Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 157
  • 817
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 186
Така е, но вкъщи пък има деца ...

# 31
  • Мнения: 1 597
Момичета някой има ли опит с композитните мивки на Икея. Срещнах мнения в нета, че се пукали от изливане на гореща вода в тях  #Crazy

# 32
  • Мнения: 31
Здравейте, направихме проекта и тепърва ще поръчваме Simple Smile Спрях се на дървеният плот, иначе намерих същата цена на л.м. и на камък, но поръчахме кухня filipstad i някак ми се връзва повече с дървеният плот.
Ние взехме гранитна мивка от ТЕКА. Имам повече доверие там, а и има по-голямо разнообразие на цветове и модели.
Общо взето копирах кухнята като изложената в ИКЕА - пак ще е с черна мивка и уреди :Д Само където уредите не са икейски . Изглежда много приятно.

# 33
  • Мнения: 1 495
И ние се каним тези дни да поръчваме, спряли сме се на Bodbyn екрю, също дървен плот, но ни препоръчаха да вземем с фурнир, защото имало малко разстояние между котлоните и ръба и можело да се напука.
Във всеки случай ни притеснява мивката , че ако не т.нар. "бордова", а има отпред няколко пръста плот ще се мокри много и се чудим за тази : https://rabotnatamecana.files.wordpress.com/2012/05/domsjo_kitchen11.jpg
Иначе и аз много харесвам гранитните мивки, мислех че такава ще си взема.

# 34
  • при моите любими
  • Мнения: 2 527
Здравейте, направихме проекта и тепърва ще поръчваме Simple Smile Спрях се на дървеният плот, иначе намерих същата цена на л.м. и на камък, но поръчахме кухня filipstad i някак ми се връзва повече с дървеният плот.
Ние взехме гранитна мивка от ТЕКА. Имам повече доверие там, а и има по-голямо разнообразие на цветове и модели.
Общо взето копирах кухнята като изложената в ИКЕА - пак ще е с черна мивка и уреди :Д Само където уредите не са икейски . Изглежда много приятно.
     

Би ли споделила коя фирма ти даде добра цена за камъка. Благодаря.

# 35
  • Мнения: 2 641
И ние се каним тези дни да поръчваме, спряли сме се на Bodbyn екрю, също дървен плот, но ни препоръчаха да вземем с фурнир, защото имало малко разстояние между котлоните и ръба и можело да се напука.
Във всеки случай ни притеснява мивката , че ако не т.нар. "бордова", а има отпред няколко пръста плот ще се мокри много и се чудим за тази : https://rabotnatamecana.files.wordpress.com/2012/05/domsjo_kitchen11.jpg
Иначе и аз много харесвам гранитните мивки, мислех че такава ще си взема.

Tazi muvka mnogo mi haresa. Dali ima dvojni?

# 36
# 37
  • Мнения: 186
И ние се каним тези дни да поръчваме, спряли сме се на Bodbyn екрю, също дървен плот, но ни препоръчаха да вземем с фурнир, защото имало малко разстояние между котлоните и ръба и можело да се напука.
Във всеки случай ни притеснява мивката , че ако не т.нар. "бордова", а има отпред няколко пръста плот ще се мокри много и се чудим за тази : https://rabotnatamecana.files.wordpress.com/2012/05/domsjo_kitchen11.jpg
Иначе и аз много харесвам гранитните мивки, мислех че такава ще си взема.
gingerina,
И нашият избор на кухня е този. Сглобена е вече, но си седи без плот, уреди, мивка и чака да се наумуваме. Харесва ми много икейската ретро мивка, но нали е керамична и ме е страх да не я "начукаме" с тенджери и тави.

Сега събираме оферти за плот от техн. камък. 
loralee, ще ми е от полза и на мен вашето така добро предложение, ако не ти е проблем.

# 38
  • Мнения: 1 495
И аз се притеснявам от същото, защото сме чупили керамични мивки в банята.
Имаме приятелка с тази керамичната мивка от Икеа и като я видях, беше с много тънки пукнатинки, аз мислех че е надрана.
Тя ми каза, че това е станало, като е сложила много горещ съд в мивката. Иначе е изтървала тежки неща вътре и не е имало проблеми.
Моят мъж също вчера спомена технически камък, но първо ми се вижда студено, второ, така си мечтаех за кухнята с дървен плот..

Някой може ли да ми каже дали наистина има опасност като има малко см отстрани на котлоните да се напука плота като е масив. Препоръчаха ни фурнир. Всъщност не знам дали има значение, но сме избрали индукционни котлони.

Последна редакция: пн, 11 апр 2016, 11:24 от gingerina

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Здравейте!
Кухнята ми няма да е от Икеа, но харесах техни дръжки за вратичките - http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Knobs-and-handles/31421/32552/.
Много ще съм благодарна, ако сте ги виждали на живо или някоя от вас ги има да каже как са. Simple Smile
Ако реша да поръчам ще трябва да е на сляпо, без да ги видя и пипна, затова всяко мнение ще ми е полезно.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 30
Аз ги имам, само не съм сигурна дали същия размер, защото са няколко. Много са удобни вкл. за хоризонтални шкафове.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз ги имам, само не съм сигурна дали същия размер, защото са няколко. Много са удобни вкл. за хоризонтални шкафове.

Благодаря ти за отговора!  bouquet
А надраскват ли се лесно? И ако не е много нахално да те помоля за една снимка как стоят върху шкафа. Blush

# 42
  • София
  • Мнения: 6 219
Как ще се надраскат като са от желязо...

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Попитах, защото дръжките на интериорните ни врати ужасно се надраскаха  за 3 год. употреба. Явно са от някакъв некачествен метал ли и аз не знам. Rolling Eyes

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 30
http://prikachi.com/images.php?images/719/8749719D.jpg
Ето ги. 24 см са обаче. Не са се надраскали още, но аз имам кухнята от няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт