Оставяте ли децата да гледат телевизор?

  • 3 874
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 250
Йоан е още малък,но въпреки това, се заглежда в телевизора,като е включен,особенно са му интересни рекламите  Shocked
Племенницата ми е на 4 годинки и е доста често пред Тв-то.Знае почти всички реклами на изуст и всички детски филмчета (от видеокасетите касетите и dvd-та).
Немога да разбера защо повечето деца са толкова впечетлени от рекламите  Confused:

# 16
  • Мнения: 6 206
Ами знаете, че звукът на рекламите е по-силен, музиката  избрана от психолози и тн.т.
Аз примерно подивявам като приспивам малкия и си гледам ТВ, той вече се е унесъл и като гръмнат рекламите, ококорва очи и почва да се върти и търси кой го вика. Та вече като го приспивам, намалям макс ТВ, да не ме изненадат рекламите.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: PoliaSp
Ами знаете, че звукът на рекламите е по-силен, музиката  избрана от психолози и тн.т.
Аз примерно подивявам като приспивам малкия и си гледам ТВ, той вече се е унесъл и като гръмнат рекламите, ококорва очи и почва да се върти и търси кой го вика. Та вече като го приспивам, намалям макс ТВ, да не ме изненадат рекламите.

Точно така сме и ние. Много ми беше смешно, заедно бяха Мая и братовчедка й на 2г 10м. Играят си нещо, изведнъж почват рекламите, и двете зарязват моментално всичко, втърват глави едновременно, и зяпват телевизора... Абсолютен синхрон ама! И докато не свършат - нищо, ама нищо не може да ги накара да погледнат другаде...

# 18
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Vache
Телевизора по жял ден работи в хола. Тя си играе, понякога се зазяпва, но не съм забелязала да й привлече вниманието повече от 10 мин. Но не съм я ограничавала да гледа!


И при нас е така, малкия зяпа само реклами, а баткото когато му пусна анимация, иначе не обръщат внимание!
Отговорих с понакова.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Цитат на: boo
Цитат на: PoliaSp
Ами знаете, че звукът на рекламите е по-силен, музиката  избрана от психолози и тн.т.
Аз примерно подивявам като приспивам малкия и си гледам ТВ, той вече се е унесъл и като гръмнат рекламите, ококорва очи и почва да се върти и търси кой го вика. Та вече като го приспивам, намалям макс ТВ, да не ме изненадат рекламите.

Точно така сме и ние. Много ми беше смешно, заедно бяха Мая и братовчедка й на 2г 10м. Играят си нещо, изведнъж почват рекламите, и двете зарязват моментално всичко, втърват глави едновременно, и зяпват телевизора... Абсолютен синхрон ама! И докато не свършат - нищо, ама нищо не може да ги накара да погледнат другаде...

И у дома ситуацията е същата. Вече знае коя реклама за какво е: Мишо чисти муску, кака мие пунче и др. подобни.
Като си отвори очите и писва "мама пуска визора".

# 20
  • Мнения: 3 042
Освен рекламите и някои "шапки", обича да гледа и "Кой е по, по, най". Предполагам защото чува детски гласове и се кефи човечето. Много дружелюбен се очертава, отива до телевизора и иска да се запознава с тях
  Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 21
  • Мнения: 2 006
Ами телевизорът е постоянно вклю4ен,но Алекс рядко се заглежда,предпо4ита да си реди куб4ета  Grinning

# 22
  • Мнения: 5 500
През деня разрешавам включване на ТV-то на майка ми докато спи Цецо. Но, вечер тати си го пуска да гледа новините и Цецо се зазяпва, поради което се налага да отвличаме внимание с друго. Не ми харесва идеята да гледа телевизия. Не бих го оставила да гледа за да съм свободна аз.
А, иначе редовно си го включва и изключва от копчето само за да щрака no и да се кефи как му викам Не, Не tooth

# 23
  • Мнения: 4 358
През деня включвам телевизора само докато приготвям обяд на Оги в кухнята (за около 30 минути).
Прибере ли се мъж ми, телевизорът се включва и тримата гледаме цяла вечер. Оги се зазяпва само по рекламите, но е в същата стая с включения телевизор.
Все още не проявява интерес към детски филмчета или към компютъра, което много ме радва... но няма да е задълго Neutral Face

# 24
  • София
  • Мнения: 2 300
Че що да не гледа телевизора Laughing . Няма да го прибирам в шкафа я Wink . Той /телевизора де/  е доста тежичък, пък и не е особено интересен като е изключен  jumpuu .

# 25
  • Мнения: 1 512
Моят отговор е от рядко към никога.
Когато тримата сме в хола и играем, понякога включваме ТВ-то, за да чуем новините и времето, някоя друга реклама  и то става време за къпане.
От време на време, когато много е сърдита и не мога да й привлека вниманието, пускам Картона за около 5-10 мин.  Вчера обаче малката госпожица си взима дистанционното и си пуска ТВ-то, даже си превключва каналите. пуска си ММ, нещо не я изкефи музиката и си пусна Канал 1  Laughing  Laughing  Laughing
Но съм я наблюдавала, че рядко се зазяпва.
Повече слушаме радио или музика на CD, по цял ден си свири нещо за фон, а когато чуя любима песен, я грабвам и се почват едни луди танци, един смях, цирк абсолютен.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: ale_x_andra
От време на време, когато много е сърдита и не мога да й привлека вниманието, пускам Картона за около 5-10 минути.


Аз на тоя Картон не съм видяла нищо свястно #2gunfire

# 27
  • Мнения: 1 512
Цитат на: Elfi
Цитат на: ale_x_andra
От време на време, когато много е сърдита и не мога да й привлека вниманието, пускам Картона за около 5-10 минути.


Аз на тоя Картон не съм видяла нищо свястно #2gunfire


А, ако става дума за съдържание и анимация, и аз съм на същото мнение. По- скоро цветовете и звука я привличат.
офф: единствено Том и Джери  и веселите мелодии стават за гледане; другите са едни ужасяващо ракривени и грозни фигури, да не говорим за речника, особено в Ед, Едд и Еди Imp Тоя канал отдавна не става за гледане от деца.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: ale_x_andra
Цитат на: Elfi
Цитат на: ale_x_andra
От време на време, когато много е сърдита и не мога да й привлека вниманието, пускам Картона за около 5-10 минути.


Аз на тоя Картон не съм видяла нищо свястно #2gunfire


А, ако става дума за съдържание и анимация, и аз съм на същото мнение. По- скоро цветовете и звука я привличат.
офф: единствено Том и Джери  и веселите мелодии стават за гледане; другите са едни ужасяващо ракривени и грозни фигури, да не говорим за речника, особено в Ед, Едд и Еди Imp Тоя канал отдавна не става за гледане от деца.


То и Том и Джери не е особено подходящо. По-добре й изтегли от нета анимация, съобразена с нейната възраст.

За Том и Джери - имах глупостта да купя на моя списанието /защото ние купуваме всички детски списания - Дъмбо, Мечо Пух, Бърборино, Весел Зоопарк, Принцеса, чат пат Мики Маус/... накрая го изхвърлих... как да му обясня защо се ритат, блъскат, удрят и т.н. ... не става за нищо това списание.
Филмчето е същото.

# 29
  • Мнения: 3 562
И телевизора и компютъра са нон - стоп включени. Малката гледа телевизия когато пусна МСМ (още малко и ще научим френски  Laughing ) и то се заглежда само когато върви нейна песен. Периода с рекламите при нас отмина доста отдавна, за момент ни впечатли "Ооооооооо Пепи", но бързо премина интереса, сега като види рекламата на БТК и започва да обикаля в хола и да крещи "Любооооооооо, не сушаш". Като цяло не се зазяпва в него, ползваме го като фон. Сега при нас хит са телетъбис, но тях ги гледаме на "кутена"(компютъра) Wink

Общи условия

Активация на акаунт