Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 223
  • 817
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 275
Имам запазен час за утре в 17:00 за проектиране на кухня, който няма да ползвам. Ако някой иска да го ползва нека да пише в темата

# 316
  • Мнения: 183
Става въпрос за дървени. Моят не е от Икеа.

# 317
  • София
  • Мнения: 757
Става въпрос за дървени. Моят не е от Икеа.
Супер ! Благодаря за отговора Hug

# 318
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз споделям отзиви за икейския конкретно.

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 1 455
Интересуваме, ако си запишеш час за проектиране на кухня, направят проекта, но после не поръчаш. Плаща ли се нещо само за проекта?

Фирмата, която монтира кухнята, само със шкафовете ли се занимава. Идеята ми е дали свързват и кухненското осветление и аспиратора?

Намирам се в Бургас, има ли някой, който е правил кухня тук в местния център за поръчки?

Благодаря предварително за отговорите.

# 320
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Не заплащаш нищо, дори да не закупиш после кухня от тях.
Фирмата, която монтира кухнята, свързва електроуредите/мивки/кранове за съдомиялна/пералня/сушилня (и каквото има) + осветлението, ако е от лентите на Икеа. Не съм сигурна, ако осветлението не е тяхно дали го поемат, но не мисля, че би имало проблем - така или иначе за всеки уред се заплаща. Монтажът на линеен метър е 39лв (което включва и горен и долен ред), а останалото е по ценоразпис.

# 321
  • Мнения: 337
Здравейте! Мисля да поръчам моята икейска кухня "на части". Дали някой има подобен опит? Не съм сигурна дали ще се получи...
За първи път имам достатъчно голямо и отделно помещение за кухня. И не искам да правя компромиси с него. Т.е.кухнята ще бъде доста голяма и съответно скъпа. И решихме да пробваме да направим сега само едната част от Г-образната кухня(по-късата Simple Smile)...с мивка и съдомиялна. А от другата страна да сложим свободностоящите стари хладилник, пералня и фурна. Междувременно ще се сменя и дограмата и искам да съобразя големината и вида на шкафовете с нея. И естествено при първа възможност да довършим цялото помещение.
Мисля да направя проекта сега и просто да изпълним само част от него. Дали би се получило? Притеснението ми е, че разходите за самия имот и ремонта са доста големи и не съм сигурна кога ще можем да довършим цялата кухня. Дали ще са налични нещата, които искам. От друга страна пък си мисля, че живеейки вече в новия си дом, ще сме наясно кое как ще е удобно. И можем нещо да променим в движение...Или поне така се успокоявам и се опитвам да се науча на поне мъничко търпение Simple Smile))

# 322
  • София
  • Мнения: 23 165
Ние така направихме. Поръчах първо рамки за шкафове, наредихме ги, сложихме плот и вградихме каквито уреди имахме.
След време купихме пълнеж, рафтове, кошници, чекмеджета.
Накрая врати.
Това беше за половината, от едната страна. Смениха системата, за другата страна по същия начин, но от метод системата.
Сега гкедам че основно сменят цветове на вратички, имай го предвид като избирате цвета.
Нашата е бяла и нямахме проблем.

# 323
  • Мнения: 337
Благодаря ти! И аз се надявам да се получи...

# 324
  • Sofia
  • Мнения: 277
Здравейте, дами,
Може ли някой да изпрати координати на майстори, които сглобяват кухни Икеа ( ако някой е ползвал и е доволен). Купихме кухнята, но монтажът го предлагат да е след 15 Август-нямали свободни часове. Това е след месец..... Уж идеята е всичко да стане бързо, но явно през лятото е доста натоварено. Така, че вече търся вариант за майстори, които просто да помогнат с монтажа. Благодаря!

# 325
  • София
  • Мнения: 3 709
В момента ми сглобяват кухнята. Външна фирма е; не е директно Икеа. Мога да попитам кои са (за София това), въпреки че ние сме още от промоцията с безплатния монтаж (по наше желание дръпнахме датата), та не знам и те как ще са със свободните часове. Ние имаме 159 кашона с чарколяци; аз това не виждам човек как сам го сглобява...

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 277
Привет, да питай ги и ако дадат координати, може да пи пратиш на лични. С мъжа ми работим и наистина нямаме време да се занимаваме. Той е посглобил някой друг шкаф, за д авидим как става, но всичко е в насипно състояние. От София сме:-)

# 327
  • София
  • Мнения: 3 709
ММ не запомнил името, но са единствената фирма, която сглобява за Икея. Много са бързи и обиграни с кашоните и номерата Simple Smile Графикът им бил пълен за месец напред, а иначе имат записани  монтажи за началото на октомври Simple Smile

# 328
  • Мнения: 87
Бързи въпросчета, на които ще съм благодарна някой да отговори сега Flushed

1. Могат да се слагат уреди НЕ от ИКЕА в шкафове на Икеа, нали? (например в шкаф за вградена фурна от ИКЕА да се монтира печка марка БОШ да речем) Трябва ли предварително да знам размера на уреда за вграждане, за да проверя дали ще влезне в шкафа на ИКЕА или повечето ще си паснат? (нямаме избрани уреди и можем да лавираме)

2. Плотове си трябват от ИКЕА заради по-голямата дълбочина на шкафчетата им (другата алтернатива са плотове дълбоки 70 см единствено)

Благодаря предварително!

# 329
  • Мнения: 337
Оххх. Това с плотовете истина ли е? Аз така и не харесах от техните. Не видях да има размер над 4м, какъвто ми трябва, за да не се снажда. А и като цветове не ми харесаха. Затова пък кухните им всички са чудни!

Общи условия

Активация на акаунт