Какви са жените, издържащи мъже?

  • 46 331
  • 432
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 19 041
Аз имала приятелчета, които дори живееха по 2 поколения заедно в един апартамент. В къщите най-редовно се случваше също. И сега се случва, и не става дума за 10-стайни апартаменти, а за дву- или тристайни. При майка ми, тогава не ми е правило впечатление, обаче приятели често са го отбелязвали (не всички жилища бяха така), е, че имахме баня с тоалетна и отделно малка тоалетна  с малка мивка. В един момент, когато живеех там, и се наложи и сестра ми с децата и мъжа си да се нанесат там, много я оцених отделната тоалетна.

# 406
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Кукумицинка, обикновени хора си бяха. Блокчето им е строено през 1953 или 63г, не съм сигурна. Не е било за партийни величия или хайлайф. Тогава не са строяли панелни многоетажни блокове. Техните са построени на мястото на стари еврейски къщи в Стара Загора. Евреите масово са напуснали през 48г. Наоколо имаше много къщи, но повечето хора през 70те вече живееха в блокове. Имаше само един висок военен блок с асансьор. Асансьорите там бяха изключителна рядкост. Панелните комплекси започват да ги строят в края на 60те мисля. Около нас повечето семейства имаха по едно дете. Но може, както казваш, да не е било масово. Нямаше беднотия и мизерия, но беше трудно и сама казваш, че не е имало място. На тези в големите къщи им бяха натрапили наематели, които те изгониха след промените през 1989г. Моя приятелка и семейството и бяха навряни на партера на собствената си къща с баба, мъж, жена и дъщеря им в три стаи. А на горния етаж им бяха настанили чужди хора - семейство с две деца в четири стаи. Луда работа. И понеже повечето хора около баба и дядо, а и те самите, имаха по едно дете, си мисля, че това е било норма в градовете. Познавам и турци с по 5-6 деца в семейството, но те са живеели по кърджалийските села и място са си имали. Аз чак през 1995г разбрах, че в България имало села без течаща вода. Не оспорвам написаното от останалите.

Тезата ми е, че много малко хора в момента живеят с повече от едно дете под 18г. И че жилищата като брой в момента са достатъчни. В София в над една трета от домакинствата живее сам човек. Само в около 15% живеят над 4 човека. От тук:

http://www.nsi.bg/census2011/NPDOCS/Census_HH-2011.pdf

3 поколения заедно не бяха никаква рядкост. В БГ си беше, а и още е, класика бабата да гледа децата. Бабата обикновено си има друго жилище, но ходи да помага. И моята баба е идвала временно а и аз съм живяла у баба и дядо, но без мама и татко.

# 407
  • Мнения: 19 041
Прочети го този доклад и ще видиш какво имат предвид под домакинство - съвсем не е семейство или човек в отделно жилище, ще видиш за миграционните процеси и за огромния процент застаряващо население, които вдигат процента на домакинствата. Жилищата като цяло стигат, но те не са равномерно разпределени спрямо броя хора и домакинства в различните населени места. На много места има празни жилища, които дори не могат да се отдадат под наем, защото хората нямат интерес да живеят там, докато на други места - София и няколкото по-големи областни града, положението е доста по-различно. Но е факт, че повечето млади планират и имат по едно дете, понякога две, но това е защото толкова могат да си позволят - като не става въпрос само за икономически причини, ами и за духовни, но липсата на възможност да си купят достатъчно голямо жилище за по-голям брой деца, както и недостигът на средства да осигурят възможности за образование и развитие на повече деца, играят огромна роля,

# 408
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Кукумицинка, домакинство е обитавано жилище. В едно домакинство може да живее част от семейство, семейство или няколко семейства. Но е факт, че в 85% от домакинствата в София живеят по не повече от трима човека. Това искам да кажа. Наясно съм и с причините едно семейство да има определен брой деца или да няма изобщо деца (по-лесен и евтин вариант). Факт е, че броят на хората в домакинство намалява и такава е тенденцията от поне 120г. Така е навсякъде в развития свят. В повечето държави по света населението е застаряло и продължава да застарява. Половината човечество живее в момента в държави, където жените имат по-малко от 2.1 деца. Не съм съгласна, че е от липса на средства и жилищна площ, защото ако беше така в Нигер и Мали щяха да имат по половин дете, но имат по 6-7 а в Швейцария и Япония щяха да имат по 3-4.

# 409
  • Мнения: 19 041
"Обикновено домакинство са две и повече лица, които живеят в едно жилище или част
от жилище и имат общ бюджет, независимо дали имат или нямат родствени връзки помежду
си. Домакинство е и едно лице, което живее в самостоятелно жилище, стая или част от стая и
е на самостоятелен бюджет."

Не е това, което си мислиш. Две студентки, наели една стая от жилището на някоя баба, ще са две отделни домакинства (в тази стая), бабата също ще е отделно домакинство, а жилището е едно.

# 410
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
По демография ни учеха същото, но с някои уточнения.

1) двете студентки могат да се водят в едно домакинство а не две. Зависи дало ДОМАКИНСКИЯ им бюджет е общ.

2) Ако бабата няма собствени доходи и нуждите и се покриват от доходите на член на конкретното домакинство, тя си е част от него. В България бабата Често плаща всички домакински разходи + гледа внуци и помага на отделените деца  Joy Joy

3) Има домакинства с по 50-100 души и повече. Такива са старческите домове, защотени жилища итн. Те също са домакинства, като при това целият дом се води едно домакинство, макар и да е разделен на самостоятелно обитавани стаи или апартаменти.

# 411
  • Мнения: 2
Случайно гледахме с приятеля ми интервюто с Васил Ананиев с Миролюба Бенатова в "Комбина", около 20 минути преди края на предаването:
http://play.novatv.bg/programi/kombina

 Направи ми впечатление колко беше възмутен, че е живял в лукс на гърба на Соня Васи и след 10 години тя го е изгонила без нищо. Крайно омерзен беше от този факт, макар и да се оказа, че все пак е разполагал с кредитна карта, От съжаление го взела да ѝ пише текстовете на песните, въпреки че той сам признава, че не е достатъчно добър музикант, за да изкарва пари с това и не е придобил трудови навици за тези 10 години, та ясно колко се е трудил. На всичко отгоре и има претенции към музикалния талант на човека, който го издържа. След това отново се е прилепил като пиявица към друг човек и не е бил в състояние или не се е сетил дори да плаща тока в къщата, където са го оставили да живее безплатно, след като домакинът се е изнесъл. Името му се свързва с връзки с възрастни богати американки до след 2010 г., макар да твърди, че в момента сам си изкарва парите, не на гърба на жени.

Какви точно са жените, склонни да издържат по този начин мъж? Очевидно не всички са възрастни, грозни и отчаяни. Соня Васи е била в разцвета си като жена, докато е била с него.

Здравейте,
Много стара тема и най-вероятно никой не я помни или има някакъв интерес към нея, но виждам, че имаше много дискусии относно Соня и мен. Тъй като чета коментарите, изглежда, че има много за това интервю, което е просто погрешно разбрано, така че ако някой иска да знае цялата истина, ще се радвам да изясня. Ако не, не е голяма работа.
Честита Коледа и щастлива Нова година Simple Smile

# 412
  • Мнения: X
Аз на такива жени, като Невена им казвам държанки. Да нямам един собствен лев в себе си, мне, ако ще мъжът ми да е милионер. Аз не се чувствам добре, но има доста жени, които са си ок. Хеле пък такива, дето под предтекст, че гледат децата лежат цял живот някой да им дава. А децата им станали по-високи от тях - какво точно им гледат, не знам. Не обичам аз да завися от друг, то за няколко часа може да спрем да сме си близки със спонсора и какво тогава?
За себе си съм намерила идеалният вариант - работим и двамата професии, които ни носят високи доходи, които ни помагат да не затъваме в битовизми и мисли как да вържем двата края. Домакинстването е удоволствие, всеки прави това, което му харесва, с децата и кучето също се занимаваме по равно, всеки си има учебни предмети, по които помага и така. Спокойно ми е, чувствам се реализирана и извън дома. Е не спя до обяд, ама то и не обичам, та да ми липсва.

# 413
  • Мнения: X
За себе си съм намерила идеалният вариант
Точно така, за себе си, не за цялото човечество, което прави квалификацията на Невена и на който и да било от теб напълно излишна.

# 414
  • Мнения: 19 041

Здравейте,
Много стара тема и най-вероятно никой не я помни или има някакъв интерес към нея, но виждам, че имаше много дискусии относно Соня и мен. Тъй като чета коментарите, изглежда, че има много за това интервю, което е просто погрешно разбрано, така че ако някой иска да знае цялата истина, ще се радвам да изясня. Ако не, не е голяма работа.
Честита Коледа и щастлива Нова година Simple Smile

Здравей, много ще ми е любопитно да обясниш. От интервюто останах с впечатлението, че си постигнал американската мечта - хубава къща, собствен приятен бизнес и добър живот, но не от толкова дълго време, че да е изплатена тази къща и да имаш спестявания, че да се отдадеш на пенсионерстване. Ако това наистина е така, защо се върна в България, след като тук на практика нямаш някаква реализация и доходи?

# 415
  • Мнения: X
За себе си съм намерила идеалният вариант
Точно така, за себе си, не за цялото човечество, което прави квалификацията на Невена и на който и да било от теб напълно излишна.
Точно затова съм казала за себе си и много добре знам, че свят широк, хора всякакви. Що пък да е излишна, да не съм отишла в къщата и да и кажа “марш на работа”....споделям си просто. Дреме ми кой кого гледа.

# 416
  • Мнения: X
Доколкото помня, още когато се нищеше темата се включи „истинския” Васил да се обяснява. Набързо беше заметен, предполагам защото му е лъснал задника, пардон образа. Не се отказва обаче господина (г-жата), една година по-късно пак ще си дава версията...

# 417
  • Мнения: 19 041
И аз имах някакво такова дежавю, че вече се е включил, за да предложи да каже истината, но след като не намерих поста, помислих, че съм се объркала. Обаче пък нямам спомен да съм разбрала истината каква е, следователно не си е дал версията още? Rolling Eyes

# 418
  • Мнения: 2
И аз имах някакво такова дежавю, че вече се е включил, за да предложи да каже истината, но след като не намерих поста, помислих, че съм се объркала. Обаче пък нямам спомен да съм разбрала истината каква е, следователно не си е дал версията още? Rolling Eyes
Първо нека да кажа че съжалявам ако има правописни грешки, използвам Гугъл преводач и ще е хубаво ако няма негативни коментари заради това още от самото начало. Благодариа за това !
По принцип не е нужно на никого да се обяснявам защото винаги има хора които ще те харесват и други които негативно ще те коментират каквото и да направиш. Причината че се обяснявам е защото наистина мислиа че истината неможа да се разбере много добре в това интервю, Историата е много дълга и заплетена , така че за 10-15 мин пред камера в лицето неподготвен е трудно човек да успее да предаде точно и ясно какво е изживиал, какви решениа е взимал и защо е постъпвал по определен начин. Никой от нас не е съвършен, всички правим грешки ... а да съдим е много лесно !


Това интервю до ниакаква степен беше като едно самонаказание, аз можех сьвсем спокоино да се направиа на велик , да говориа какви ли не глупости ( както повечето хора в чужбина правят) и всички да ахкат в България! Колко хора се самокритикуват публично и не ги е страх да кажат истината , дори когато н е в тяхна полза ? До ниакъде е лудост не мислите ли ? Така и се получи ...имаше хора които ме разбраха но и такива като вас които не .

Аз исках да бъда искрен и да покажа какво човек НЕ трябва да прави ако иска да успее. Според мен всички успели хора са минали през Ада и обратно докато постигнат мечтите си. Особенно ако си актиор, музикант или модел в Лос Анжелис !

1992 пристигнахме в Лос Анжелис с групата ми. бяхме 19 годишни хлапаци с големите мечти.
След точно около месец разбрахме че неможем да работим (  работни визи ) , незнаехме дори езика,  Глам Рок музиката вече западаше , парите които нашите родители ни  бяхa дали свиршиха. Групара се разпадна и трима от групата се върнаха обратно в БГ.
Аз на първата седмиза в ЛА  се запознах със Соня Васи, всъшност тя ме намери.
Знаеше за мен още от Българиа, аз бях доста известен като барабанист ( и все още съм )  и то много добър. Незнам откъде го исмислихте това че съм бил некадърен .
Свиря на барабани и пиано от 6 годишен, завърших Музиканото ужилище, после 1 година консерваториа, маика ми и баща ми са невероиатни музиканти, така че аз съм с претензиите за много добър музикант. Да не говорим че бях и сех символ навремето ...което е супер комбо ! Просто това е истината и не се правиа не велик .

Соня искаше да пее, да прави Рок група, това е била мечтата и още от малка.
Когато се запознахме Соня беше на 23 ...хубава, млада , секапилна...Плейбой ....мислите ли че не съм си паднал по неиа като жена ? Кой не би ?

Но .....аз тогава обичах гаджето си в БГ Маги Желиаскова . Соня ме преследваше  нонстоп, тя беше материално добре ...жевееше в Беверли Хиллс, караше хубава кола, имаше добър статус, известна и красива млада мацка .....На мен ми беше супер трудно защото хем исках да си се пребера обратно при Маги , хем исках да си дам шанс да успея в  Лос Ангелес., затова и доидох !
 Беше ми супер трудно да взема решение.....Какво е бъдещето ми в БГ и какво би било в Лос Анжелис ?

След около месец взех решение че ще стана гадже със Соня...историата с  огледалото ...ха ха , смешно звучи да , но беше точно така . Не ме е чакала 60 годишна жена в леглото а Плейбой модел   !
Заживяхме готин живот и свормирахме група.

Ето от къде обаче идава целиат проблем......Аз се влубих в  Соня, имахме супер живот като двоика ......НО осъзнах че тя всъшност неможе да пее, разбрах че няма как да успеем като група особенно в  ЛА където са най талантливите музиканти !   Просто забравяш !
Аз писах ВСИЧКИ песни, правих аранжиментите, свирех на барабаните. Соня много добре знаеше аз каква стойност имам, АЗ бях групата , АЗ бях нейната надежда за збъдването на нейната голиама мечта ! 

След около 1 година със Соня се разделихме като гаджета и останахме само като приатели колеги в  групата. Останах да живея в  огромната и 8 стайна, три етажна къща ( ниама да говорим как тя си а купи , друга тема на разговор )

Соня имаше парите аз имах таланта ! Вече се бяхме разбрали дори без да говорим.....тя ме гладаше , аз бях нейната инвестициа за нейната певческа кариера.

Това беше моята работа ....да свиря, да пиша песни, да записвам в  студио и да уча   Соня нота по нота какво да пее. Така че аз не съм мързелувал.....това е била моята професиа ....10 години !  Имате ли си на идея колко    би и било струвало това ако не бях аз?
Незнам за какъв мързеливец какъв Жиголо , използвач говорим тук !?

Никога не съм исползвал никой, та камоли и жени ,да неговорим пък и стари,  всичките ми гаджета са били млади и хубави.... ха ха

От къде идва неразбирателството е че ....аз казах в интервюто  че съм се продал......продадох своят талант за нещо в  което не вярвах. Беше ме страх да остана сам в  чужда държава, да работя като сервитьор, без пукнат лев , да не говорим че бях млад, наивен и глупав.
Всичко това продължи десет години, десет години които аз загубих с нещо което не ме кефише, нещо без бъдеще...ако можех да се върна назад ,никога нямаше да направиа тази грешка ! Може би ако нямах този страх, ако не бях заслепен от този висок статут , а бях живял бедно но с  увереност в  своите способности , сигорно щях да успея .

Човек си плаща за всичко в  този живот ! Имах хубав луксозен живот но.... не успях с  музиката. От 15 до 30 годишна възраст са наи важните години за един музикант. Аз ги загубих със Соня....жена която просто не е музикант, това е истината, не е нужно да разбираш от музика за да чуеш неините криасъци !

След 10 годишни опити и вече на 33 години Соня реши че ниама повече да пее , намери си мъж и реши че ще има семеиство.
Васил не и беше вече необходим, и бях принуден да излезна от дома и , Аз бях дефакто безработен и без пукнат лев защото Соня сабираше всичките пари от участиа , продажби на СД ........на мене ми се плащаше с  храна, жилище и други нужди.
 Просто очаквах от нейна страна някаква помощ поне докато се намеря работа и си стъпя поне малко на краката. На Соня не и мигна окото къде ще спя, какво ще ям....бях разочарован. Ние си биахме все едно женени ама без секс и романтични чуства. Тя си имаше гаджета и аз , пук си живиахме заедно.
ето ме сега, след 10 години в Л.А. отново в съштата ситуациа, сам , без работа, без спестени пари без нищо.
Това е най-големият урок , който се оказа че е повода за най-голямата ми мотивация в живота. Беше като едно сабуждане и осъзнаване, дадох си една ровностмета за това какъв човек съм аз . Нa kakвo съм способен ...  .. силен или слаб ?? Бях разочарован от себе си   ... НЕ толкова от Соня, защото това си беше мой избор
 ! Нейниат живот си беше супер и тя си продалжи по нейниaт си план в  който аз вече не бйх включен!

Започнах работа като сервитьор, намерих си рекламен агент, снимах телевизионни реклами, създадох бизнес за реставрация на пиана (аз свира на пиано), започнах и  Ebay и Amazon онлаин бизнес...... работих по 15 часа на ден , ВСЕКИ ДЕН ,
Исках да си купия дом, само мой, с  мои пари и никой повече да не може да ме изгони от него, да не съм завизим от никой. Парите започнаха да капят отвсиакъде Simple Smile осъзнах че вече е твърде късно за музиката и че ще трябва да се реализирам по друг начин .Бизнеса беше новата ми любов, харесвам каквото правя...... е посвирвам още от време на време но само за кеф.
След ощте 10 години, 2011 година си осъществих мечтата и си купих къща в   един от най-хубавите кватали на ЛА, платих я в БРОЙ и нямам никакви задължения към банката. Направих огромен ремонт и сега къшата е оценена на 2 милиона долара.
Къштата ми е по хубава от на Соня и жевея сега по  луксозен живот от нея ..... всичко със честен труд! Гордея се с това! Гледам назад и се смея ..... но е явно  трябвало да мина през този етап на моят живот
!

Обичам България и сега когато имам достатучно финансова независимост си идвам по често. Вече работя .... не трудно, но интелигентно ..... не ми е необходимо да правия пари в БГ Въпреки че мога и имам предположения.
Парите не са всичкo на този свят!

ЕТО ТОВА Е НАКРАТКО ИСТОРИАТА АКО НИАКОИ ОТ ВАС СИ ПРОМЕНИ МНЕНИЕТО ЗА МЕН …..СУПЕР АКО НЕ ЗДРАВЕ ДА Е ! ВЕСЕЛА НОВА ГОДИНА

# 419
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
vassiledwards, не си длъжен никому нищо да обясняваш. Животът си е твой и си го изживял както си намерил за добре. Соня Васи е много красива жена и далеч от лелка или бабичка.

За жалост никой не оценя хората зад кулисите и барабаните. Повечето, особено крачките тук гледаме певицата. Постигнал си нещо в област, в която трябва талант. Радвам се, че си останал в музикалното поприще.

Емиграцията млад е цял университет, сама по себе си. За някои хора тя има висока цена, но както пееше Мирей Матю, On ne vit pas sans se dire adieu - понякога си казваме сбогом. Маги Желязкова има тяло на богиня и коса на сирена. Знаеш ли от какъв произход е?

Желая ти щастие и успехи

Общи условия

Активация на акаунт