Алтернативни средства за засилване на имунната система

  • 48 080
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 410
Редувай ги - сутрин една таблетка прополис, а вечер едно витаминче  bouquet

# 61
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Специално за прополиса не ми се занимаваше да изчислявам, разреждам и дозирам сама...
Права си за прополиса Peace Аз другите имам предвид - мед, прашец, млечице... Peace

# 62
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте,
и аз да се включа, правя нещо за децата което е подсилващо и има страхотен ефект, състава му е следния: 10 лукчета, сока от 1 лимон и едно бурканче от сладко мед. всичко се топи на парна баня и се смесват частите, приема се по 1 ч.л. всеки ден Simple Smile

# 63
# 64
  • Попово
  • Мнения: 687
да, бонбоните от тези малките в зелено и бяло дето им е целофанчето Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 111
Силен имуностимулатор е пчелният прашец. Преборихме две настинки /хрема+кашлица+зачервено гърло/ САМО с него Peace Това при дъщеря ми. Иначе аз, когато усетя дразнене в гърлото /обикновено така започва при мен/, взимам веднъж прашец и на другия ден всичко е ОК.
Прашец + млечице това давам на моето дете.Иначе за гърлото ползвам извлек от прополис Peace

# 66
  • Мнения: 3 410
Гелът от алое вера е признат за енергийната храна на новото хилядолетие именно поради тези няколко причини - храни клетката, чисти от токсини, регулира имунитета, регенерира клетките и т.н

# 67
  • Мнения: 4 458
jumil , по полека, звучиш като студент на изпит  Peace


mama Tin, Алоето е много полезно. За гела знам, че е супер и за косата като май се смесваше с кактус.... Преди време един човек ми каза рецепта за здрава и хубава коса. Обясни ми как да си направя естествен гел от алое и кактус и как да се маже на косата но..... Нямах лист и химикал а той беше таксиметров шофьор и някак си много на бързо стана. Раста косата така се потдържа  Wink.

Друго нещо много полезно което тук е много широко разпространено е масло от акула - май от перката на акула ли от хрущял ли... нещо подобно. Казват че е много силно и лекува какво ли не.

Има и масло от.... пак някакво  морско животно беше... ех ама съм полезна  с тези имена Blush

# 68
  • Мнения: 3 410
kiara, може би имаш предвид хрущял от акула - наистина е безкрайно полезен, особено за нас жените,дето сме предразположени към артрози.
А що се отнася до алоето  - за косата използвам една напитка с алое, хрущял от акула и мсм - първо ми действа страхотно на косата и ноктите, а освен това си профилактирам ставите.
Ами ако се сетиш за това масло от морско животно - казвай Hug
jumil, що се отнася до есенциалните мастни киселини, най-лесно от организма се усвоява Омега 3 от риби и Омега 9 от зехтина - има достатъчно информация по въпроса в нета, но ще кажа само,че за усвоятването на мастните киселини от растителни източници на организма му трябват специални ензими и това затруднява усвояването Hug

# 69
  • в баира
  • Мнения: 861
И аз да се включа към употребяващите рибено масло. Аз и мъжът ми пием Олисалвин Акула, а на децата даваме Ескимо Кидс. Малко му се мръщят на сиропа, но със сокче след това бързо им минава.

Ето в нета какъв цитат намерих:

„Изпиваше и по една чаша масло от акулов дроб от големия казан в бараката, където много от рибарите държаха принадлежностите си. (...) При това то предпазваше от грип и всякакви настинки и беше полезно за очите.“

Ърнест Хемингуей, „Старецът и морето“

# 70
  • Мнения: 3 410
По принцип омега мастните киселини са полезни за толкова много неща. Ето ви една статия Всичко за Омега 3, мисля че ще ви е полезна Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 1 102
kiara, ........... що се отнася до есенциалните мастни киселини, най-лесно от организма се усвоява Омега 3 от риби и Омега 9 от зехтина - има достатъчно информация по въпроса в нета, но ще кажа само,че за усвоятването на мастните киселини от растителни източници на организма му трябват специални ензими и това затруднява усвояването Hug

Интересено от какво смятате, че са направени ЕМК на Аквасорс? Твърдиш, че зехтина бил СУПЕР. Ами нали и той е от растения?  newsm78
И ако зехтина е извлек от едно, две растения, но ЕМК е от много повече и мощността му също. Иначе космонавтите биха си летяли в космоса с обикновен зехтин, а не с ЕМК. И тая "тъпа" НАСА, нямаше да си прави труда да разработва нов специализиран продукт!

Но ако някой предпочита зехтина - няма пролеми.  Hug Лично аз предпочитам ЕМК. От опит знам, че афтите в устата на децата минават за 24 часа, докато при мазане със зехтиин  Sick не става нищо.

# 72
  • Мнения: 2 761
Лененото олио съ6то е добро. Peace
Както и ореховото или т.нар. 6арлан-масово се е добивал по бг земи.

# 73
  • Мнения: 4 458
Dino , никой не спори за ползите и предимствата на ЕМК. Съгласи се обаче, че не може да заклеймиме Аквасорс за перфектен и единствен избор и вариант. Всеки сам за себе си избира а за да има избор трябва да има и вариации  Peace

Аз също съм изцяло на Аквасорс, но това не ми дава право да оспорвам  силата и качеството на други продукти. Отворена съм за всичко ново дори и това да означава поредното потвърждение, че по-добро от Аквасорс няма да намеря  Wink

# 74
  • Мнения: 480
А за бебе на 9 месеца какво мпга да давам? Изетох темата, записах си всичко, но...... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт