветне, че вие с бато й сте мъж и жена , а не сте приятелите й за забавление и че си имате занимания като мъж и жена...
Със сигурност е наясно какво правят двама души, особено младоженци, като искат да останат малко насаме....
Аз продължавам да се чудя защо една тийнка ще предпочита ежедневната компания на брат си и жена му, вместо приятелите си (ако има такива).Дори да не я пускат да излиза, днес тийновете не излизат от нета, все са с телефон на ухото или "мажат" по него.

# 18
  • Мнения: 12 669
Тийнката може и да ревнува, макар и несъзнателно.  И аз си мисля, че майката е тази, която трябва да  й каже. 

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Минали са вече няколко месеца откак са женени и на тийнката явно не й просветва, че се бърка където не трябва. Или й просветва, но се прави на ударена, защото така й изнася. Не мога да разбера потребителките, които си мислят, че тя сама ще се усети. Не, няма.
Змия - точно в десятката. С едно изречение каза всичко.

# 20
  • Мнения: 1 375
А къде са родителите и.....Щом като мъжа ти има сливи в устата и не иска да реши проблема,трябва ти да направиш нещо.Имаш 2 варианта:
1.Говори с майка му в удобен момент и и обясни ситуацията внимателно.Точно родителя е този ,чиято роля е да балансира отношенията между децата си,за да не става скапване на отношенията.Майката е тази,която ще и обясни кое е редно и кое не,до къде може и къде се преминава границата на добрите обноски и от къде нататък е в риск да стане досадна,както се е получило в случая.Просто разговаряй с нея и и обясни.Докато не говориш за това какъв ти е проблема,някой едва ли ще се досети ,че има такъв.Има и хора,които се усещат,но явно твоите свекъри не са от тях.Те вероятно си мислят,че всичко е ОК...а на теб не ти е удобно да споделиш и ето ти проблем.Казвам ти от позицията точно на такава майка ....Ако свекървата е човек на място-това ще проработи.
2.В случай ,че първото не проработи по някаква причина...има и друг начин.
Като слиза сестра му долу предполагам,че звъни/чука на входната врата.Ти не бързай да отваряш.Като отвориш след известно време,застани на вратата и кажи,че съжаляваш,но сега не е удобно да идва,защото еди какво си-имаш да учиш,ще спиш,не си добре,ще правиш нещо и т.н.И не я пускай вътре.....Кажи и ,че когато е удобно ще и се обадиш да дойде.И днес така,утре така....ще и мине мерака да идва постоянно.Т.е.ще идва когато е поканена.Всяка вечер да идва-това е прекалено наистина...

Аз имам момче и момиче и малката харесва да ходи у батко си и са близки със снахата,но винаги ходи с покана-когато те решат и я поканят...да речем един/два пъти в месеца.И аз винаги и казвам,че не е добре да стои до късно въпреки,че на нея много и харесва там,за да не им досажда.Всяко нещо трябва да е с мярка.
Има една приказка-"Добрите гости са като чистия въздух-не трябва да се застояват.Застоят ли се ...работата се вмирисва". bouquet

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 12:29 от Zhani

# 21
  • София
  • Мнения: 24 839
Да бе, тя тая 18-годишната не схваща ли, че тия хора искат от време на време и секс да правят? Какво тогава? Ще им свети, че да не би батко й да го вкара под грешен ъгъл? Извинете за грубия език, но аз така го виждам. Не е толкова малка, че да не се усеща за тия неща. Просто си действа както на нея й е удобно, а те мълчат и търпят.
Стига, де, тя не остава да спи у тях- като почнат да се приготвят за сън, си отива.
Истината е, че на брат си не пречи, защото той, явно, не изпада в нежности пред нея.
Като едните пенсионери, вечерят и гледат телевизия.
Някой беше дал съвет на булката да се отлепи от мъжа си, което и аз мисля, че ще помогне.
Но, първото и най- елементарното- нека му звънне малко преди края на работното време и да му чукне среща някъде навън, за да минат я по магазин, я нещо друго и така ще избегне присъствието на зълвата.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Всеки си има своето място.Сега са при неговите роднини-ще се съобразяват...
Да, всеки си има своето място и мястото на зълвата не е при тях...  Naughty С какво ще се съобразяват? С тийейджърските лиготии на една хлапачка, на която й е скучно?
Цитат
Може да й просветне, че вие с бато й сте мъж и жена , а не сте приятелите й за забавление и че си имате занимания като мъж и жена.
Може. Ама надали... Щото според мен й е просветнало много отдавна. Просто не й пука и си прави каквото на нея й се прави... Като всеки тийн...
И аз си мисля, че майката е тази, която трябва да  й каже.  
+ 1

# 23
  • Мнения: 553
Щом харесваш момичето, и ти липсва компания в града (а изглежда и тя има проблеми с връзките си извън семейството), има ли възможност да се сближите с нея и да контактувате "по женски", когато мъжът ти е на работа? Може би ако успеете да се сприятелите при следващ опит да й разясниш ситуацията няма да го приеме като опит за отблъскване. Струва ми се, че намесването на свекървата по-скоро би могло да усложни отношенията т.к. едва ли ще "избере" снаха си пред дъщеря си.

# 24
  • Мнения: 2 927
      Малко в кръга на шегата, но и не съвсем. След като съпругът ти не те подкрепя и ако изпитваш неудобство да говориш със свекърва си, качвай се и стой при нея по време на посещенията. Зълва ти още е тийн, ще се пробуди любопитството ѝ какво толкова си говориш с майка ѝ, а и само с брат ѝ едва ли ще бъде толкова интересно.
     Не виждам свекървата да е поставено пред избори снаха-дъщеря. Има голяма вероятност да не си дава сметка, че един от двойката снаха-син не е доволен от положението. Камелия е от скоро там, няма среда и приятели. Свекървата дори може да е насърчила дъщеря си с мисълта, че докато снахата се адаптира, ѝ е нужна компания. Човек не се взира в детайлите за живота на други хора, докато не осъзнае, че нещо не е наред, а в очите на свекървата синът си е съвсем наред, щом за него проблем няма.
 

# 25
  • Мнения: 13 770
Цитат
Струва ми се, че намесването на свекървата по-скоро би могло да усложни отношенията т.к. едва ли ще "избере" снаха си пред дъщеря си.
Тогава да избере сина си пред дъщеря си Laughing
Според мен и без разговори родителите би трябвало да се досетят, че трети човек няма място при едни младоженци и щом дъщеря им не се усеща или се прави на разсеяна, да й кажат да разреди висенето при тях.
Момичето е ясно - няма си много приятели или не й се разрешава да излиза вечер, харесва й в компанията на батко и кака, предпочита я пред тази на родителите.
(Спомням си случай как като тийн много исках да отида да посрещна и нощувам при леля, която се връщаше от чужбина след едномесечно отсъствие. Обичах си я, а и сигурно подаръци съм чакала...   Wink Ми майка ми не ми разреши.
)
Та решението е простичко.

А щом не се сещат, ти сама промени нещата. С разговор няма да стане, но предложението да се измъкваш понякога тихомълком от вас, да взимаш от работа мъжа си и отпрашвате някъде сами е добра идея. Вярно, че сега с мобилните телефони девойката веднага ще ви открие, но пък може на него да му хареса да сте си само двамата и да му просветне какво и защо всъщност искаш Laughing

# 26
  • Мнения: 553
При оплакване от снахата свекървата ЩЕ бъде поставена пред избора "снаха-дъщеря" ако от нея се очаква да говори с дъщеря си. Ако синът й се оплакваше ситуацията би била съвсем различна.  Освен това, за предпочитане е отношенията да се изясняват директно, без посредници, защото иначе  има допълнителна опасност от ефекта на "счупения телефон". Разбира се, последното предполага наличието на добра комуникация между засегнатите страни, което в случая все още не е станало проблем.

# 27
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
А вие като тръгвате да излизате, това момиче как разбира? Казвате й предварително, или като ви види на вратата ви кара да я чакате да се приготви?  Crazy Едва ли е второто. Ако по някакъв начин разбира предварително, че ще излизате, може на шега да вметнеш думата "романтично", или израза "за двама", "по младоженски" и т.н. и да я поканиш за следващото излизане. Така лека-полека можеш да се опиташ да разредиш нейното присъствие навън с вас.
А що се отнася до кисненето при вас, може пак да пробваш с израза, че "днес е младоженска вечер, искаш ли да дйдеш утре при нас". Или още от предишната вечер предупреждавай за утре, че си планирала нещо "за двама" и да заповяда вдругиден. Така хем я каниш, хем е за "друг път" Simple Smile

# 28
  • Мнения: 7 006
Абеее..Яя..Я му спри кранчето на тоз момък,пък да видим..

Ама прави така,че сестра все му да е причината..Увъртай я ,подмилквай я,да се заседява до късно,и като си легнете и  дойде време за игри.."О,мило,мноог късно стана,айде утре"..И утре пак така..
Пък да видим,дали няма сам да прикани сестра си към повече деликатност..

Гледай ти да си приятелка с нея..И със свекито..
Търси начини той да е на пангара..В крайна сметка,тва си е неговата рода и няма смисъл да водиш чужди битки..



Майката на девойчето къде е, не се ли усеща? Би трябвало тя да го дръпне настрана и да го посъветва да не досажда на младоженците.
Явно я устройва ситуацията - синът и снахата да дондуркат момата, че да не я мислят къде и с кого е, ама...
Не е редно да се прекалява.
Изобщо, топката е в полето на сина. Да говори директно със сестра си, с майка си или с баща си и да обясни в прав текст, че вечер искат да поостават насаме с жена си, а не да забавляват голямата му вече сестра.
Мдам..

# 29
  • Мнения: 156
Аз моята я отбягвам, тя не ме харесва от самото начало - аз нея още повече ама.. не съм се женила за нея така че, се  търпим за 1-2 часа  Peace Колкото до твоя случай - разбирам те, или изчакай малко или се изнесете, така не се живее, рано или късно ще си дадеш равносметка, че си тровиш нервите и не се притеснявай да говориш с мъжа ти, той е този, който трябва да се застъпи за теб  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт