Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 10

  • 88 462
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
marisha, попрочети темите назад, в началото на всяка има линкове
Терапията с фраксипарин и клексан е сравнително стандартна, така че по-скоро големи рискове за бебето има без нея, отколко със. Хора с тромбофилии също има много, не е задължително да пречат (явно с първото не е било проблем), но зависи как се е еформирала плацентата втория път..
Не се шашкай - не е страшно, виж колко сме много само в този форум Simple Smile
Просто никак не е приятно, но като знаеш защо го правиш стискаш зъби и това е Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 633
Днес ми излязоха резултатите от ПКК с повишени еозонофили, което ми обясниха, че било белег на алергична реакция. От 10тина дена след фраксипарин получавам подкожки топчета, червенини и сърбеж, явно няма да го бъде повече с фраксито. Минавам на клексан, притеснено ми е от смяната, ама няма как, четох, че доста от вас са минали и нямат проблеми.

# 17
  • Мнения: 2 140
Момичета, гинекологът ми иска да редувам фраксипарин през ден след 24 г.с., няма да конкретизирам за кого говоря, мога да го напиша на някого на лични, ако е важно, но проблемът е, че имунолозите и хематолозите считат, че фраксипарин трябва да се бие всеки ден, защото трае 24 часа. Та съм малко притеснена. Имам голямо доверие на гинеколога си, той ме гледа на доплер и прецени, че няма нужда да съм на фраксипарин всеки ден. Има ли някой тук, който е на такава терапия?

# 18
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Вчера говорих с Балтаджиева за фракси през ден и без аспирин в деня без. Каза или се слага вс ден, или просто няма смисъл.

Последна редакция: пт, 12 фев 2016, 12:11 от neji_s

# 19
  • Мнения: 2 140
Да и аз точно нея цитирах.

# 20
  • Мнения: 67
Здравейте момичета!
Нахлувам в темата набързо с един въпрос: вчера забравих да си бия фраксипарина (слагам го вечер около 7и30) и като се събудих в 2 часа за посещение на wc-то, се сетих и си сложих инжекцията, обаче, сега се притеснявам дали правилно съм постъпила и кога да си бия днешната доза?
Ако смъквам с по 2 часа на ден времето за поставяне дали е ок?

# 21
  • София
  • Мнения: 438
SAB-f - аз съм на Клексан през ден последните 4 седмици (след 28-ма). Днес бях на преглед, потвърди да го продължим така. На мен в началото имунолога ми го беше изписал до 7 месец. На последния преглед като попитах АГ-то, док каза, че ще огледа и ще ми каже в края, като е видял всичко. На финала каза не го спирай, направи го през ден. Сега потвърди - не е като да го спрем, но няма нужда всеки ден. В моя случай обаче, от самото начало мисля, че е по-скоро за правилното функциониране на плацентата и изхранването на бебето, от тромбофилния пакет имам само половинки счупени MTHFR. Надявам се другата седмица да стигна най-после до проф. Паскалева и да си сверя и аз часовника. Че ми се иска да знам и около раждането как е редно да се процедира.

# 22
  • Мнения: 2 140
abel, аз имам и ПАИ 4G/5G. Ако Паскалева ти промени терапията ще я послушаш ли или ще си останеш на терапията на гинеколога?

# 23
  • София
  • Мнения: 438
Ами за АГ нещата мисля, че док е достатъчно в час. За другите обаче, както ти имаш мутация Паскалева е вероятно да има по-точен преглед. При мен конкретно от самото начало на бременността има много изявено физиологично разреждане на кръвта (нетипично в такава степен според някои лекари), което допълнително се подсилва от клексана...
Много е деликатно положението и не знам какво да те посъветвам, още повече не съм толкова в час с темата.

# 24
  • Мнения: 97
Аз съм на фракси през ден, аспирин на следващия. Бях на имунолог, не ми смени терапията, защото според показателите си действа, както трябва. Последно АГ беше споменал, че скоро сигурно ще спираме аспирина.

# 25
  • Мнения: 67
Изглежда че само аз съм толкова завеяна да си забравя инжекцията  Rolling Eyes
Това от бременноста ли или от шепата с хапчета, които трябва да се пият ...  newsm78
Леко бременеене Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 438
Аз съм си сложила едно приложение на телефона, в него си имам схемата на всяко лекарство, за всяко ми излиза ремайндър. Ако не е то, изобщо не мога да си спазя графика и отстоянията на лекарствата. Казва се MediSafe  Wink Иначе днес можеш да си сложиш фраксито максимално късно и през следващите дни по малко да си нагласиш режима.

# 27
  • Мнения: 67
Благодаря много abel !
Добра идея, ще пробвам това приложение, че вече не мога да си имам доверие  Wink

# 28
  • Мнения: 1 633
Вече втори ден съм на клексан, понеже почнах да алергизирам от фраксипарина. Докато си вкарвам лекарството ме боли, нещо, което не ми се е случвало с фраксипарина и след това, докато натискам 1-2 минути с памучето също. Нормално ли е?

# 29
  • Мнения: 70
Попрочетох разни неща и аз  bouquet Другата седмица съм при Паскалева на контрола  Thinking Дано всичко да е ок. Утре ще пробвам сама да си поставя инжекцията  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт