Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 232
  • 817
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 573
Монтажистите са мнооого зле. Ако някога пак поръчвам кухня от ИКЕА (която сама по себе си е супер и не съжалявам за избора си), не бих се доверила на техните майстори и бих си потърсила друга проверена фирма за целта.
Нашият монтаж беше платен (и за вграждане и включване на уредите си плащах) и накрая ми взеха 340лв, но така омазаха всичко, че после мъжът ми трябваше 3 дни да оправя след тях.
Най-малкото е, че изрязаха за мивката два пъти по-голяма дупка (не преувеличавам) и ме помолиха да си избера дали предпочитам да ми купят нов плот или нова мивка с нужния размер Joy Връщаха се до Икеа за нов плот накрая, защото катеорично отказах мивка с две корита.
На миялната за вгаждане пък така ѝ бяха претегнали болтовете, че бяха изкривили стените и гумените уплътнения не можеха да легнат плътно, съответно при първото пускане протече. Наложи се после мъжът ми да я изчуква с чук и дървено трупче, за да я изправи...
И още гафове имаше, но тези са най-комичните  Laughing

# 196
  • Мнения: 183
Оле ужас. Какви ги пишете...Ние сами си я сглобявахме, но мъжът ми има много инструменти, а и като цяло е доста опростено. Искам да ви попитам от къде мога да си купя плочки за гръбче тип бели тухлички?

# 197
  • Мнения: 9 663
Оле ужас. Какви ги пишете...Ние сами си я сглобявахме, но мъжът ми има много инструменти, а и като цяло е доста опростено. Искам да ви попитам от къде мога да си купя плочки за гръбче тип бели тухлички?

Във физическите магазини още не съм ходила, но по принцип ето 2 вида:
http://studiosense.bg/plochki-metro-1020-2849.html
http://www.keranova.org/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1% … ak-ceramics__2691

# 198
  • Мнения: 15
И аз си търся такива бели тухлички, вторите май са матови, които аз предпочитам. Мерси за линковете!

# 199
  • Мнения: 2 641
Тези които имате дървения плот от Икеа. Как се поддържа? Притеснявам се че ние все мокрим и да не се надигне. Много красиво стои но май поддръжката е сложна.

# 200
  • Мнения: 1 495
Бършем постоянно. Ние с предната кухня имахме малка кръгла мивчица и всичко беше постоянно във вода, даже плота (някакъв обикновен беше) изгни в шкафа под мивката, на други места се изкъртиха парченца. Сега си сложихме голяма керамична мивка (бордова) с идеята да се мокри по-малко и наистина пада по много малко вода, която веднага бършем. Засега няма проблеми. НО преди да поръчам кухнята питах сестра ми, която е с плот бреза, кза че няма проблеми, както и в едно детско клубче до нас, в което всекидневно готвят и посрещат гости, също изглеждаше всичко наред. Но моят мъж иначе маже с масло на 1-2 месеца.

# 201
  • Мнения: 2 641
Какво масло?

# 202
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз съм с дървения плот вече година и нещо. Мокрим го редовно, детето маже и зарязва разни неща. Не е мръднал. Само в единия край има три драскотини от котката, която явно го е тествала за пила  Laughing
С масло го мазахме като го взехме и оттогава не сме, но не е лоша идея пак да го намажа тези дни.

# 203
# 204
  • Мнения: 2 641
Ние много мокрим. Май ще взема някакъв камък. Някой с опит?

# 205
  • Мнения: 183
И ние сме с масивен плот, не е от икеа. Във фирмата ми го байцнаха само. Постоянно се мокри, няма как, но си е идеален, нищо му няма. Бърша го с кърпа и това е.

# 206
  • Мнения: 15
Имам въпросче към тези с вече изградени кухни от ИКЕА. Казаха ми че зад съдомиялната и пералнята не може да има нито ВиК изводи, нито ел. изводи...Всички ли спазихте тези изисквания, малко безумно ми се струва!?

# 207
  • София
  • Мнения: 6 219
Ами не може, защото не се побират уредите според мен. Изводите отнемат някакво място, та нищо безумно няма.

# 208
  • София
  • Мнения: 23 165
Ние имаме и ток и вода зад всичко.
Сложихме обаче 70см плот и всички шкафове са по-напред.
Заради това се отказахме от услугата им сглобяване. Много трудно се разбива бетонна стена, за да ги вкопаем както ги искат.
И съм по-доволна че имам повечко площ да си редя неща на плота.

# 209
  • София
  • Мнения: 6 219
То така с по-широкия плот е по-добре, но все пак трябва да се поръча отделно плот.

Общи условия

Активация на акаунт