Боледуване на децата ни - тема 34

  • 33 147
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 427
Оо, и аз много го тачех като дете  Heart Eyes а пък как се лакомях за Саностола ммм  Mr. Green
Обаче моето няма да го смуче, а ще го хрупа, затова ще взема тоя фитолор.
А Ериус е пил многократно миналата година+ Десибел заради бронхитите тъй че ще взема.
Ще редувам спрея с гранофорин-а до съботата докато заработи нашата докторка и ще отложа часа за гастро уффф  Tired
Засега не кашля, а грачи само.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Май само аз броя дните като galinanik Laughing Все пак ако човек държи температура от понеделник вечер до сряда сутрин примерно това не са 3 дни, откъдето и да го погледнеш. Но няма толкова голямо значение, де Simple Smile

# 707
  • Мнения: 69 259
Едното е календарни дни, в които е имало Т.
Другото са денонощия...

# 708
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Да де, именно. Според мен е по-важно колко време е минало от първото вдигане на Т и съответно това следя, а не календара.

# 709
  • Мнения: 69 259
Ами моето дете беше парцал в сряда още със ставането си, и с Т. Съответно в събота в 14ч пак си е четвърти ден, и по двете броенета. Въпреки че го водя болен от предната вечер, когато започна да буха нонстоп и явна беше, че го почва нещо...
Айде добре, в на Галинаник случая днес до 17ч е втори ден тогава...

# 710
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Мерси за отговорите Hug

Не изпадайте чак в такива подробности...за дните.
Давала съм АБ и от 1 ден с Т, след кръвни.
Давала съм и на 3ти, защото не се развива положително...
Наблюдаване и преценка на майката, която си знае детето, без да го надценава и да го мисли за супергеройче Peace

Тантум Верде съм пръскала на 3 годинки.

# 711
  • Мнения: 2 532
И на синът ми това лято изписваха Тантум Верде, като кара херпангина Peace

# 712
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Борислав пак е с температура Sad Ще се гръмна! Писна ми, честно! Защо изобщо го пуснах на кирливата градина......

# 713
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Единствено и само при херп ангината помогна. Иначе колкото пъти съм го давала, все се проточва лечението и го прибирам. Беше на почти 3 каката като го изписаха за херп ангината.
Някой писа за синузита. Да напомня само, че геломиртола помага много. На две таблетки съм от сутринта и дишам леко с двете ноздри. Няма го и напрежението в главата. Само дето ми пари на корема, но е за кратко.
Оправяйте се всички!

# 714
  • Мнения: 331
Моята лекарка така ги брои -като денонощия. По същия начин брои и дните за АБ. Например - счита,че АБ трябва да подейства до 72 час след началото,т.е 3 дни. Особено,когато бяха по-малки децата,често я притеснявах и сме броили доста заедно...

# 715
  • Мнения: X
Ех, много болни, дано минава при всички без усложнения! Аз да си призная не мога да търпя детето повече от три дни да вдига над 38. Ако няма подобрение сама искам да бъде изписан АБ, просто при малката много бързо минава в бактериални инфекции. Опитвам се да я задържа сега колкото се може повече време вкъщи. Не е гаранция, че като тръгне няма да се разболее, но пък и каквото мога да й спестя - ще го направя.
От началото на годината вече преболедува в средата на януари, пи пет дни Сумамед,  обаче нещо остатъчно продълждава да влачи и ми е ясно, че скоро може и да се появи нова/стара бактериална инфекция. Има хрема, но не тече напред. Много трудно издухва, правя инхалации с физ. раствор, промивам, но пак едва изкарва секрет. Обаче като я накарам да вдиша шумно и го чувам. Има сополива кашлица сутрин, но не давеща, по-скоро се вижда/чува как си премахва застоялото в гърлото. Хърка много нощем и това хъркане се появи в края на боледуванието й. Сливиците й са огромни. Водих я на УНГ, заключението беше атрофия на сливиците, което според мен не съответства като понятие на огромните такива в гърлото й. И назначено изледване за инфекциозна мононуклеоза. Отделно Гентазон капки и ериус. Сега съм в ужасна чуденка да пусна ли такова изследване. Четох, четох, хем ме е страх да не се окаже носител, което пък доколкото разбрах, не се лекува, хем не искам да й причиня стреса от вземането на венозна кръв. Януари пуснах гърлен секрет, не се изолира за пореден път нищо. УНГ каза, че меродавен и важен е резултата от гърлен секрет, там бактерията правела поразии, за носа изобщо нямало значение какво има  newsm78 И доколкото разбрах, ако в гърлото няма нищо изолирано, значи и назад няма, защото аз пък си мислех, че си има бактерия, но не е уловена в гърления. Секретът беше тъмнозелен, гъст и обилен.
Дълго стана, извинявам се. И благодарности на Силвето за подробните разяснения за УНГ, при когото водих малката.

# 716
  • Мнения: 69 259
Борислав пак е с температура Sad Ще се гръмна! Писна ми, честно! Защо изобщо го пуснах на кирливата градина......

Аз затова кирливата градина няма да я доближавам и другата седмица. Ама после незнам вече...кво стана с грипната епидемия, обявиха ли? Кога се очаква да отмине?

Тото, не може ли с кръв от пръстчето да се направи изследването? Защо не поразпиташ ЛЛ и някои лаборатории, които ще се съгласят? Thinking

# 717
  • Мнения: 21 321
Борислав пак е с температура Sad Ще се гръмна! Писна ми, честно! Защо изобщо го пуснах на кирливата градина......

Аз затова кирливата градина няма да я доближавам и другата седмица. Ама после незнам вече...кво стана с грипната епидемия, обявиха ли? Кога се очаква да отмине?


И аз така мисля да направя + се чудя какво става с епидемията.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Не са обявили още май... до седмица се очаква, така бях чела някъде. До края на февруари няма да я доближи моят градината, ама да се оправи сега... Баща ми каза, че дребо се разкашлял и той да вземе да го завие презглава, щото на него така му минавало ooooh! ВИкам ще удушиш детето бе, вместо да го завиваш да диша прахоляк и да се дави още повече отвори прозореца да влезе свеж въздух! И в резултат нашият се сварил и изпотил, Т му била 37,7... Не е супер висока, но много кашлял. Сухо, дразнещо от гърлото. Какво да правя довечера не знам, да го засилвам ли при педиатърката, тя днес е сутринта в кабинета си до нас, следобед е в кабинета си в с. Тополи, там не съм ходила изобщо, не го знам къде е. То за намирането ще го намерим, но дали да се влачим дотам или да чакам до утре... Като се знам каква съм паника май предпочитам днес да идем, да видим ММ на какво мнение ще бъде. И естествено как ще е дребното.

# 719
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Месечинке, наблюдавай го. Не е толкова висока Т, може пък да му се размине. Щерката като беше с Т 24 часа и рисъка, дори не приближих кабинета, не съм и се обаждала. Справих се сама, бях си дала срок точно 24 часа, ако не видя подобрение, да бягам при лл. Само кашлицата би ме притеснила, виж го, чуй го, увери се лично в състоянието му и тогава решавай...
При нас предната седмица е имало покачване на заболяваемостта, през тази пък спад. И като цяло вървим под епидемиологичния праг. Обаче в едната статия пишеше, че тепърва са се пращали проби в София, за да се установи вида на вируса. Което ме навежда на мисълта, че просто нямаме читава лаборатория в Русе  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт