Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 230
  • 817
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 694
Аз само чаках 4 вратички за горните шкафове, бяха налични на следващият ден. От монтажа "хартиса" само една релса, но я върнах без проблем, дори след 2 месеца.

# 631
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз бих се притеснила ако чак толкова неща ми останат след монтаж дали е направен както трябва. Всичко е важно за устойчивостта. На нас ни бяха останали някакви неща, но беше, защото решихме нещо да не слагаме. Релса и на нас ни остана, но защото на едната страна долни лкафове не сложихме, защото нямаше как.

Сега се сещам, че ми остана и един шкаф, който проектанта ни беше сложил на мястото на пералнята. Явно нещо беше сбъркал.

Върнахме всичко без проблем, неразопаковано. Но мисля че за хора с карти икеа само срокът е 60 дни.

# 632
  • София
  • Мнения: 462
То зависи и какво липсва, едно е някоя пантичка или вратичка да я няма, друго е самите модули или плот. Лятото като поръчвахме кухнята, се бях спряла на един плот, който не беше наличен и информацията беше, че до 40 дни ще бъде зареден. Добре, че не се вързах да го чакам, все още не е наличен.

Съветът ми е да не чакате обаждане от кол центъра за нещата, които ви трябват спешно. Всеки ден проверявайте в сайта, абонарайте се за известия и звънете вие. На мен за някакви резервации ми се обадиха 3 месеца по-късно, да ми кажата, че нещата са вече налични  Laughing Ако им бях чакала обаждането, досега без хладилник, вратички и легло щях да си седя:)

# 633
  • Мнения: 642
Сайта не отговаря на реалните наличности! Скоро купувахме матраци. Трябваха ни два и в сайта имаше точно две бройки. Когато отидохме на стелажите, за да си ги вземем се оказа, че има само един брой. Говорихме със служител и се оказа, че в “буфер” имат още шест броя. Заредиха ги и си ги взехме.
Моят съвет, ако чакате нещо обаждайте се или ходете редовно за да ви проверяват какво реално има и кога се очаква доставка и на колко бройки.  Simple Smile

# 634
  • София
  • Мнения: 6 219
Сайта не отговаря на реалните наличности! Скоро купувахме матраци. Трябваха ни два и в сайта имаше точно две бройки. Когато отидохме на стелажите, за да си ги вземем се оказа, че има само един брой. Говорихме със служител и се оказа, че в “буфер” имат още шест броя. Заредиха ги и си ги взехме.
Моят съвет, ако чакате нещо обаждайте се или ходете редовно за да ви проверяват какво реално има и кога се очаква доставка и на колко бройки.  Simple Smile

А, ето това го бях забравила. И на мен ми се е случвало, може би не с кухнята, че и други неща сме си взимали от икеа. Подкрепям съвето.

# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Вчера се разходихме за проект за кухня и за някои детски артикули, които уж бяха налични по няколко бройки поне.
С ужас установих, че от детските играчки почти нищо не е налично. Disappointed

# 636
  • Мнения: 337
И нашата сага с кухнята се проточи. Месец и половина я чаках. Най-после я доставиха, а сега ново двайсет...монтажната фирма има много поръчки и 2 седмици вече чакам. Уж обещаха за другата седмица, но гаранция никой не дава. Май ще я сглобим сами, жалко, че загубихме толкова време. Confounded
Доста от техните мебели имаме, всичко сме сглобявали бързо и лесно, но с кухнята по-сложни ми изглеждат нещата. Има ли някаква тънкост? Последователността например...важна ли е? И откъде ще се започне. Или просто се сглобяват отделните модули един по един и после се съединяват? Ще съм благодарна на всякакъв опит, че кухнята е доста голяма, а Коледа наближава 🎅

# 637
  • Мнения: X
В момента мм сглобява нашата изцяло.

Първо се сглобяват всички отделни модули и след това се слагат на местата им и се се подреждат, а накрая се слагат вътрешните плоскости, уредите, лайсните, мивка, батерии и плотовете.

# 638
  • София
  • Мнения: 462
И нашата сага с кухнята се проточи. Месец и половина я чаках. Най-после я доставиха, а сега ново двайсет...монтажната фирма има много поръчки и 2 седмици вече чакам. Уж обещаха за другата седмица, но гаранция никой не дава. Май ще я сглобим сами, жалко, че загубихме толкова време. Confounded
Доста от техните мебели имаме, всичко сме сглобявали бързо и лесно, но с кухнята по-сложни ми изглеждат нещата. Има ли някаква тънкост? Последователността например...важна ли е? И откъде ще се започне. Или просто се сглобяват отделните модули един по един и после се съединяват? Ще съм благодарна на всякакъв опит, че кухнята е доста голяма, а Коледа наближава 🎅

Не сте ли записали час за монтаж и предплатили? Лятото така се процедираше, и тогава се чакаше доста, около 20 дни при мен.

# 639
  • Мнения: 337
Час не записахме, защото чакахме доставката. Не сме от София, ако има значение.

# 640
  • София
  • Мнения: 6 219
Ние сами сглобявахме. Гледахме указанията и беше лесно. Релсите са важни за устойчивостта - не се изкушавайте да не ги слагате.

# 641
  • Мнения: 2 694
Аз си имах час за монтаж и дойдоха и си ми я сглобиха. Само ще кажа, че работеха с професионални инструменти и ми я направиха перфектна. Два куфара с инструменти стовариха Simple Smile Ръчен циркуляр с прахосмукачка и т.н. професионално, бързо и чисто.

# 642
  • Мнения: 9 662
И аз чаках доста време за монтажа, но не останах очарована от монтажниците специално в частта с блендите. Едната я рязаха и монтираха 5 пъти и сега пак ми е леко крива и сложена под ъгъл. То вярно, че беше малко гадно при комина, ама нали затова са професионалисти. Това, което ме подразни всъщност беше, че на 2-рия - 3-тия опит за монтаж като неуспяха да я посавят добре се опитаха да минат метър и тихомълком да я оставят както си беше, но добре че се загледах и им казах да преправят. Та в крайна сметка не стана идеално, но поне по-добре от както искаха да ми я оставят. Аз лично друг пък бих си викнала мой майстор за монтажа, не е труден по принцип, така че мисля, че някой с повече търпение, който няма да гледа само как да те претупа, би се справил перфектно.

# 643
  • София
  • Мнения: 23 165
ние сами си сглобявахме нашата кухня.
първо сглобихме рамките, сложихме им краката, релсата на стената, наредихме рамките и ги закрепихме както е показано на упътването.
после монтирахме плота с мивката, керамичния плот и другите подробности.
после сложихме вътрешните неща, чекмеджета, рафтове, кошници и най-накрая вратите.
ако няма някакви особени чупки и нещо за изрязване изобщо не е сложно.
много добре са написани упътванията и за всички неща от икеа разчитаме на тях.

# 644
  • София
  • Мнения: 565
Здравейте,

Търся мнение на тема дървени плотове и конкретно за плот "бреза", знам, че са обсъждани. Но моля, някой който има от дълго време дървен плот, от години, да каже дали се скапва с времето като се има предвид нормална поддръжка и почистване

Общи условия

Активация на акаунт