Защо оставят бебетата при майките в Св.София

  • 2 367
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 270
заради този факт реших, че като си имаме второ пак там ще го родя! упойката ми беше сложена перфектно и имах всички усещания още след самото раждане и не им позволих дори за секунда да го отделят мен (защото ако крайниците ти са изтръпнали или се чувстваш замаяна, не ти го дават веднага, а го отвеждат в детския бокс)! смятам тази практика за абсолютно правилна и я подкрепям с две ръце!

леко раждане и успех!

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Опасността бебето да прихване болнична инфекция е толкова по-голяма, колкото по-често за него се грижат други освен майката (към майчините бактерии детето има имунитет, предаден трансплацентарно и усилван чрез коластрата) и колкото повече време прекарва изолирано от нея и в контакт с болничната обстановка. Наблюдение на бебетата е нужно - и се осъществява постоянно - от майката Laughing Майка, която е до детето си и го наблюдава постоянно, много по-бързо може да улови признаци за нещо нередно от забързана акушерка, която има да се грижи за още н-броя бебета. Първата имунизация на много места се слага пред майката (аз раждах в Окръжна и там я слагаха пред нас - бебетата си бяха нон-стоп с нас) и в присъствието на неонатолога след сутрешния преглед на бебетата.
В добавка това бебето да е при теб има множество предимства - свикваш ти да си човека, отговорен за бебето и се учиш от него още от първия момент, което ти позволява да си много по-уверена като се върнеш вкъщи и отговорността падне изцяло върху теб. Помага да се установи правилно кърменето и бебето да има неограничаван от часове достъп до гърдата, което е важно за избягване на куп проблеми. И т.н., и т.н. Grinning


Хедра много точно ти го е обяснила!

# 17
  • Мнения: 1 237
И тук бебетата са при майките си,постоянно.Никой не ги взема даже и за през нощта.Така можеш да свикнеш с детето си,с режима му  и ще ти е по-лесно като се прибереш у дома.Според мен е много по-стресиращо да се прибереш с бебе,което почти не си виждала и да не знаеш какво да го правиш.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Е,аз родих в Пловдив,но при мен това беше основният критерий за избор на родилен дом.Няма нищо по-естествено от това детето и майката да са заедно! Моето бебче беше при мен през цялото време-в стаята го преобличаха,къпеха,ваксинираха,спеше почти непробудно,не знам какво бих правила 3 дни без него в стаята...стоях и си го гледках и ми беше едно такова мило,мило...

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И в нашата болница(Ямбол) бебетата са си при мамите и лично аз го одобрявам това. Чувството е неописуемо, а и другите майки са ти обяснили вече за предимствата. Аз искам само да ти спомена един от недостатъците ако не е при теб. Понякога и това се налага, напр. при секцио. И за да не реват много вечер, че и през другото време на бебетата им дават АМ, а така после бебоците се отказват от кърменето. Зная много такива примери.

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз раждах в Св. София и бях във ВИП-а. Предложиха ми ако искам да си почина да вземат бебето. Ама аз надъхана с информация от тук и от кърмаческия категорично отказах. После веднъж два пъти се замислих дали да не помоля да го вземат, за да се изкъпя, но съпруга ми беше почти през цялото време с мен и той стоеше при бебето. Наложи се да ми го вземат обаче за 8 часа, за да му правят фототерапия и ходих да го кърмя. Ей направо щях да се побъркам. През 5 минути гледах часовника. 100 пъти ходих да питам няма ли да го носят вече. Толкова ми липсваше...

# 21
  • Мнения: 1 489
Е,аз родих в Пловдив,но при мен това беше основният критерий за избор на родилен дом.Няма нищо по-естествено от това детето и майката да са заедно! Моето бебче беше при мен през цялото време-в стаята го преобличаха,къпеха,ваксинираха,спеше почти непробудно,не знам какво бих правила 3 дни без него в стаята...стоях и си го гледках и ми беше едно такова мило,мило...
Аз също раждах в такава болница,където бебетата са при майките и изобщо не съжалявам.9 месеца съм го чакала да го гушна и накрая да го отведат в друга стая не ми допада идеята.

# 22
  • Мнения: 5 103
Аз бих искала бебо да е при мене Hug

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Защото е естествено и нормално да са заедно.

Нали това е целта на раждането на дете? Да си го гледаш и да сте си заедно?

В болницата нито чистиш, нито готвиш, нито прекопаваш градината - само лежиш и си гледаш бебето, което спи до теб, а когато се събуди, го гушкаш - в това няма нищо изморително.
Акушерките мият бебето, сменят му памперсите и тн.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 757
Сега като чета тези работи почнах да съжалявам, че се насочих към Шейново.  Thinking Някъде бях чела, че там не ги дават. А дали има шанс?

# 25
  • Мнения: 1 382
Много е готино, че бебето си е при майката. Тези акушерки си имат някакъв график на работа,но за къпането в 8 винаги идваха в 10 (това,понеже стоях повече от 3 дни в родилното),та така почнах сама да си го къпя и тегля и като дойдеха само им докладвах. По цяла нощ си го гледах и снимах  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 379
Много е готино, че бебето си е при майката, нали от сега вече сте заедно, като се прибереш в къщи, няма да си земеш и акушерките и децко отделение с теб. Така по- бързо свикваш с детето. Лека бременност и раждане Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 306
аз раждах там,само на vip бяха отделно,аз бях с "връзки"и ми предложиха вечерта да не е при мен за да си почина,но аз КАТЕГОРИЧНО ОТКАЗАХ!9мес.го чаках и да се лиша от 1вите вълшебни моменти-НЕ!Не съм спала цяла нощ/предните 3 дни преди раждането също,заради контракциите/седях си будна и я гледах,дори си я взех на леглото и си я гушках,а тя-кротка и си спи,другите плачеха,питах майка дали е нормално-др.плачат моето не!Една майка дори ме попита защо не спя,при условие,че детето ми спи.Държаха ни 3 дни и се прибрахме,а имах ужасни болки от епизотомията,не можех да сядам и да стъпвам на десния крак...това продължи 3седмици/кърмех легнала/не давах на никой /освен тати /да я пипне!Е,и това мина,но се радвам,че в първите дни и часове бяхме заедно,тогава контакта бил най-силен!А,дано!!! newsm51 smile3521 newsm32

# 28
  • Мнения: 3 161
Сега като чета тези работи почнах да съжалявам, че се насочих към Шейново.  Thinking Някъде бях чела, че там не ги дават. А дали има шанс?

Ами още имаш време да смениш болницата. Аз раждах в Шейново и макар другото да беше ОК, екипът беше добър (по избор), там бях на ЖК и пр. - това, че бях отделена от бебето, ми остана като лош спомен, да не кажа кошмар (защото това води до редица проблеми - невъзможност бебето да суче, когато само пожелае - препълнени гърди - Т - и т.н.). И сега съжалявам, че избрах Шейново и за второ категорично бих раждала другаде. Освен Св. София, мился че Втора Градска в София е подходяща - води се Болница приятел на бебето и се опитват да създадат условия бебето и майката да са заедно, както го е предвидила природата. Смятам, че първите часове и дни на детето на белия свят са особено важни за него и е недопустимо да е далече от единствения човек, който познава - мама - освен ако няма наистина сериозни медицински причини.

# 29
  • Мнения: 430
Сега като чета тези работи почнах да съжалявам, че се насочих към Шейново.  Thinking Някъде бях чела, че там не ги дават. А дали има шанс?

 Аз раждах в Шейново и ... това, че бях отделена от бебето, ми остана като лош спомен, да не кажа кошмар (защото това води до редица проблеми - невъзможност бебето да суче, когато само пожелае - препълнени гърди - Т - и т.н.). И сега съжалявам, че избрах Шейново и за второ категорично бих раждала другаде.

Същото е и при мен. Бях в стаята точно до бебешката зала и цяла нощ слушах как пищят, милите... Да спиш ли, да си почиваш ли? Познайте дали на сутринта не бях разтреперана от безсъние и притеснение Shocked
И друго - гледката на родилки, изпомващи кърмата си и хвърлящи я в мивката, защото бебо го няма, за да яде... не, просто не бих я понесла вече...

Никога вече не бих си и помислила да раждам в болница, в която бебето не е при мен!!!

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 12:39 от Кика

Общи условия

Активация на акаунт