Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 27

  • 123 390
  • 800
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 14 433
Аз също съм в бюджетния сектор - от тези, дето си клатим краката, както, по памет, каза в една друга тема една потребителка по повод дългото откъсване от работа заради майчинство, та - и аз съм в бюджетния сектор и имам пълно разбиране от шефовете, но освен това работя на 40 километра от града, където живея, и поне два дни от седмицата, и то поначало едни и същи за всяка седмица, се налага да съм на работа през целия или почти целия ден. А за да водя малкия на занимания, заедно с придвижването до работата ми заминава половината ден. Така че съм се спряла на занимания три пъти седмично - 2 х половин час логопед и веднъж за един час психолог.
Според мен Усмихнелка е права, че има смисъл от това, да се закрепи законодателно възможност на родителите на деца с увреждания да могат да отсъстват от работа определени часове месечно без разрешение на работодателя, само с уведомяване. Сега, дали ще се отработват тези часове, дали ще са за сметка на годишната отпуска, дали заплащането ще се намалява пропорционално на тези часове - въпрос на конкретно решение. Има смисъл не защото всеки работодател с охота ще се съгласи, нито защото няма да се опитва да се отърве от такава отсъстваща майка, а защото все пак е стъпка към свикването на обществото, колегите, шефовете и пр. с тези неща.
То и на болнични много работодатели се мръщят, ма не е същото като хич да нямаш право на болнични и да разчиташ на добра воля.

----------------------

При нашия човек също има големи проблеми и с привличането на вниманието, и с реването за мен първоначално. При психоложката влиза и родителят, а и самото занимание е приспособено за деца с трудно привлекаемо внимание, така че нямаше опасност тя да се откаже да работи с него. Искам да напиша обаче за логопедката. При тях заниманията се провеждат без родител и освен това са насочени основно към чисто говорни смущения. Въпреки това не са отказвали да работят с нашия младеж. В началото, докато плачеше и тичаше да ме търси, влизах и аз. След време свикна, но пак си е търчал напред-назад вътре или си е зяпал кротко на другата страна много дълго време. Чак на мен ми идеше да се откажа. Едва напоследък, след около 5 месеца ходене при тях, момичето ми казва, че вече вниманието му се привлича и задържа по-лесно. Не знам дали е от заниманията, по-вероятно е от порасването - исках да покажа с пример, че и настройките на логопедите биват разни.

Последна редакция: ср, 03 фев 2016, 14:01 от Магдена

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Да де...ама ми посочете работодател, който ще ви вземе при такива условия на работа? Извоювала съм си го, защото съм от 13г във фирмата...Мислех след майчинството да търся друга работа, че имаше жена на моето място и тн...Ми никой не ме взе. Ще ви се обадим и до там...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 178
Благодаря ви за споделеното. Нашия младеж не говори, но сме на фаза ехолалия. Повтаря, като ме кажеш "кажи.....", той го казва. Вече си иска някои неща, но само с една дума и леко заповеднически тон. Дано има прогрес в това отношение. Все си мислим, че и слушалките оказаха влияние, не толкова диетата.

# 18
  • Мнения: 13 810
моя син от стрес правеше какво ли не- ревеше, напикаваше, наак....се с извинение, дори заспиваше в средата на часа без предупреждение като протест (това на около 3 години и 2-3 месеца ) . ами Специалиста  като е Специалист с голямо С знае кое как се прави ... и не ви обвинява че не можете да му създадете авторитет пред детето, както и че детето има вас за по-голям авторитет от него. За моят синковец двамата които се сработиха с него и работиха до първи клас им отне да кажем 3 месеца да го втвърдят до кондиция за работа. останалите се отказваха...  и не само,  ами и мен обвиняваха че нещата не ставали, както и бяха груби,уведомяваха ме че не можели да работят защот нямал капацитет, имал интелектуални задръжки и нямало никога да тръгне на училище.

н_алекс и н амен ми липсва констанца...

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 18:05 от _re_ge

# 19
# 20
  • Мнения: 1 934
Здравейте, мисля, че и преди година-две съм писала при вас или другаде с въпроси за племенника ми. Той е на 4 години почти и има много симптоми от аутистичния спектър.

Бедата е там, че родителите са възхитени от него и не подозират ни най-малко, че детето има проблем. Смеят се на реакциите му и имат обяснение за всичко  Confused

По едно стечение на обстоятелствата, аз сега на дърти години карам поредната магистратура и точно лекциите и упражненията за деца със СОП ми отвориха очите. Преди хранех само подозрения за нашето дете, надявах се времето да ги изчисти, но сега съм почти сигурна, че то има проблем и трябва да му се помогне навреме  Peace

Не можем директно да им кажем на родителите-не приемат това. При подобен опит преди време, беше наложена забрана да се виждаме с детето едва ли не  Sad

Сега търсим начин чрез лекар да се заостри вниманието им и сами да потърсят помощ. Дано стане!!!


Прочетох за Констанца, била е изключителен човек  newsm10

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 433
 Sad Sad Sad

# 22
  • Мнения: 2 140
Почивай в мир, констанца!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Ще пазим част от теб завинаги в сърцата си! Бе нашата морална подкрепа и трезва мисъл!

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 10:08 от n_alex76

# 23
  • София
  • Мнения: 4 178
Констанца  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 24
  • Мнения: 6 109
Констанца много липсва в темата.
Липсва ми и на мен.
Много!

Подкрепяше и помагаше много на всички.
Не подмина нито един въпрос или проблем за които търсехме решение.
Раздаваше се в помощ на децата от спектъра, на нашите деца.
Изключителен човек с голямо сърце.  
Истински професионалист.

Човек!
Майка!
Баба!
Лекар!
Приятел!

Констанца, благодаря ти за всичко!
Почивай в мир!  Flowers RoseFlowers Rose

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 11:04 от Рори72

# 25
  • Мнения: 5 682
Почивай в мир Констанца  Flowers Rose Flowers Rose

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
 Прекрасен човек, имах щастието да я познавам лично. Изключително ерудиран, тактичен и любящ човек. Почивай в мир.

# 27
  • Мнения: 1 070
Покой за душата и.

# 28
  • Мнения: 2 140
И нещо за връзката с боледуването по време на бременност:
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1& … U-o_FbmKOPBJmehrg

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http … /&prev=search

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 12:58 от n_alex76

# 29
  • Мнения: 13 810
Боже мили. Направо се разплаках. Не знаех.

С нея си писахме преди няколко месеца. Благодарение на нея и на Марк ни просветна как да направим търсенето на непознати думи без българска клавиатура удобно за детето.
Констанца, където и да си вярвам че си добре...

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 19:48 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт