Не се изправя!!!

  • 1 448
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте, мили мами!Имам проблем който ме притеснява много.Детето ми на 1г. и 5м. не се изправя сама от седнало положение.Когато се помъча да й покажа как,да се хване за опора,започва един рев до небесата.Мъчи се,но до някъде и почва да реве и край.Моля ви кажете как да се справя и има ли място за притеснение за някакъв здравословен проблем?

# 1
  • Мнения: 15 074
А какво мисли педиатърът по въпроса? Според мен не е зле да се направи консултация с ортопед. Всичко може да е наред, но не е зле да се види. Аз лично, без да искам да те притеснявам, бих го завела на ортопед, ако не се изправя на 9-10 месеца. На година и 5, вече мисля, че трябва да го умее. А като е в изправено положение какво прави? Пристъпва ли? А лази ли?

# 2
  • Мнения: 36
Да,тя върви,но ако я сложа да седне не може да се изправи.Лази,но по корем  не си вдига дупето.Не може да стой на 4 крака.Водих я на ортопед каза,че трябва да я стимулираме с играчки на високо и ако до месец, два  няма промяна ще ни насочи към детски невролог.А тя май и не иска да са научава или не може,незнам  Sad Cry

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 7 022
Не губете повече време, водете детето на невролог!

# 4
  • Мнения: 6
Аз също мисля, че трябва да се обърнете към мнението на специалист.
Първо кажете на джи пи то, то ще Ви насочи към правилният специалист.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 179
Не губете повече време, водете детето на невролог!


И аз съм на това мнение - не чакайте, та камо ли месец  или повече.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 541
Невролог задължително. Въпреки че детето върви.
Малката ми дъщеря на 6-7 месеца нямаше никаква опора на краката си. Педиатърът повтаряше, че има време, но настоях да я види невролог, правихме и трансфонтанелна ехография. После и рехабилитация на краката.

# 7
  • Мнения: 6
Заведете детето на невролог, максимално бързо. Дори на още един за второ мнение, и ако се налага, започнете лечебна гимнастика.

# 8
  • Мнения: 36
Някой има ли на идея каква може да е причината? Sad

# 9
  • Мнения: 6
 Понеже детенцето ми има хипотония, породена от по-слаба съединителна тъкан, (пускала съм и тема в която съм писала) и съм посетила специалисти, Ви писах да се консултирате със специалист, и то не един.
 Идеи и теории може да развиваме много, но това само ще Ви притесни допълнително.
 Може и да не е сериозен проблем,  и да се коригира бързо.
 Щом на 6-7 месеца моето дете не правеше опити да седне само, аз сама си поисках направление (а после и за частни прегледи си платих, защото не исках да чакам да ми дойде ред по каса) и започнах да водя детето на гимнастика.

# 10
  • Мнения: 36
Да,благодаря Ви.

Общи условия

Активация на акаунт