Само за това си мисля

  • 2 835
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Липсват ми племенниците, сестра ми, майка ми и баща ми, както и някои приятели Cry Cry Cry

Мога да кажа, че ми липсват ходенете по заведения, бозата с мазна баничка, ракийката на баща ми, манджите на мама, тишината на вилата или кукуригането на петела и песента за птичките - но това са неща, които мога и да преглътна, че ги няма Confused

# 16
  • Мнения: 650
оле мислех си че само аз съм от коравосърдечните. Вече нищо не ми липсва след 8 години...
Годините си оказват влияние явно...
Мдаа и тук проблемите са по-различни и постепенно даге с приятелите си е трудно да намериш общите теми и тях живота ги е нагънал иимат други проблеми които ти няма да разбираш. А иначе БГ стоки има навсякаде и ние редовно си купуваме

# 17
  • Мнения: 5 183
Липсват ми племенниците, сестра ми, майка ми и баща ми, както и някои приятели Cry Cry Cry


И аз така. А не съм си ходила от 3 години  Cry
Но ако те бяха тук, хи4 нямаше да ми дреме, 4е не съм в БГ...

# 18
  • Мнения: 217
Много ми липсват близките и приятелите.Това за смяната на сезоните явно е вярно защото и мен ме е налегнала носталгията яко  Sad,спирам да пиша защото по4вам да рева  newsm45

# 19
  • Мнения: 2 257
Аз пък си мисля как съм в отпуска и как ще отида до Лас Вегас другата седмица и ще си купонясвам... Иначе ми е носталгично по детството ми в БГ, с всичките му ухания, емоции и дадености, но ми е пределно ясно, че и по 24/7/365 да си седя в БГ, пак ще ми е толкова ностагично.... Peace

# 20
  • Мнения: 7 914
На мен пък ми липсва киселото зеле  Rolling Eyes през зимата! До сега дори и в турските магазини не съм намира - -само в един и то след първата им доставка спряха да зареждат, понеже не се търсело  Twisted Evil Cry!


Иначе най ми липсва мама и близките ми приятелки ... и още нещо ама няма да кажа какво Wink

# 21
  • Мнения: 3 371
ни чушки, ни зеле, ни домати, ни сирене, нищо не ми липсва за ядене. липсва ми топло време и свобода да миткам по кафетата. тук по кафетата само пенсионери. баси ужаса.

# 22
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
аз не съм си ходила  от 1год.9мес....дни12..... Cryлипсват ми родителите....
аз я докарах да сънувам кифла с боза Whistling.......носталгията си казв думата маи.....  ooooh!....
а и мозъка ми маи ве4е и той се е....а с мен,та да  епо-гадно Joy

# 23
  • Мнения: 3 394
и аз искам да съм от отбора на коравосърдечните, ама....нъц, пусто да остане Cry Ей на , такваз съм си, ходи ми се на виличка някъде, скаричка и 5 каси бира, после танци и ....кекс ( с мъжа де Mr. Green)

# 24
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
a случвало ли ви се е един ден ИСКАМ ДА СИ ХОДЯ,а на другия ТУКА ИСКАМ....или само аз съм "свършила курса"както казва моя мъж....като тръгнат да ми избиват ...рогата Blush

# 25
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз редовно сънувам как съм в България и си изпускам самолета за насам... като кошмар ми е този повтарящ се сън, и обикновено е около пътуване до България. Сигурно значи, че и аз съм "закоравял емигрант".  Mr. Green

Ами липсват ми хора, места, ама не му ли липсват на всеки? Докато живеех в България, ми липсваха други неща. На мен лично ми помага терапията "стегни се"  Laughing

# 26
  • Мнения: 7 091
На мен пък ми липсва киселото зеле  Rolling Eyes през зимата! До сега дори и в турските магазини не съм намира - -само в един и то след първата им доставка спряха да зареждат, понеже не се търсело  Twisted Evil Cry!


Иначе най ми липсва мама и близките ми приятелки ... и още нещо ама няма да кажа какво Wink

 И на мен никакви храни не ми липсват. Всичко си имаме, каквото няма си правим. Включително си правя туршии както аз си ги харесвам, варя си лютеница и си правим и кисело зеле дори( и на приятели сме давали дори, защото ние имаме къде да го държим, а тези които са в апартаменти не). Щом мога да си направя нещо- правя си го. Каквото не- купувам си.
 На мен ми лиспват само най-близките, за съжаление те не са толкова много, че да се тръшкам да се връщам. А и като станем 4-рима сега пътуването ни до БГ ще е още по-трудно от финансова гледна точка, та който ми липсва ще си го докарам на гости Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 370
Липсва ми луканката, суджука, пъстърмата и хамбурския салам. Не че тук няма, ама не са като наще си Wink

# 28
  • Мнения: 6 167
за мен къща в която есен не мирише на печени чушки и патладжани не е къща.
не целя количество в производството  и не че не мога да си намеря в магазина ( има и кислели краствички и царска туршия и печени белени чушки), но ме вълнува спазването на ритуалите и табиетите. дори бих се пробвала на кисело зеле, ама това е висша технология, трябва да разуча как се прави ( и дали става, защото казват, че не ставало в чужбина)

умирам да заформя няколко буркана нещо, но още разсъждавам върху въпроса за бурканите и
капачките. тук мога да 'събирам' само на винт.
а и къде ще ги варя? но, кьополу, царска туршия задължително искам да направя и ще го измисля  newsm78

# 29
  • Мнения: 980
Ленилаф, стават туршиите ... аz правих царска и стана страхотна, но й трябва бългаски аспирин...ммм Blush
 А иначе zа ядене , си го приготвям и сама..то сама си го и ям де Tired ама напоследък сънувам България и плача.. а и тук напоследък темите все около това се въртят..
ами каквото и да е в БГ, тия си остава родината..и семейството

Общи условия

Активация на акаунт