Каква е тази запушалка (тапа) на матката?

  • 3 166
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Както са ти казали вече,не е задължително да ти падне.
При мен падна на 2 пъти,2 дена преди да родя,единия ден беше малко парченце,а другия ден голямо парче.Интересно ,защото преди да изпадне голямото парче долу ниско в корема ми изпука нещо силно като  тапа на шампанско,отидох да пикам,падна голямото парче от тапата и изведнъж контракциите ми станаха през 2-3 мин и след 4 часа бях родила.

# 16
  • Мнения: 1 489
Аз нито съм я видяла,нито съм я усетила тапата.Така че при всеки е индивидуално.

# 17
  • Мнения: 70
Въобще не разбрах кога и как е паднала. Ако забележиш, се подготви психически за скорошно раждане. Удспех!!!

# 18
  • Мнения: 5 391
Аз дори с изтичането на водите не я видях тази тапа Thinking

# 19
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
При мен падна около 5-6 часа преди изтичането на водите.Не е задължително да разбереш, че е паднала, както е описала Хедра, много е индивидуално.
А и това не е от такова значение, по-добре следи за наличието на регулярни контракции като сигнал за началото на раждането.
Успех и ако имаш въпроси, не се притеснявай да питаш. :peace
:

# 20
  • Мнения: 131
Благодаря ви, днес е 10,а бебето още е в мен и май не му се излиза, аз започвам да се притеснявам. От консултацията ми казаха да ходя всеки ден да ми слушат тоновете и мерят кръвното. Това достатъчно ли е, за да се чувствам по-спокойна, че всичко е наред. Да не говорим, че от миналата седмица ми звънят познати да ме питат какво става, дали бебето мърда. Ще полудея.

Общи условия

Активация на акаунт