Песен за огън и лед 23 - Never give the enemy his wish

  • 42 120
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 18 111
Не! Може да е демон. или Кралица на Другите! няма как да знаем дали Другите не владеят магии.
освен това зеленозращите също владеят магии. Подозирам че и Ерон владее магии - "вещер" ли е той? ами Бран - класически "вещер" ли е?
Асшаи  е пълен с магически същества - некромансъри, черни алхимици, окултисти,  сенкоукротители и разни тайнствени същества....

щом я квалифицираме като вещица я вкарваме в шаблон.
освен това излиза, че всички жрици на Р'хлор са вещици до една.
Само че - според кого? съмнявам се Бенаро или Мокоро да са съгласни с това определение.

както  се каза, за Мелисандра знаем само че търси АА и че ползва магия, нищо друго. дори годините й не знаем.


Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 14:18 от Джон Сняг

# 136
  • Мнения: 691
Аз си мисля, че първо ще се разкрие и потвърди кои са родителите на Джон и за читателите и за зрителите (най-вероятно чрез видения на Бран). И тогава ще го съживят с магия, която ще включва огън и лед. Дали по-някакъв начин няма да преплетат магията на Мел и магията на другите? Дали ще е магия на огън и магията от Вала? Не знам.
Но си мисля, че ще е магия която не сме виждали до сега. По-силна от тази на Торос или огъня при Дани...

# 137
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Съгласна съм

# 138
  • Мнения: 1 460
А мислите ли,че Валът може да "падне",ако се активира магията му за такова нещо,един вид да му се изчерпят силите ударно?

# 139
  • Варна
  • Мнения: 1 712

както  се каза, за Мелисандра знаем само че търси АА и че ползва магия, нищо друго. дори годините й не знаем.

Ползва кръвна магия, а при Торос и Мокоро огънят идва отвътре!  Използва АА да мотивира Станис, не значи че го търси, на мен АА ми се вижда все по-ненамясто на Вала. Торос беше изгубил вярата си, но получи прозрение когато възкреси Дондарион. Мокоро е виш жрец и пътуваше със свита от култа ... с кого пътува(дойде) Мел ... менте та дрънка. Хем казваш, че нищо не знаем за нея, хем не я съдиш по делата, а по това което твърди че е. Има ли поне едно доказателство че е жрица на Р'хлор?

# 140
  • Мнения: 927
То май и Мартин беше казал нещо от рода, че Мел си е свободен електрон със своя игра и не е свързана с Бенеро.

# 141
  • Мнения: 18 111
 да го кажем най-просто така - Мел разпространяма легендата за АА, а защо я разпространява не знаем, гони някакви собствени си цели. Има познание на червена жрица,  и изглежда като червена жрица, но това не значи, че е непременно такава. Т.напр. няма татиуорвка или ако има  не се вижда,защото лицето й е променено.

За Мокоро не знаем откъде идва огънят. Има версия че е направил Виктарион сянка, а това пак е кръвна магия. За  мелани Станис е средство, целта е да се добере до власт, а АА е нейният поборник. Дали ще е Станис, Джон или някой друг няма значение. като се усети че Станис не е АА, веднага го заряза.

# 142
  • Дивата природа
  • Мнения: 269
Жив е, оцелял след атентата... 'щото за всичко останало липсва логика!  Twisted Evil

Попринципно можеш да споминеш и от лека рана; но каква е тая световна практика - ако наистина искаш да убиеш някого, да му човъркаш в стомаха?! Прережете му гръкляна / отрежете му главата / разчленете на парчета - и не се измъквайте след това!!



^ще направя "Светът на огън и лед - Неразказаната история на Вестерос и Игра на тронове (Песен за огън и лед)" така^
Скрит текст:
  • като официалното страниране;
  • страници в *.jpg с макс качество;
  • резолюция 1280х, което идва на 1760рх;
  • с оригинални илюстрации в пълна/различна пропорция и как ще си пасва;
  • *на/до тях ще им пиша какво са;
  • основен шрифт = Trebuchet MS ; за заглавия/картинки Times New Roman
  • подравняването е както се падне — ще избягвам пренасяне;
  • фон ~ пергамент {изрязването ще е яко, тук е набързо};
  • … … …
  • накрая пакетиране в *.CBR;
  • — както и оптимизиран/комптесиран вариант за уеб-галерии;
  • + отделно само текста
  • & кЪртинките.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 1 712
да го кажем най-просто така - Мел разпространяма легендата за АА, а защо я разпространява не знаем, гони някакви собствени си цели. Има познание на червена жрица,  и изглежда като червена жрица, но това не значи, че е непременно такава. Т.напр. няма татиуорвка или ако има  не се вижда,защото лицето й е променено.

За Мокоро не знаем откъде идва огънят. Има версия че е направил Виктарион сянка, а това пак е кръвна магия. За  мелани Станис е средство, целта е да се добере до власт, а АА е нейният поборник. Дали ще е Станис, Джон или някой друг няма значение. като се усети че Станис не е АА, веднага го заряза.

Всички червени жрици си променят външния вид за да се дегизират като ... червени жрици?!?!
И усети, че Станис е бита карта ... и го заряза...

# 144
  • Мнения: 927
И усети, че Станис е бита карта ... и го заряза...
Тук си говорим за книгите, не намесвай фен фикшъна на Бениоф и Уайс.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Не намесвам фима ... Станис гори! Има 500 "верни" и 3000 северняци дето кладите не ги радват!
 След една битка няма да има нищо!

# 146
  • Мнения: 927
Е, говориш как Мел усетила, че бил бита карта и го зарязала. Аз такова нещо в книгата не съм видял. Може и да стане, но към момента не е факт.
След сериала и аз бях убеден, че Болтън ще бият и в книгите на 100%, но от това, което изтича за шести сезон, май ще пришият сюжета на Станис около битката за Зимен хребет върху Джон, така че, не се знае Мартин какво е спретнал във Ветровете.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Е, говориш как Мел усетила, че бил бита карта и го зарязала. Аз такова нещо в книгата не съм видял. Може и да стане, но към момента не е факт.
След сериала и аз бях убеден, че Болтън ще бият и в книгите на 100%, но от това, което изтича за шести сезон, май ще пришият сюжета на Станис около битката за Зимен хребет върху Джон, така че, не се знае Мартин какво е спретнал във Ветровете.
Нали Станис бие когато Мел е с него ... това е навсякъде! Та къде е Мел? Със сигурност има ясновидски способности ... Роб и Бейлон няма как да се обяснят иначе.

# 148
  • Мнения: 927
В нейната глава в Танца щеше да проличи, ако го смята за бита карта и мисли да го зарязва, но нищо такова няма. Напротив, уверено си вярва, че той е Азор Ахай и се чуди що не го вижда в пламъците, а вместо това вижда сняг (видно, не е особено досетлива в ясновидските работи).
Мисля си дори, че може да съживи Джон без да иска. Току виж тръгнала да прави някакви магии в помощ на Станис, пък те подействат за Джон.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Подозирам, че "призрака" в ЗХ може да е сянка, която Мел е направила с Манс. И която да помага на Станис всявайки раздор при Болтън.

Общи условия

Активация на акаунт