НВ-ВМХ и палео, част 99 - за здравословното хранене

  • 43 999
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 346
Колбаси, Пепси, мелници - това са други неща все пак. Не казвам, че всичко с пилешкото е идеално, но хормони в него няма.

# 466
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Колбаси, Пепси, мелници - това са други неща все пак. Не казвам, че всичко с пилешкото е идеално, но хормони в него няма.

Съгласих се Peace

# 467
  • Мнения: 6 214
Вчера си купих рикота, барабар Петко с мъжете. Обаче усещам нещо тричаво вътре, като изварата. С какво да я оползотворя?

# 468
  • SA
  • Мнения: 3 196
За пилетата, знам, че доста хора не вярват, че бройлерите могат да растат толкова бързо без хормони. Но факт е, че това са селектирани специално породи за бърз растеж.
Преди години майка ми беше купила малки пиленца - едните за месо, другите за носачки. Е, тези за месото за нула време се превърнаха в гиганти в сравнение с другите, при условие, че се отглеждат еднакво.

# 469
  • Мнения: 2 275
и аз казах за разликата при пилетата(тук във ФР):в клетка,на земя (но затворени) и на свобода
разликата във вкуса е огрома Mr. Greenи в цената,де Wink
а иначе казват еднакво ги хранели,със зърно
има и разлика в продължителността им на живот (пише на колко месеца са Mr. Green)
купувам само свободни/фермерски пилета
но крилцата,които обожавам са обикновенно с неизвестен произход Laughing

# 470
  • Мнения: 1 402
Дами, извинявайте, че нахлувам така в темичката ви...следя ви от известно време и се опитвам да прилагам НВ-ВМХ от около десетина дни. Целта ми е да съм сита и да не пълнея, и да превъзмогна резкият апетит за нещо сладко - плод, след като съм се нахранила преди 20 мин. примерно.
Та, приемате ли нови попълнения? Приемам критики и поправки относно храненето. Днес съм закусвала омлет от две яйца с малко сиренце, кашкавал и зехтин и едно доматче и около 20 гр. филетирани бадеми (те не бяха в плана, но понеже така се случи, че ми бяха под носа и си пощипнах от тях  Simple Smile), обядът ми беше 2 кюфтета от купешка кайма и салата ряпа и цвекло, вечерята тепърва ще я мисля. След обяд може би ще си позволя някакъв плод, понеже все пак аз нямам много за сваляне - може би 2-3 кг., основната ми цел е здраве и добра форма.
Сутрин и след обяд пия кафе без захар, това е едно мое голямо постижение от скоро, преди това години наред пиех кафето със захар.
Относно пилетата,
Скрит текст:
не им трябват хормони, майка ми взема бройлери всяка есен, за 45-50 дена са готови за клане. Обаче, моят мъж има един познат, който работи в цех в който се произвежда хранителна добавка за пилета, която е много евтина и пилетата растат много бързо от нея - от отпадъчи продукти от някакво друго производство, но няма да го напиша понеже не съм сто процента сигурна. Първо ще питам и тогава ако искате мога да пиша, от какво точно я правят добавката.

# 471
  • Мнения: 6 214
Arsen, аз на тая храна, дето си я писала, чисто гладна ще си ходя.  Peace Казвам за себе си.

За тази хранителна добавка за пилета, дали не е костно брашно?
от отпадъчи продукти от някакво друго производство
Ако е това, не виждам какво вредно има в нея. И колко бързо аджеба растат? За по-малко от 45-50 дена ли? ПИтай го.  Peace

# 472
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, благодаря  момичета за коментариите. Аз това го запомних от прочетеното в темата, че на доста хора сутрин им е по-висока и не се учудвам, То няма каки с магическа пръчка да стане 4. Споделям си с вас просто, разсъждавам на глас. И в същото време съм доволна, че под 7. 6 и нещо си ми звучи супер, на фона на 9-10  Simple Smile Hug

# 473
  • Мнения: 5 138
Здравейте момичета
позагубих се защото го позакъсах здравословно
не е проблема в гърлото , него съм оправила но болката е от щитовидната
засега диагнозата е остър или подостър тиреоидит това след прегледа вчера
днес излезнаха резултатите
СУЕ-78
FT 4- 6.44
TSH - 0.005

Антителата и двата вида още не са готови и ST3 платих да ми направят
според вас сериозно ли съм го закъсала ,че чак в понеделник съм на лекар.

Кръвна захар 5.17

# 474
  • Мнения: 6 214
нервакова, дано все пак се окаже гърло. Аз, хипохондричката на форума  Embarassed, не съм чувала за възпаление на шитовидната. Каквото и да е, да минава бързо.  Praynig Praynig

# 475
  • Мнения: 20 172
Нервакова, и моето тсх беше толкова като ми откриха заболяването, но аз съм с Базед, та не смея да се изказвам.
http://www.puls.bg/health/news/news_3301.html

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 14:48 от Lemy

# 476
  • Мнения: 11 737
Нервакова,
Скрит текст:
хипертиреоидизъм.
Ако те тревожи и имаш въпроси, давай на ЛС, да не отклоняваме темата. И аз и Леми сме с Базедова болест.

А, Леми ме е изпреварила.

# 477
  • Мнения: 5 138
Нервакова, и моето тсх беше толкова, но аз съм с Базед, та не смея да се изказвам.
http://www.puls.bg/health/news/news_3301.html


и баща ми е с Базед
та дано и аз ,май това е по добрия вариант от Хашимотото

ПП забравих да пиша ,че вече съм с кортикостероиди -преднизолон кортико и бетаблокер-пропранолом

Но как съм улучила правилния за мен режим а  Laughing

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 14:51 от Г-жа Нервакова

# 478
  • SA
  • Мнения: 3 196
Аз мисля, че при Нервакова по-скоро се съмняват за по-редки видиве възпаление на щитовидната жлеза от типа на бактериални, гъбични инфекции, има също един рядък тип подостър тиреоидит на Де Кюрвен.
Ехография на жлезата не ти ли направиха?
Утайката ти е доста завишена, което също може да говори за някаква инфекция. Може би е добре да се изследват и други маркери за възпаление.

# 479
  • Мнения: 5 138
В понеделник ще правя ехография и ще видим док какво ще каже дали ще иска и други маркери .

Общи условия

Активация на акаунт