Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 313
  • 817
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 102
Момичета, цялата ми кухня + бялата техника ( в това число и хладилникът) е ИКЕА. Вече почти 2 години всичко работи перфектно, плотовете и шкафовете са като нови (буквално нови). Изключително доволна съм. Преди бях с кухня от Явор. След 1 година челата на шкафовете се бяха обелили/разлепили. Просто няма база за сравнение. Бих препоръчала ИКЕА хиляди пъти. Ние имахме малко разправия с майсторите, които я сглобяваха - размотаваха се и мрънкаха, но с малко викове + разговор на висок тон с шефа им (те са външна фирма, която работи с ИКЕА) всичко беше сглобено за 2 дни.

leonia след като запишеш час  и направите проект, който одобрявате, ви разпечатват листа с това, което трябва да вземете. С тези листи отивате на касата - плащате. Отивате на отдел "Вземане на стоки" до Информация и там чакате да ви изнесат пакетите. (Ние имахме късмет и всичко беше налично, ако го няма налично, ще ви информират кога ще дойде) Та, вадят едни хиляди пакети и от там директно до тях е отдел "Транспорт". Уговаряте доставката и монтажа, плащате и чакате. При нас всичко се случи за 10 дни. Доставката беше след 3 дена, и монтажът 2 дена по-късно. Забравих да кажа, че на касата плащате едни 25 лв мисля беше, за събиране на продуктите от листите.

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 19:20 от Светулка_13

# 136
  • Мнения: 4 103
Здравейте,
искам да попитам, според вас, може ли в рамката на  ето този шкаф:
http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinets-and-d … ight-80cm/78/540/
да се монтира мивка в ъгъла? Мивката си представям да е кръгла и при този случай няма да се ползва въртящия органайзър. Всичко ще се преправя, разбира се, гръбчето на шкафа и т.н. Някой да го е правил?

# 137
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Не мисля, че ще има проблем въобще  Peace

# 138
  • Мнения: 1 498
Вдъхновила съм се да сменяме кухнята. Аз отдавна се каня, ама все не става. Мисля да е ИКЕА. Гледам, че се записва час - това, за планировката ли е? Може ли да се поръчат само шкафовете, а бялата техника да е от другаде? Размерите на шкафовете съвместими ли са например с Бош, Горение и другите?

# 139
  • Мнения: 4 239
Здравейте,
искам да попитам, според вас, може ли в рамката на  ето този шкаф:
http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinets-and-d … ight-80cm/78/540/
да се монтира мивка в ъгъла? Мивката си представям да е кръгла и при този случай няма да се ползва въртящия органайзър. Всичко ще се преправя, разбира се, гръбчето на шкафа и т.н. Някой да го е правил?

           Дали има такъв ъглов шкаф без органайзер? Според мен не си заслужава да се плати такава цена за нещо, което няма да се използва. Какво ще го правиш после този органайзер?
           Прецени диаметъра на кръглата мивка да съвпадне с отвора на шкафа и къде точно ще я разположиш, за да ти бъде удобно за работа. /Не съм правила такава кухня  bouquet

# 140
  • Мнения: 9 688
Мисля, че за всички видове шкафове си има само рамки, не е нужно да взимаш органайзери, рафтове или други вътрешни аксесоари.

Относно съвместимостта, чела съм, че има известни проблем с миялните и абсорбаторите, за друга миялна трябвало някаква специална приставка, която понякога не е налична, а за абсорбаторите - май имало проблем с размерите. Най-добре е да питаш специално в магазина, не знам подробности..

# 141
  • София
  • Мнения: 1 573
Може да е без органайзер, да. Ние се чудихме много дали са вземем органайзера и накрая се отказахме.

# 142
  • Мнения: 2 642
Светулка, може ли да те помоля да пробваш да налееш вода със силна струя в чаша измита в миялната? Ако не е изплакната добре от препарата се вижда лека пяна, по скоро като синджир на повърхността.

Ние много се чудим за миялната. Искаме да е наистина хубава защото го ядем това което остава по съдовете.

# 143
  • Мнения: 102
Ще пробвам и ще кача снимка. Ние използваме био кубчета и био гланц течност точно от гледна точка на това, че ядем в тези съдове. Имам само едно наблюдение: когато мия само чаши - всичко е идеално, същото е и само със съдове. Но сложа ли чаши и съдове и ако позастоят няколко часа, чашите не са измити хубаво. Това обаче е и при другата ни миялна, която е хотпоинт-аристон. (Много е важно винаги да има сол;само тогава се получават идеални нещата)

# 144
  • София
  • Мнения: 483
И аз имам тази дилема с миялната и да си призная, мия на ръка. Мисля, че остава препарат по съдовете, независимо от програмата. Използвам таблетки и то най-скъпите и пак не ми харесва резултата.

# 145
  • Мнения: 2 642
Какви са таблетките които ползвате?

Ние ползваме на Nature na DM.

Miele миялната няма нужда от изплакване. Ние и се чудим сериозно и само тази джаджа с вратичката ни спира.

# 146
  • София
  • Мнения: 483
Таблетките са Finish. Но миялната не е от Икеа и май проблема е в пръскалките, защото не разтваря напълно таблетката.

# 147
  • при моите любими
  • Мнения: 2 538
Аз от моята съдомиялна съм останала с впечатлението, че съдовете се мият най-добре с висока Т. Ако водата не се загрява достатъчно и 2 таблетки да се сложат все тая. Имах проблем и майстора, който я преглежда, каза, че градусите са най-важни. Дори ме посъветва да слагам половин таблетка, за намаляване на отровите за нас. Бях накупила и разни препарати за миене на уреда, но ми каза, че са такива химии, че направо да ги засиля към кофата и да я измивам веднъж месечно с един пакет сода за хляб на празен ход. Не е от Икеа. Той говореше за машините по принцип.  Peace

# 148
  • Мнения: 102
Аз използвам тези таблетки и този препарат за изплакване. (Пак казвам, с идеята да не е брутална химия, която да поглъщаме всеки ден)

P.S. Миеле са доста по-висок клас. По-добре да каже някой, който използва такава съдомиялна.

# 149
  • София
  • Мнения: 483
Само сода за хляб не съм пробвала, но ще опитам. Благодаря за хрумката Simple Smile
Извинете за спама, извън темата сме.

Общи условия

Активация на акаунт