НВ-ВМХ и палео, част 99 - за здравословното хранене

  • 44 084
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 347
Газела, не намери ли досега стоматолог? ooooh! Да не стане по-лошо от много чакане?

Скрит текст:
Аз пък от два дни си усещам единствения в момента пораснал мъдрец, че отново е тръгнал да расте и да си търси място. ooooh! Те моите по принцип растат с години - за по няколко дни през 1-2 години, та наскоро се бях сетила, че отдавна не се е обаждал и той взе, че напомни за себе си. ooooh! Дано да не стане по-зле положението, че предишните пъти се е случвало почти да не мога да си отворя устата, докато не спре растежът. ooooh!

Последна редакция: пн, 25 яну 2016, 09:57 от Cioccolata

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема bouquet
Аз лично не мога да се мотивирам за 4 седмици, т.е приемам определени срокове като диета/това ми е наложено в подсъзнанието след спазване на многобройни - дневни, - седмични диети/ ,  по-скоро усещането ми е като на Real woman и съм съгласна с Cioccolata, че не ми е нужно предизвикателство, за да се храня режимно. Както писах по-рано, искам да приема този начин на хранене за постоянно. Но пък с интерес ще ви чета и ще споделям моите резултати, усещания, менюта... bouquet

# 17
  • Мнения: 7 790
за темата  Heart Eyes
записала съм се на фитнес с годишен абонамент(да не клинча), от утре започвам
моля, пускайте менюта, а може и снимки - за мотивация  Laughing

# 18
  • Мнения: 128
И аз благодаря за новата тема!
Чета Ви с удоволствие всеки ден. Успех на момичетата, които ще започнат предизвикателството.
Ще ми бъде интересно да следя резултатите и менютата им.
Хубав ден на всички! bouquet

# 19
  • SA
  • Мнения: 3 196
Може пък и да има полза от подобни предизвикателства за някои хора, щом наскоро и Андреас Енфелт обяви за читателите си 2 седмично предизвикателство с НВХ ( до 20 грама въглехидрати дневно).
http://www.dietdoctor.com/low-carb/get-started

Не разбрах само как изкарахте, че целта е да се се яде по-малко и гладува.  ooooh!

# 20
  • гр.София
  • Мнения: 2 763
Здравейте  Hug
И аз благодаря за новата тема!
 Успех от мен на момичетата, които ще започнат предизвикателството, аз ще се въздържа  Mr. Green
Ще ми бъде интересно да следя резултатите и менютата им. На мен така ми е добре, не се меря, че бях обсебена от кантара, стига ми резултата по-дрехите, който за сега е много добър, коремчето се прибра изцяло  Grinning

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Шоки, благодаря за новата тема!  Hug Съгласна съм с всичко, което си написала, така че няма да дудна и аз.  Mr. Green
Само се надявам темата да не се изпълни с "прегреших", "паднах от коня", "от утре пак съм режимна", "не издържах" и т.н., както се случва във всички останали теми, където жените се стремят да спазват диета от днес до утре.... Crazy Иначе успех на всички момичета, решили да се включат в предизвикателството! Peace

# 22
  • Мнения: 6 347
Камче, дано целта наистина да не е да се яде по-малко. Simple Smile Зависи всеки как ще ги приеме нещата. Аз си имам предизвикателство в момента, та точно в това няма нужда да се включвам.

# 23
  • Мнения: 1 004
Herzen, и аз така съм се записала, но още ходя само на груповите, не във фитнеса, трябва да си направя програма, ти как ще тренираш  Peace

# 24
  • Мнения: 10 943
Шоки, благодаря за темата!

Странно нещо е мотивацията. На толкова години съм станала и не винаги съм наясно какво ме мотивира точно и кога спира.
Помня една фраза на Галя от преди години в спайдърспорт. Ако ви плащаха да се храните и движите правилно щеше ли да ви е толкова трудно да го правите? Като някой, който често се сблъсква с демотивация в доста отношения още нямам еднозначен отговор на това Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 214


Не разбрах само как изкарахте, че целта е да се се яде по-малко и гладува.  ooooh!


Аз бях.  Embarassed Не че целта ще е да се яде по-малко, по-скоро че така ще стане на практика. Защото повечето момичета си имат един вътрешен страх от изобилното хранене, след дългогодишно спазване на часове, грамажи и калории, което им се е превърнало в начин на живот и на мислене. А може и аз грешно да го разбирам режима. Ако е така, по-добре да разбера навреме. Гледам, че и Юлинга има моите страхове за темата. Специално Юлинга е писала доста по темата за волята и как нашият режим не се основава на воля. за мен същото е и с мотивацията. Толкова ми е хубаво на режима, че изобщо не искам да го свързвам с подобни изпитания на психиката си.

# 26
  • Мнения: 7 790
Herzen, и аз така съм се записала, но още ходя само на груповите, не във фитнеса, трябва да си направя програма, ти как ще тренираш  Peace
понеделник и сряда - пилатес
вторник и четвъртък - кардио и малко уреди
неделя - както си замъкна мързеливото д.
и поне 3 пъти на сауна, ама това ще е според свободното време

sun sea много, много се радвам, че си тук най-сетне  Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: X
Благодаря и аз за новата тема.

Парчето чийзкейк за рождения ден стана две парчета, и на другия ден - още едно. За пореден път се убедих, че при мен по отношение на сладкото "малко" не работи. Това по въпроса за чийт дните от предишната тема.
Освен това за два дни имам плюс от два килограма, който силно се надявам да се дължи на задържана водя, защото иначе не мога да си го обясня, не съм яла повече от обикновено.  ooooh!

# 28
  • Мнения: 10 943
Мисля, че идва от това, че първата нагласа (волно или не) към режима е точно, че става дума за диета. И колкото и да се повтаря и обяснява, че е начин на хранене, първоначалният подход почти винаги ще бъде: аз иска да отслабна. И от там се влиза в познатите понятия на малко хранене, много спорт и т.н.
Та за мен предизвикателство в този вид би било особено смислено ако е под мотото: да се храним! Ама не по-малко и не под лупа, а с хубава, цяла, естествена храна. С идеята да разберем за какво иде реч при този начин на хранене.
Но е факт, че няма как да повлияем на никого и всеки ще подходи според собствените си разбирания в момента.

# 29
  • Мнения: 6 347
Ули, и ти имаш право. Hug На мен винаги мотивацията ми е била здравето, защото разбрах, че ако не се грижа за него, страда и външният вид, и професионалното развитие. Теглото ми явно е пряко свързано със здравето, поне за себе си се убедих, че е така. И за да повлияя на килограмите, трябва да повлияя на причината за задържането на вода (което ми е проблемът напоследък). А за него си има причина - тя ми е мишената. Разбира се, това не важи за всички. Но не е хубаво точно определен външен вид, и то най-трудно постижимият вариант, да е главната мотивация - така смятам. Ако се фиксираме много върху идеалния външен вид, сме обречени на нещастие.

Видях ти втория пост и подкрепям напълно - важно е да се промени отношението към храненето и културата на хранене, така че това може да бъде целта на предизвикателството.

Общи условия

Активация на акаунт