Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 200
  • 817
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен ми е много интересно също кое се е “прецакало” и с какво се е “прецакало” повече от която и да е друга кухня.

За сравнение - преди да си сложа дървен плот имаше какви ли не убеждения, че не е ОК, че ще се надраска, изгори, стопи, сцепи и вече не помня още какви щуротии. Е, нищо му няма! Нищо не му правя по-различно като поддръжка. Механизмите, рафтовете не са мръднали, а не е като да не са натоварени.

# 526
  • София
  • Мнения: 6 010
И ние обмисляме да си купим от ИКЕА кухни. Имам питане относно качеството, защото няколко човека вече ми казаха, че на външен вид са ок, но след 1-2 години започват да се прецакват

И нашата кухня е на почти 6 години и сме повече от доволни!

# 527
  • София
  • Мнения: 282
Момичета,много харесвам кухните им. Но нещо не мога да се справя с програмата за проект Sad  Когато пък си нанасям на един лист размера на горни и долни шкафове получавам някаква нереално ниска цена от 963 лв. за ъглова кухня един път 2,00 м. и още един път 1,80 м. Тези шкафове дето ги гледам с панти и с вратички ли са ? Нещо бъркам, но не знам къде и какво Sad

# 528
  • Мнения: 9 656
Cesari, ето една картинка, знам, че изглежда малко грозно, но нямам повече време да изпипвам нещата

Идеята е, че на мястото на сегашната мивка има вградена съдомиялна, на другата стена отдолу са наредени мивката, пералня, фурна с котлони. Микрвълновата е над пералнята, защото над котлоните има абсорбатор. Горният ред шкафове е до тавана и се състои от един ред 80х37 и един ред 60х60. Ако не ти харесва така можеш просто да сложиш едни 100 см, или някакви други комбинации според желанието. В ъгъла ще се запълни с бленди, в магазина ще ти го нагласят. За сушилнята - идеята ми е да е под плота на кухненския остров, ако може да изкарате ток дотам, вода поне не й трябва. Или пък си вземи комбиниран уред. Ако не ти стигат шкафове за съдове, сложи един бюфет на стената да масата. Аз лично това успях да измисля, не съм спец, така че съжалявам, ако някои от идеите се окажат неосъществими.

# 529
  • София
  • Мнения: 580
Сърдечно благодаря за отделеното време! Много ми е полезно!💕
Това е чертеж на стаята. Не знам, дали съм се справила добре и дали става ясно. Зад колоната има място, което реално не знам как ще усвоим, но то е само 20 см широко и 60 дълбоко. В момента има място от страни на мивката.

Аз се чудя, дали може да вградим фурната и котлоните на острова и да сложим абсорбатор на колоната, там е комина.
Ох, сложно ми се струва. 😊

# 530
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета,много харесвам кухните им. Но нещо не мога да се справя с програмата за проект Sad  Когато пък си нанасям на един лист размера на горни и долни шкафове получавам някаква нереално ниска цена от 963 лв. за ъглова кухня един път 2,00 м. и още един път 1,80 м. Тези шкафове дето ги гледам с панти и с вратички ли са ? Нещо бъркам, но не знам къде и какво Sad
Различните модели са с различни цени, но и на мене ми се вижда ниска цена. Дали имат вратички ти трябва да виждаш на изображението. Вратичките могат да се сменят - стъклени, плътни. Трябва и от вътре да се проектират шкафовете- рафтчета, чекмеджета, изтегляли кошници, каквото искаш, осветление, чанти

# 531
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте, отново! Надявам се, че не досаждам. Имам нова идея и моля за мнение. Ако, направя кухнята на Г, така както е в момента, без бара и на стената в ляво под климатика поставя висок шкаф за вграждане на фурна и микровълнова фурна и до него хладилника (от външната стена до прозореца), ще стои като откъснато от кухнята или смятате, че ще е добре? Трапезната маса ще мине по-напред и в средата на кухнята.
Скрит текст:

# 532
  • Мнения: 9 656
Според мен трябва да имаш непосредствено до фурната удобна по-ниска повърхност, където да оствиш тавата, като я извадиш. Не разбрах защо искаш да махаш бара, според мен в колоната ще се съберат по-малко неща, отколкото в острова. Може да махнеш бара, под климатика да сложиш колона и хладилник, но да пуснеш плота да минава открай до край, т.е. над парното да има само плот, като гледам идеално ще минава между парното и прозореца. Така кухнята ще стане п-образна. Като няма остров, масата ще се измести по-напред и по-надясно.

# 533
  • In transit
  • Мнения: 11 818
Според мен е по-добре да сложиш фурната и котлоните на острова и отгоре един хубав островен аспиратор. Нали каза, че комина е до острова? А колона пак може да си сложиш на нея стена, но примерно със шкафове за съхранение и хладилника.

# 534
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз бих сложила колоната с фурната и хладилника с гръб към тази колона, където ти е сега островът. Не знам колко място точно има, но този остров бих го завъртяла да е успореден на тази колона, т.е. ще бъде пред фурната и хладилника.

# 535
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
 А аз не разбрах, колко голям ремонт искате да правите. Само на кухнята или на цялото помещение. Другото, което аз предлагам е, да преместите радиатора и да го сложите на стената под климатика, да махнете и острова, а по цялата дължина на стената да си направите права кухня, без Г форма, като почнете от дясно на ляво, може да сложите хладилник в ъгъла, след него фурната в колона или без колона и  да си сложите всички уреди на стената , а след това ще имате достатъчно долни шкафове за посуда. Мивката може да е под прозореца. Може да сложите маса за хранене на мястото на острова. Изобщо в зависимост от мащаба на ремонта може да измислите и други варианти.  

Не мога да намеря точна снимка на линейна кухня, но нещо такова, а от дясната страна на стената ще са останалите уреди, включително хладилника. http://www.tailormadewindows.co.uk/wp-content/uploads/2014/05/TM … WindowKitchen.jpg

А нишата, която имате дълбока 15см., може да се изработи плитък шкаф, примерно 20см., който да ползвате, като килер с много рафтове за всички пакетирани хранителни продукти.

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 17:11 от cydonia

# 536
  • София
  • Мнения: 580
Благодаря на всички за коментарите!:hibiscus:
За жалост не правим цялостен ремонт, всичко останало в помещението е разпределено. На дългата стена, на която се вижда част от кухнята и бара и секцията и телевизора. Срещу тях е голям модулен диван и малка маса. На стената с прозореца е по-голямата част от кухнята и трапезната маса. След малка чупка в ляво от тях е балконската врата. Трудно ми е да снимам цялото помещение, защото е нестандартно и с много ъгли.
Скрит текст:


# 537
  • София
  • Мнения: 6 219
Фурната трябва да е близко до плота, за да не се разхождаш с времите съдове нагоре-надолу и да се спъваш в дете и коте Simple Smile

Съвсем спокойно обаче можеш да сложиш някъде (до прозореца или там, където е острова) колона, за да побираш повече неща. Даже да ти кажа аз бих оставила  острова върху, който бих сложила колона по стената, обърната към дивана. Мисля, че няма да натоварва визуално.

# 538
  • Петрич
  • Мнения: 123
Мога ли да поръчам кухненски шкаф от Икеа по зададени от мен размери? В сайта не мога да намеря точните като на моята кухня.

# 539
  • София
  • Мнения: 6 219
Не. Модулни са. Комбинират се.

Общи условия

Активация на акаунт