Отговори
# 75
  • Мнения: 1 363
По повод сънародниците ни в чужбинско- на мой приятел (местен) в Лондон  едни нашенци (по случайност деляли къща в добър квартал) преди да се изнесат ( без да платят наема) му откраднали паспорта и парите. Преди няколко седмици. Чудя се кой ли Българин сега ще се снабди с английски паспорт?

Трябва ли само защото сме сънардоници да правим приятелства с такива?  Tired

# 76
  • Мнения: 1 216
Сега се замислих защо така реагирах.....
Не бягам от бъларското, дори и да е цигани, но от чалга.... Sick
Калинка, разбирам те  Peace!
Сега си спомням, че преди години имах във Варшава престой на летището и исках да изляза. Като видях разни тъмни и съмнителни типове да се разхождат и да те гледат някак особено направо имах чувството, че съм попаднала в друг свят. При положение, че в белите страни на север си свикнал да виждаш синеоки, благородно руси и усмихнати скандинавци. После пък митничарките, едни тлъсти лелки с кафяви униформи, като ме заразпитваха като престъпница на руски. Шок получих, културен

# 77
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ей, и на нас ни направи впечатление колко са намусени във Варшава. А и даже не се опитаха да ни заприказват на руски, седяха и гледаха тъпо  Thinking
Мъж ми каза че са му напомнили за бившия Съветски съюз  Laughing А що водка и матрьошки имаше по магазините  Crazy

# 78
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902

Хюли, подозирам, че ако Калинка беше мернала някъде Иво Папазов или Горан Брегович да изнасят концерт, реакцията и съвсем нямаше да бъде като гореописаната. Wink И на мен, ако видя група цигани от квартал "Надежда", примерно (какъвто, сигурно е бил въпросния случай), няма да ми се разтупти сърцето от балканска гордост, повярвай. Бих побягнала в обратната посока начаса. И не вярвам да видиш някога Шарън Стоун да си поръчва кючек точно на такива персони.

сега да се обадя, че съм от Надежда....и какво zа наште цигани?  Joy Joy Joy свирят си момчетата, каквото им е на душата.....

Тц, не вярвам. Naughty За квартал "Надежда" в Сливен става дума. АбсИлютно сигурна съм, че не си от там, нищо че май и на снимка не съм те виждала. Laughing

# 79
  • Мнения: 1 526
Ако аз заговарям всички, който говорят български тук, значи да спирам на всяка крачка  Joy . Тук сме много и сме свикнали с това с повечето сме познати, имаме доста приятели, а има и такива които с радост подминавам! В началото много се напатихме от `доброжелатели` или иначе казано клюкари. Рядко заговарям непознати, понякога помагам като чуя някой да се мъчи да обясни какво иска, а да му липсва речников запас.

# 80
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

Хюли, подозирам, че ако Калинка беше мернала някъде Иво Папазов или Горан Брегович да изнасят концерт, реакцията и съвсем нямаше да бъде като гореописаната. Wink И на мен, ако видя група цигани от квартал "Надежда", примерно (какъвто, сигурно е бил въпросния случай), няма да ми се разтупти сърцето от балканска гордост, повярвай. Бих побягнала в обратната посока начаса. И не вярвам да видиш някога Шарън Стоун да си поръчва кючек точно на такива персони.

сега да се обадя, че съм от Надежда....и какво zа наште цигани?  Joy Joy Joy свирят си момчетата, каквото им е на душата.....

Тц, не вярвам. Naughty За квартал "Надежда" в Сливен става дума. АбсИлютно сигурна съм, че не си от там, нищо че май и на снимка не съм те виждала. Laughing

не съм, вярно...от "Надежда" съм, но софийският Joy Joy Joy...тя стана една Crazy

# 81
  • Мнения: 3 371
лично аз не бих побягнала от пеещите  цигани, дори бих се поспряла да послушам, но не бих установила контакт и не бих издала с нищо, че съм българка. изобщо животът ме е направил изключително недоверчива и силно подозрителна.

# 82
  • Мнения: 59
Може би много зависи от това, къде се намираш. Когато живеех в Амстердам, срещах много българи, усмихвах се, но нищо повече.
Тук (Тасмания) вероятността да срещнеш българи клони към 0. Но въпреки това срещнах едно семейство в магазин за спортни стоки. Първо ми се стори, че си говорят на български, но не бях сигурна, започнах уж да гледам някаква стока близо до тях, ами да, съвсем ясно ги чух - Български език бе Simple Smile След като 7 месеца никъде не бях чувала българска реч, ами обадих им се - Здравейте, Вие сте българи, нали Simple Smile Ми каква радост настана Simple Smile Пихме кафе, разходихме се, наприказвахме се хубаво Simple Smile
И досега поддържаме връзка, чуваме се през ден, ходихме си на гости и така...

# 83
  • Мнения: 1 559
Не обичам да заговарям непознати #2gunfire,нито обичам мен да ме заговарят #2gunfire..пълен темерyт сам в това отношение Crossing Arms,даже,ако ме заговори някои реагирам остро...дразни ме. Twisted Evil
В нашия квартал сам чувала доста бг реч,но или са цигани,или от бранша ooooh!.
Добре че беше обаче този форум,защото си намерих приятелка  Hugбг-ка,която живее през няколко входа от нас(голямо съвпадение) Peace

# 84
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 694
и аз не заговарям българи по улицата, срам ме е и все не ми се "пречупва" езика...  Embarassed
е, случвало ми се е да посочвам пътя на туристи, но рядко  Grinning
иначе в метрото няколко пъти съм подслушвала разговори на българи, които си мислят че никoй не ги разбира... единия път бяха двама младежи, които обсъдиха всички момичета във вагона (изразите ще ви ги псещия), а другия път две девойки обсъждаха креватните истории на едната... еми, не ми се занимаваше да ги заговарям...
добре, че по форумите има по-отракани от мен, дето ми се обаждат, та си намирам приятелки  Laughing

# 85
  • Мнения: 1 909
В един magazin докато чаках на опашката ми направи впечатление табелката на продавачката ("Бояджиев"). Като гледам как праскаше швейцарския диалект, попитах я на немски дали мъжът и не е българин. А тя също на немски: Ми и мъжът ми и аз  Joy ... Ходих после пак да пазарувам там - приятно е да си размениш някоя и друга дума.
Глобус, а?  Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 909
Тук във форума например има една българка, която по принцип не желае
приятелство с българки, женени zа българи - хора всякакви  Joy

  Може да е заради мъжа й? newsm78
  И моя мъж предпочита контакти със смесени двойки..защото като се съберем и разбъбрим на бг..той не може да участва. Rolling Eyes
 Не ми забранява да си дружа с българи..но и аз го разбирам..
  Имам едни познати възрастни хора,които живеят тук,като идем при тях на гости ,че като завадят ракийката и мезето  и то моя мъж макар и нищо да не разбира...му се "отприщва " комуникацията,предимно с ръцете..  Wink
Въzможно е, но по принцип ми се струва странно 4овек да е предубеден и така да отси4а.
Мъжът ми е с 5 еzика, аz съм с два и 1/3 (не броим българския)...   Joy

п.п. моля въпросната персона да не ре6и, 4е се притеснявам, 4е не иска да об6тува с мен,  напротив Joy
съжалявам, 4е така се раzви темата  Peace

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 13:00 от geminarius

# 87
  • Мнения: 293
Изобщо не ги заговарям.Сега ще ви кажа и защо, това е една от хилядите причини- Бяхме малко на екскурзия в Испания. И търсим ние човек да ни направи снимки, видях една жена и на английски я помолих. Тя седи и ме гледа, ама точно като теле. Помолих я на немски, пак седи и ме гледа.Бре, викам си, аз ли нещо не съм в час с тия езици, чак пък да не ме разбира!!! И седи и ме гледа. По едно време детето , с което беше нещо започна да се налага, не беше нещо на кеф и жената започна да му се кара. Кога чувам, ма тя българка. Спогледахме се с мъжа ми и я помолих на български.Ле ле тая ми ти жена, като започна да се прави на интересна, имам в предвид, започна така да говори на детето си, все едно очакваше, аз да завържа някакъв супер контакт с нея и да започна да я благословявам, като явно трябваше да започна да  питам детето ,ама ти защо не слушаш, ама я се виж колко си голямо и т.н.Трябваше явно всички да разберем, че тя е българка.Видя тя, че не и обърнахме внимание, направи ни снимката, казах и Благодаря и си продължихме. Фръцна се мадамата и си тръгна. Та така...

# 88
  • Мнения: 768
Сега се сетих за още една случка. Като се разхождахме из Париж и си говорим с брата на мъжа ми ентусиазирано, покрай нас мина една жена и каза на чист български съвсем сериозно: "Като ви гледах отдалеч как ръкомахате и говорите на висок глас мислех че сте италианци, а като се приближих разбрах че сте българи". И после отмина Grinning Grinning

# 89
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Изобщо не ги заговарям......

Ле ле тая ми ти жена, като започна да се прави на интересна, имам в предвид, започна така да говори на детето си, все едно очакваше, аз да завържа някакъв супер контакт с нея и да започна да я благословявам, като явно трябваше да започна да  питам детето ,ама ти защо не слушаш, ама я се виж колко си голямо и т.н.
помислих преди да се изкажа, препрочетох, ама да ти кажа честно не разбрах всъшност защо те е подразнила българката Blush Embarassed
какво правИ тя, че изглеждаше да се прави на интересна?

Общи условия

Активация на акаунт