Синдром - стара мома

  • 60 137
  • 1 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 371
Отчитам един брой приятелка стара мома - счетоводител  Laughing
Всъщност мила, добра, възпитана, но така и не разбрах защо нямаше късмет с мъжете.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен няма възраст. Всички неомъжени са стари моми до доказване на противното Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 28 962
От известно време наблюдавам все по-задълбочаващият се синдром "завиране на носа в чужди работи - вечната клюкарка". И тази тема така.

# 18
  • Мнения: 1 817
Познавам три "стари моми". Две от тях големи купонджийки, реализирани в сферата си, приятни и не натрапчиви. Третата също със стабилна професия, не толкова весела  и във вихъра на купона, но пак приятна и не злобна. Значи версията за злобни стари моми издиша. Ако някой си е злобар по природа не намирам много общо със това дали е омъжен или не. Ето аз съм злобна, пък омъжена, че си ме и търпят!  Joy Joy Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 944
Според мен етикета стара мома е въпрос на манталитет, а не до възраст. Има и 20 годишни, които са чиста проба стари моми, че и отгоре.

# 20
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Последното нещо, което една 20 годишна би могла да бъде е стара мома.
Виж 30 - ако говорим за манталитет, разбира се, да.

# 21
  • Мнения: 29 973
Не знам след колко години момата става "стара"  Flutter, но имах колежка на 40, неомъжена, живее сама, голяма спестовница и огромно мрънкало!!!  Mr. Green Все някой й беше виновен за нещо, все съдбата не е честна към нея, другите колко имали, пък тя - не.....и подобни.
Имам и друга позната, на 60 и нещо, не се е омъжвала, но приятна и хубава жена, просто животът й така се е стекъл.... Confused

# 22
  • Мнения: 10 547
Повечето може да са стари, но моми не са.

Като цяло не обвързаността, а неналичието на деца е онова, което изменя, или пък не е изменило, характеровите особености на дама, попрехвърлила стандартно-нормативната възраст за съпружеско начало и поколение.

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Според мен етикета стара мома е въпрос на манталитет, а не до възраст. Има и 20 годишни, които са чиста проба стари моми, че и отгоре.
И за мен.
Преди е било 20, после 30, сега би трябвало да е мин. 40.
Но няма какво да се заблуждаваме - още на 20, макс. 30, манталитета е доста завършен.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Кое дефинира жената като "стара мома"? Нямането на деца? Нямането на постоянен партньор/съпруг? Неправенето на секс? Навлизането в критическа възраст?

За стара мома бих определила жена на около 50 години, която не е раждала и се предполага,че няма и да роди (изключвам късните бъдещи родилки като цитираната тия дни Елена Йончева) и не е била омъжвана.

Имам близка приятелка,почти на 44. Няма деца,но планира да има...някога.В момента няма и постоянен партньор. Само непостоянни. Изглежда по-добре от голяма част от актуалните кифли на по 25-30 години  Peace. Има богат социален живот, професия и добър стандарт.

Старите моми и ергени имат нисък праг на търпимост към хората според мен. Свикнали са да  живеят и да се съобразяват единствено със себе си. Дали са злобни и недоволни, нямам наблюдения.

# 25
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Моите наблюдения са по - скоро към мъж на 40+, неженен все още.
Именно нисък праг на търпимост към останалия свят, голямо его и поставяне на собственото "аз" в центъра на събитията.
Претенции, абсолютно неподплатени с реалност.
Може би за жените важи същото, не знам.

# 26
  • Мнения: 3 371


Имам близка приятелка,почти на 44. Няма деца,но планира да има...някога

Това сериозно ли?

Цитат
Старите моми и ергени имат нисък праг на търпимост към хората според мен. Свикнали са да  живеят и да се съобразяват единствено със себе си. Дали са злобни и недоволни, нямам наблюдения.

Тъй като се 'радвам' и на доста стари ергени около мен, определено те са по -отворени към връзки, склонни на компромиси и търсещи връзка. Възможно е обаче точно 'моята' колекция да е такава Laughing

пс. Сега прочетох за Елена Йончева, на 52 ще има бебе за първи път Crazy е, значи мога да се напъна за трето за щерка , по-млада съм от нея Laughing

# 27
  • Мнения: 25 852
Според мен етикета стара мома е въпрос на манталитет, а не до възраст. Има и 20 годишни, които са чиста проба стари моми, че и отгоре.

Тъкмо това щях да пиша.  Laughing

Май "стара мома" не се става - раждаш се/възпитават те такава.

# 28
  • Мнения: X
Претенции, абсолютно неподплатени с реалност.
Не при всички е така. Аз плавно минавам в графата, но смятам, че по-добре така, отколкото да съм и мъжът, и жената в къщата.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 374
Ненавиждам фразата ''стара мома'', изключително обидна е.

На средностатистическата майка и съпруга с 1-2-3 деца й е трудно да приеме, че има щастие и житейска удовлетвореност извън семейния модел. Дори на теория да приема съществуването на подобни индивиди, винаги се търси ''причината'', довела до тази аберация от нормата.

В някакъв момент чакам да се включи Мамасита, която напоително ще ни обясни как липсата на половинка и деца те прави непълен човек  Wink

Общи условия

Активация на акаунт