Китен 2016/2017

  • 144 441
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 271
В къщи за гости не знам да сменят хавлии и да чистят.

# 751
  • Мнения: 9 438
В къщи за гости не знам да сменят хавлии и да чистят.

И аз това щях да напиша. Не ни се е случвало до сега да ни чистят и да ни сменят хавлиите в къщи за гости. Чаршафи са ни сменяли на 7-я ден от престоя ни там.

# 752
  • Мнения: 3 271
Случвало ми се е в къщи за гости да няма и хавлии /или по една малка за ръце/

# 753
  • Мнения: 811
В къщи за гости не знам да сменят хавлии и да чистят.

В Наредба за изискванията към местата за настаняване и заведенията за хранене и развлечения и за реда за определяне на категория, отказ, понижаване, спиране на действието и прекратяване на категорията, за местата за настаняване от тип "Б", каквито са къщите за гости е посочено, че според общите изисквания за обслужване за категории „една звезда“, „две звезди“ и „три звезди“ е необходимо "ежедневно почистване на стаите, общите помещения и санитарните възли.", а в изисквания според съответната категория, а именно 2 звезди, както е в случая - "Спалното бельо и хавлиените кърпи се подменят на всеки 3 дни, както и преди настаняване на нови туристи, при замърсяване и при поискване от госта."

Последна редакция: чт, 17 авг 2017, 15:53 от Anichka 89

# 754
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Как ще е към своя край сезона????Едва 17 август сме.За край може да говорите към 1 септември.
На мен Китен не ми хареса.Едни тесни улици....все едно съм на село.Мръсотия и начупени бордюри, тротоарни плочи, абе.........мръсотия....

# 755
  • София
  • Мнения: 20
Здравейте! Изкарахме едно женско море средата на август в хотел Атлиман бийч. Местоположението му е чудесно на 3 минути от плажа и съответно от баровете. Базата е остаряла и много соц., но стаята ни беше просторна и чиста. За сметка на това за целия ни престой не беше почистена, нито сменени хавлиите, но и нас ни нямаше през деня, за да си го изискаме. Нямахме климатик, но не се усети липсата му. Градината на хотела е много приятна, има зеленина, дъвета и съответно сянка и прохлада. В хотела имаше почиващи българи, руснаци и от малцинствата.
Храната беше прилична, а готвените ястия на вечеря страхотни, адмирации за готвачите, много вкусно беше и доста прекалихме с яденето. На вечеря имаше 4-5 вида зеленчука за салата, 3 супи, 3 основни с месо и 3 постни, за десерт имаше плодове и разни сладки, които не бяха много хубави, но поне едно от тях ставаше за ядене (еклери, баклавички). Цената за закуска, обяд или вечера, ако не са включени в пакета с нощувките са съответно 6,7 и 8лв. Паркингът е 3лв.на ден за гости на хотела.
Персоналът е готин и отзивчив. Не беше приятно чакането при настаняването, имаше голяма опашка. Има опция за ранно настанаване или късно освобождаване за 20лв. съответно, ако стаята не е резервирана.
За непретенциозни хора мисля, че хотелчето е ок и за тези пари.

# 756
  • Мнения: 31
Отдавна не съм писала, но се надявам да помогна на някого в избора на хотел, в този случай в категорично не избиране на хотел Марина Китен. Освободиха ми се едни няколко дни и решавам буквално в последния момент да търся нещо. Попадам на Марина с ол инклузив, което с дете ме устройва да не го мисля как да го изхранвам. Пристигаме в хотела в 13.30. Тактично ми обясниха как настаняването е от 14.00 и да напусна хотела и да се върна тогава. Отиваме ние в 14.05, настаняването се проточи 45 минути. Какво толкоз прави момъка на рецепция не знам. Ще кажеш в 5 крилен замък отиваме, а то 36 стаи. Първо лошо впечатление. Качвам се в стаята - базата е стара, но е чисто.  Гадно посрещане, но за сметка на това чистота. Точно се зарадвах, излизам на терасата и под масичката сметени стъкла. Счупило се е случва се, ще кажа да почистят. За 5 нощувки нямаше резултат. Стъклата си останаха. Хотелът е със собствен плаж - 15 чадъра и 30 леко счупени шезлонга, басейн няма, тоест е на принципа който изпревари, но в 16.00 часа за моя изненада се изтърсват огромно количество спортисти. Точно така плажът е общ за хотела и базата на ЦСКА, която е отзад. Оказа се, че ресторанта също. Първа вечеря в ресторанта - ужасно вкусно е всичко. Типична кухня за 3 звезден хотел, не супер качествени продукти, но не и съвсем боклуци. Аплодисменти за готвача. На следващия ден рязко целия персонал на хотел се смени и се настана мъка. На единствения бар системно няма никой. Дисепенсъри няма никъде и за да получи чаша вода сина ми стоеше да чака по 15 минути. Закуската я избутахме, но мъката почна на обяд. Всичко мирише на стара гранясала мазнина. Единствено салатите и пържените картофи стават и то само докато са топли. Всичко останало от помия нагоре. На закуската питам къде е термоса с топло мляко. Младежът се обръща и пренебрежително ми казва: В края на закуската няма. Ти какво очакваш. Е не издържах и се разкрещях. Първо аз съм клиент. Второ 9.20 не  е 10.00, за да е край на закуската и да вежливостта се учи първите 7 години. Върхът беше заключването в 22.00 на хотела. Почувствах се на 11 в пионерския лагер с вечерния час. Въпреки гривните ол инклузив, за да вляза в ресторанта като в концлагер трябва да си кажа номера на стаята. Тоест затворник от килия Х идва да яде. На въпроса ми защо, нали имам гривна, такива били изискванията. Плажът се оказа не използваем сутрин за 2 часа и следобед за още  2, заради спортистите. Чаршафите не се смениха нито веднъж за 5 нощувки. Кърпата само едната за лице и то защото детето я поля със сок, който се опитах да изпера, но не успях. Оказа се, че целия хотел плюс базата на ЦСКА се обслужват от 3 -ма души персонал - имам предвид за отсервиране, почистване на масите, зареждане на храна и да приготвя напитките на бара. Ужасно съм разочарована и никога няма да стъпя повече там.

# 757
  • София
  • Мнения: 613
Ние вчера се прибрахме доволни от почивката в хотел Теос, на брега на плаж Атлиман.
Вчера като за последно се возихме и на корабчето, беше страхотно!

# 758
  • Мнения: 245
Тези дни х-л "Ариана" са обявили цените за сезон 2018 г. Цените от три периода вече са четири. Няма и намаления за ранно записване, а може би пък и да е рано.

# 759
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Тези дни х-л "Ариана" са обявили цените за сезон 2018 г. Цените от три периода вече са четири. Няма и намаления за ранно записване, а може би пък и да е рано.
Във понеделник им гледах цените и още нямаше за 2018г.Явно тези дни са излязли наистина, сега ще ги погледна.Миналата година ги обявиха на 1 октомври.
Видях ги, има лека промяна в цените за някои периоди.

# 760
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 206
пуснете нова тема бре. на тази да и спуснат кепенците  Laughing

# 761
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Към новата тема ........ http://www.bg-mamma.com/?topic=997710.new#new

Общи условия

Активация на акаунт