Операция за вадене на пирон от подбедрица

  • 22 775
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 197
Здравейте ,
преди 5 години катастрофирах тежко и ми сложиха пирон в крака.
45 см в подбедрицата и 2 болта в глезен и коляно.
Още преди 3 години трябваше да го махна.
Но много често ме хващат настинки и пр.
Лекарят ми отказва да ме оперира.
Какво и да е, намерих лекар , който ще ме оперира с упойка Само в крака , без да ме приспиват.
Има ли някоя/й от вас , който да има такава операция за вадене на пирон?
Ще ви помоля за изчерпателна информация , относно операция, болка, раздвижване .

# 1
  • Мнения: 566
Мен също ме вълнува темата. Много малко информация има из мрежата, а това си е сериозен проблем. На мен лично ще ми се наложи след няколко месеца такава интервенция, а дори нямам идея къде да се насоча.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 197
За мен едната опция е Пирогов. Другата /мисля че/ Сити клиник при доцент Иванов.
Първия пирон ми го сложи доц.Балтов /тогава във ВМА/.
Първата операция болеше страшно много и се наложи да ме приспят. Болката след операцията ,също беше ужасна.
Това, което ми казват ортопедите, че след ваденето на пироните, веднага си на крака и ако искаш те изсписват на следващия ден.
Вашите пирони на колко време са?
Моите са вече на 4-5 години /което не било хубаво/

# 3
  • Мнения: 193
аз на 08,03,2015 си направих подарък-счупих си кракът-подбедрицата смам имплант и 9 пирона...другата  седмица ще ги вадат и малко ме е шубе,но искам да с емахнат
ститкайте палци

# 4
  • София
  • Мнения: 5 197
Успех!

# 5
  • Мнения: 566
 Ще моля за повече информация след процедурата - къде е направена, с каква упойка, как протича след оперативния период и т.н. Стискам палци всичко да мине добре!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 197
Всъщност първата операция при мен за поставяне на пирона беше подготвена за частична упойка, само в крака. Аз казах ,че боли дори след 2-те дози, приспаха ме. Помня, че адски много болеше слее оперецията поне 2 дни, много силни болки.
Наскоро бях при травматолог хирург, каза, че иска да ми извади част от пироните защото ще закъсам с коляното, ако не го направя. Каза, че ще бъде с частична упойка. И няма да боли много. И че на другия ден вече си на крака.
Една приятелка си маха пирони от глезена, била е будна през цялото време, сподели, че е имала болки, но търпими.

# 7
  • Мнения: 566
Аз също съм била с местна упойка, не чувствах нищо по време на операцията. Нямах оплаквания и след това, защото пиех обезболяващи 10 дена, а после нямах нужда от тях. Но за ваденето се притеснявам сериозно, и то за импланта в костта, защото четох, че не всеки го прави, а ми е слаган в чужбина и нямам представа тук къде да се насоча. Затова моля за конкретни съвети.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 197
Това ,което ми.иска втория хирург е епикриза след слагането, за да види какъв модел е пирона,за да подготви нужните инструменти пасващи на пирона.
И моя.пирон е в коста, най - вероятно вече е сраснал с коста и може би евентуална операция ще е по сложна.

# 9
  • Мнения: 193
след 1г носене на имплант и 9 пирона в подбедрица се отървах от тях Simple Smile сега и е по-леко ,мина добре с месна упойка и за 2 дена се възстанових  Hug Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 5 197
Еее, честитооо. Разкажи с подробности, ако искаш  Laughing

# 11
  • Мнения: 193
Еее, честитооо. Разкажи с подробности, ако искаш  Laughing

ами мина добре в 8 ч бях в пирогов изследвания ,приеха ме и легнах на леглото да чакам,понеже се появиха спешни операции и това чакане ме съсипа и в 12:30 ме свалиха в операционната със цялата подготовка и зашиване  13:00ч бях готова.Беше ме много страх /аз съм си такава де   Laughing/ с епидорална упойка не усетих нищо освен дърпането на импланта ...беше си бая дълъг  Shocked лежах още 2 дена на веднага проходих и сега съм чисто нова слава богу  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 5 197
Еее бравооо, имаш.ли болка при стъпване след операцията? Кой ре оперира, ако не е тайна? 

# 13
  • Мнения: 566
Това звучи обнадеждаващо. Благодаря за инфото.И нека здрави служат от тук   нататък и двата крака. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 193
Еее бравооо, имаш.ли болка при стъпване след операцията? Кой ре оперира, ако не е тайна? 

нямам болка веднага се изправих
първата олерация който ме сглоби е проф Енчев с Марков а сега при ваденето Илиев ,

Общи условия

Активация на акаунт