Шампоан против пърхот

  • 18 270
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
Ох ами не знам и аз вече  Grinning ще пробвам едното после другото пък което даде най добър резултат в крайна сметка ;д То зависи на един едно му помага на друг не.Трябва да се опитат различни продукти за да откриеш този който е за теб Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте. Да споделя и моя опит - отидох в златна рибка и помолих да ми препоръчат шампоан за суха коса и мазни корени. Предложиха ми на  Лакме От него ми се образува невероятен пърхот. Преди отново съм имала пърхот, но като този никога. Изпробвах почти всичко - Дюкре, Корес, Клоран, Виши(тук да вметна при същия проблем преди - този шампоан ми е помагал, но сега - не), Низорал и нищо не ми помогна. Върнах се отново в рибката и им обясних случая и момичето ми предложи някакъв медицински шампоан за пърхот, който в състава си има и вещества подпомагащи растежа на косата. Закупих го и от тогава нямам проблеми. Изцяло ми се оправи скалпа. Шампоана е: Mediceuticals X-folate

# 17
  • САЩ
  • Мнения: 666
Аз с хед енд шолдърс само по-сериозни проблеми си докарах - докато го ползвах, ефекта беше прекрасен, в момента, в който спрях  - пърхота се увеличи и стана супер видим, дори непосредствено след къпане. Пак минах на хед енд шолдърс - същата работа, с него - идеален резултат, после - още по-зле :S

В крайна сметка прекратих купуване на шампоани, продаващи се по супермаркети и пробвах няколко от скъпите - Klorane имаше хубав резултат, но косата ми се омазняваше, после взех този на DUCRAY - всичките ми познати са безкрайно доволни от него, но при мен не помогна с пърхота, сигурно си зависи много от типа кожа на скалпа, но всички мнения за него, които съм чувала, са позитивни, явно при мен е проблема.

Накрая взех  Vichy Dercos (има два вида - за мазна и суха коса) и до ден днешен само него ползвам. По аптеките често има пакети по два с 50% намаление на втория, така че излиза ок. От него съм най-най-най доволна. В момента го ползвам веднъж в седмицата, през останалото време се мия с шампоан против омазняване на L'Oreal и съм екстра.

Съветвам те да отидеш в по-големите аптеки и да ги помолиш за мостри на Ducray, Vichy и Klorane, и каквито други противопърхотни шампоани имат. Kloarane имаха и travel size опаковки, които също са удобни да тестваш какво ще ти помогне.

# 18
  • Мнения: 4 500
Да кажа, че и CLEAR има ефект, но минимален  Confused При сина ми като не се чеше и е ок, ама като се разчеше все едно сняг вали после  Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 404
И аз имам подобен проблем,но при мен е от сух скалп.Всички масови шампоани допълнително влошават нещата поради наличието на сулфати,а и сешоара също спмага.Вчера си взех от златна рибка на марката Маракеш,днес ще го пробвам и дано ми помогне,че вече се уморих от проби и експерименти.

# 20
  • Мнения: 4 500
Това златна рибка какво е?  Embarassed Марка? Магазин? Сайт?  Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 404
Това златна рибка какво е?  Embarassed Марка? Магазин? Сайт?  Embarassed

Последните две  Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: 2 559
На мен много добре ми действаше и  Selsun. Има го в аптеките  Peace

# 23
  • Мнения: 54
Да кажа, че и CLEAR има ефект, но минимален  Confused При сина ми като не се чеше и е ок, ама като се разчеше все едно сняг вали после  Tired
и при мене същото  Shocked

# 24
  • Мнения: 5 175
Бях чула че продуктите на Евтерпа са доста ефикасни при пърхот някой ползвал ли ги е ?

Мъжът ми е много доволен само от техния шампоан. Опита първо добре рекламираните марки без резултат, че и засилиха пърхота. Малко скептично подходи към Евтерпа, но единствено той му помогна. Така, че от негово име го препоръчвам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт