Базедова болест - тема 5

  • 70 650
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 153
Наследствеността е важна в автоимунните заболявания, дреме си нещо в гените ни и му трябва отключващ момент /отслабен имунитет, тежък момент, възпалителен процес/....и щрак, снабдяваме се с автоимунно заболяване, поне така съм чела. Май механизма на  автоимунните заболяване не е много ясен, но това е една от най-популярните теории.
Колкото до храните, моя лекар ми каза, че няма проблем да ям, каквото искам /изключвам чипсове, коли и прочие там щървалъци, които и за напълно здрав човек са вредни/ зеле, карфиол, броколи изобщо всякакви зеленчуци, бобови, кореноплодни, плодове. За да ни навреди количеството йод, което, например се намира в зелето, ще трябва да изядем 11 кг.. За ликьора от орехчета, както Нова Надежда е писала,  същото ми го каза и моя доктор, както и да не си мажа раните с йод.

# 526
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Това с йода е много интересно.Двата пъти,когато ми рязаха корема ми дезинфекцираха раните с йод.И за вкъщи ми изписваха Йодасепт.Първия път ми беше доста зле щитовидната жлеза и си го бях казала на лекарите,бях с по 6 Метизол на ден.Изобщо не им е пукало.

# 527
  • Мнения: 20 172
Чак пък толкова, излишно се вторачвате в този йод.  Peace

# 528
  • Мнения: 153
Наистина излишно вторачване, просто коментираме .... Simple Smile

# 529
  • Мнения: 4 204
Яжте, пийте и си носете новите дрехи Laughing Не се ядосвайте, вторачвайте, фиксирайте, невротизирайте.
Има далеч по-лоши неща на тоя свят и много хора биха дали мило и драго да са на наше място, а не болни от разни други неща.

# 530
  • Мнения: 11 737
Как обичам кока кола и шоколад 😁

# 531
  • Мнения: 20 172
В началото като се разболях, се пазех и аз от йод, сол само хималайска, никакви зелеви храни, морски продукти и тн., и какво, пак ми се появи рецидива.
Сега ям всичко, пия от време на време и ликьор от орехчета даже. С йод, без йод, все едно.

Последна редакция: пн, 22 май 2017, 16:42 от Lemy

# 532
  • Мнения: 153
Аз общо взето никога и не съм пила ликьор от орехчета, не се лишавам от нищо в хранителен, развлекателен или в какъвто там друг аспект на живота, според мен важното е мярката. Пък и с нещо да прекалиш еднократно.....няма никаква драма. Това за фиксирането и вторачването е много вярно.

# 533
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох,ще ми се и аз да можех да хапвам от всичко по малко.Тези дни си позволих малко баница,малко питка,половин яйце и сок от вишна на Присан,който обожавам.Ми случи ми се случката(проблем с колита)и днес си дъвча препечените филии.

# 534
  • Мнения: 4 204
Извинявай. В твоят случай е комплект и с друго и може би те засегнах.

# 535
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не,аз се извинявам,не исках така да прозвучи.След хиперфункцията на щитовидната жлеза получих улцерозен колит,а от 12 годишна възраст си имах доказана ендометриоза,която вече не ме тормози,защото извадиха всичко-матка и яйчници.
Между другото и колит от бебе си имах,но по едно време се беше успокоил и хапвах от всичко.След разбутването на жлезата обаче не желае да се успокои. Все се моля пак да отшуми.

# 536
  • Мнения: 11 737
С колита нещата са различни. Там и да решиш да не се вторачваш, той ти напомня с болки след хранене, понякога с дни. Та колкото и да не му пука на човек, като го свият червата, иска или не, почва да внимава какво яде.

# 537
  • Мнения: 153
Това с колита  наистина е голяма гадост, случвало ми се е само за известен период от време - девет месечен, да имам стомашни проблеми. Та уж разбирам, ама като не ти е дошло до главата....
Нескопосан опит от моя страна за разведряване, извинявайте!

# 538
  • Мнения: 2 817
Момичета, здравейте! Вече 1 месец съм на хапчета и съм 3 кг. отгоре, задържам зверски вода, надула съм се като балон  Sad Дали е временно? На вас случвало ли ви се е?

# 539
  • Мнения: 20 172
Аз говоря конкретно за йода, че като реша да ям нещо не го мисля с йод ли е или без йод. Иначе се съобразявам с корема, няма начин, то Базеда май си върви ръка за ръка с коремни проблеми. При мен много добре се отрази безглутеновото хранене, но и това беше до време, после пак ме почнаха проблемите.
Също бих похвалила и "Лесно начало" на Аквасорс, но си е скъпа инвестиция.

Общи условия

Активация на акаунт