Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен-24

  • 103 373
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 892
Не, не съм ползвала

# 31
  • Мнения: 648
И аз не ползвам ДД крем, любимец ми е ДУ на Ести, ползвам СС крем на Шанел и на Миша  Peace

# 32
  • Мнения: 1 436
Ползвам основно ВВта. Записвам се в темата, за да следя новостите при ДФТните, може да се изкуша от някой.
Напомнихте ми да пробвам ССто на Шанел, че все го забравям.

# 33
  • Мнения: 2 592
Благодаря за темата  Hug

Не ползвам ДД, СС, ВВ кремове.

От много време под ФДТ ползвам крем с цвят на Ланком. Много добре се понасят с ФДТ, който също е на Ланком. През уикенда ползвам само крема, тъй като се гримирам само през работните дни.
Скоро мисля да поразнообразя, защото вече ми омръзна да ползвам едни и същи продукти, така че ще следя темата с интерес.

ДУ при мен стои изкуствено, може би защото е много покривен. За свалянето да не говорим - ужас е  ooooh! Whistling

# 34
  • София
  • Мнения: 4 051
Благодаря на всички, които се опитахте да ми обясните разликата и приликата при ФДТ, ВВ, СС...
Скрит текст:
За мен това е търговски трик и "нова мода" с цел повече продажби Peace

# 35
  • Мнения: 330
здравейте не следя темата мн но искам да помоля за съвет , значи ползвам фд на мейбалин и нз дали е правилно но не съм пропуснала и ч ден както се вика да не си сложа и то вече 6месеца поне и днес се озагледах малко по добре и забелязах че лицето ми се е състарило и то доста за мойте 28 г. та искам да попитам дали е от честото ползване на фд или от др фактор ....преумора , малко сън , нерви и т.н . дали пък не е и от фд-на Shocked

# 36
  • Мнения: 1 498
Използвала съм на Микса СС крема, хич не ми хареса. Друг такъв тип продукти не съм използвала. Напоследък не ползвам фдт, защото кожата ми е адски суха и като сложа фдт стои много грозно, веднага си личат сухите участъци, а слагам и хидратиращ крем под фдт, а той дори е за суха кожа..  За пръв път ми се случва такова нещо. Grinning

# 37
  • Мнения: X
здравейте не следя темата мн но искам да помоля за съвет , значи ползвам фд на мейбалин и нз дали е правилно но не съм пропуснала и ч ден както се вика да не си сложа и то вече 6месеца поне и днес се озагледах малко по добре и забелязах че лицето ми се е състарило и то доста за мойте 28 г. та искам да попитам дали е от честото ползване на фд или от др фактор ....преумора , малко сън , нерви и т.н . дали пък не е и от фд-на Shocked

И при мен го има този ефект, обяснявам си го с това, че просто отвикваме да виждаме кожата си без фдт - неравен тен, петна, несъвършенства и т.н. Преди една година не слагах капка грим по лицето си и се харесвах, сега без фдт не мога да се гледам - и най-малкото петънце ми бие на очи и искам да го скрия. Просто внушение... Иначе преумората и недоспиването действително придават състарен вид, поне е временно Simple Smile

# 38
  • Мнения: 257
Напоследък изпробвах няколко нови за мен продукта, та реших да споделя, дано е полезно за някого.

Да започна с това, че като цяло последните месеци ползвах среден и висок клас фон дьо тен (Vichy Normaderm Teint и Clinique Anti Blemish Solutions). От първия - доволна. Доста бързо засъхва по лицето, така че с него трябва да се работи бързо. Матира (но не прекалено) и се справя сравнително добре с контролиране на омазняването. Леко се поизтрива до вечерта, но само около носа и на местата, които съм докосвала през деня. Не се усеща върху кожата, слива се с лицето. Не цапа.

Този на Clinique ме остави със смесени чувства. Справя се със задачата си, матов и добре покривен е. Но с него не си защитен от омазване. Например когато прегърна приятеля си, ми се случва да му изцапам блузата при допир с нея.

Както и да е, тези два фон дьо тена ми бяха омръзнали и се реших да пробвам един на Sephora - 10HR Wear perfection foundation. Доста покривен, добре матиращ, издръжлив. За съжаление заради кофти светлината в магазина, съм си взела един-два тона по-тъмен цвят, така че си го оставям за лятото.

След не изцяло перфектния опит с Clinique и прецакнята със Sephora, нещо не ми се даваха повече парички наведнъж и затова се поразходих из Lilly. Неочаквано за мен, се спрях на два фон дьо тена на CATRICE. Това е марка, от която досега съм си взимала само гланц за устни и червило...

Единият се казва Nude Illusion - гъст е, покривен, и доста матиращ. Това попринцип ми харесва, но сега е зима - имам сухи участъци по кожата и невинаги се спогаждам с Nude Illusion. За капак от него пък си взех цвят, който ми идва малко светъл. Нямам късмет с цветовете този месец... Cry

И накрая - доста харесах мус фон дьо тена на CATRICE. Лек като усещане, средно покривен. Може да се наслагва на местата, където е нужно. Доста е нежен, не седи изкуствено, матира, но не чак толкова силно като Nude Illusion. При мен челото и носът остават без лъщене през целия ден. И най-важното - с него си уцелих цвета!

Единственото качество на муса, което може да е минус за някои момичета, е че при нанасяне се усеща онова гладко "силиконово" чувство, все едно полагаш Porefessional базата на Benefit. На мен лично това чувство не ми пречи, дори забелязвам, че благодарение на силиконите мусът се разнася лесно, равномерно и изглажда добре порите. Но ако кожата ви не се разбира със силикони - далеч! Wink

Останах много учудена и приятно изненадана от тези продукти за лице на марката. Като цяло досега я подценявах доста - може би някакъв предразсъдък заради ниската цена. Но след позитивното впечатление от червилата и фон дьо тените, се мотивирах и скоро ще пробвам и ружовете им.

Накрая може би е важно да кажа, че тези продукти няма да работят за всеки тип кожа. Аз имам смесена кожа. По Т-зоната се омазнява леко до умерено, в средата на деня. Останалата част от лицето ми е с нормална към суха (зависи от сезона, температурата, продуктите, които ползвам). Ох, последните две изречения са все едно разказвам прогноза за времето ooooh! Laughing

# 39
  • На ръба..
  • Мнения: 2 121
И аз не съм от ползващите DD крем Peace

# 40
  • Мнения: 1 324
Лятото ползвах Eucerin sun creme color /SCC  Mr. Green Дава сочен вид, между другото.
Как е цвета? За матова кожа с жълт подтон дали ще ок?

Тъмен е и като че ли малко розовее, но после като се разнесе, се слива добре.
От нета:
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1Ur68icwx … XaR1diRlmmg5Ihg5F
На мен:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207494561466162&l=65b92beb9b

Благодаря  bouquet Ти имаш свеж тен като цяло и ти стои добре. С моя китайски врат и най-слабото оранжевеещо покритие контрастира очебийно  Sad

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 9 404
Не ползвам DD крем.

# 42
  • Бостън
  • Мнения: 13 602
Както се има предвид, че ББ и СС кремовете, които съм ползвала са били с всевъзможна покривност, независимо от това какво пише на етикета, мисля че добавянето на нови букви е просто рекламен трик за един и същи като идея продукт.

Много съгласна с това мнение Simple Smile Не ползвам ДД, но имам ББ, СС, течни ФДТ (разнообразни, обичам да експериментирам - от Шанел и Шисейдо, през Нютроджина до най-евтиния Римел, не дискримирам ни скъпи, ни евтини)

Влязох в темата да питам дали смесвате продукти и дали бихте споделили впечатленията си. В сми аз редовно решавам, че кожата ми е дехидратирана и няма да понесе силно матиращ ФДТ, но пък с ББ-то лъсвам бързо, и смесвам 2-та продукта. Смесвала съм и за корекция на цвета (любим продукт, който изведнъж е твърде светъл през лятото).

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 04:04 от Agent Provocateur

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551


Влязох в темата да питам дали смесвате продукти и дали бихте споделили впечатленията си. В сми аз редовно решавам, че кожата ми е дехидратирана и няма да понесе силно матиращ ФДТ, но пък с ББ-то лъсвам бързо, и смесвам 2-та продукта. Смесвала съм и за корекция на цвета (любим продукт, който изведнъж е твърде светъл през лятото).

Агентке, аз в момента точно това правя-смесвам ФДТ на Ла Рош, който е мус и матира, с ДД крема на Галеник, защото на мен пък цветово не ми пасват Mr. Green Свеж, сияен тен и никакво "изпиване" няма, седи си цял ден на лицето ми PeaceС две думи доволна съм Simple Smile

# 44
  • Мнения: 5 892
Пробвах техниката на Тамар, със сигурност е по-добре, но пак ми стои изкуствено. Диор Форевър ми прикрива порите по-добре и ми стои по-естествено.

Общи условия

Активация на акаунт