"МАТЕРНА" във Варна

  • 4 278
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 515
... Любопитно ми е да разбера какви са причините, но ако я спират по медицински съображения /вижте другите теми за нея/, защо трябва да се запасяваме?

Не я спират от производство!
Спират вноса, явно имат някакви проблеми с вносителите, иначе си се продава свободно в нормалните държави ...

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 16:07 от Никол

# 16
  • София
  • Мнения: 5 755
Аз не съм притеснена от това, просто защото лекарката ми не ми я е изписала, пия Неоксид. Доста противоречиви мнения съм чела за Матерната. Thinking
Извинявам се за тъпия въпрос, но това витамини за бременни ли са - Неоксид? Не съм ги чувала. Blush

Ами това е нещо като хранителна добавка, таблетки са и имат много витамини и минерали. Мисля, че не са само за бременни, но това ми изписа мойта лекарка и аз пия по 2 хапчета на ден. За сега за Матерна не ми е споменавала, а мисля, че няма и да ми изписва да пия.  Струват между 10-12 лева, зависи от аптеката, от която ги купуваш, до колкото знам и Матерната се движи в този ценови порядък.

Мерси!   bouquet

# 17
  • Мнения: 160
   Мами, напишете заместител на Матерната и съответно някаква приблизителна цена.
аз пия 'центрум' ,понеже от първата бременност не ми понася матерната(от марешки на цена 16 лв. за 1 месец) Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 8 280
 я не се косете, ако трябват от витамини лекарите ще ви кажат, а и аз за МАтерната само това съм чувала: "дебелелея от нея", "повръща ми е от нея" не пих никави витамини налагах си да ям плодове (почти не консумирах преди) и зеленчуци, а и лекарите ми казах ако има нужда ние ще ти кажем и така до края не казаха да има нужда

# 19
  • Мнения: 3 971
и аз пия по 2 хапчета на ден.
защо пиеш по две на ден Shocked newsm78 Дозата в едно хапче е напълно достатъчна. Аз също пия Неоксид по 1 на ден.

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
и аз пия по 2 хапчета на ден.
защо пиеш по две на ден Shocked newsm78 Дозата в едно хапче е напълно достатъчна. Аз също пия Неоксид по 1 на ден.

Пия по 2 не по собствена воля, а по лекарско предписание. Имам наследствена хипертония (високо кръвно) преди да забременея още, това е една от причините лекарката ми да ми изпише по 2 на ден. В листовката на Неоксида пише, че дневната допустима дозе не бива да надвишава 6 таблетки, така че съм в норма 

# 21
  • Мнения: 7 605
   Мами, напишете заместител на Матерната и съответно някаква приблизителна цена.
аз пия 'центрум' ,понеже от първата бременност не ми понася матерната(от марешки на цена 16 лв. за 1 месец) Peace

Аz пия "Центрум Матерна"  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 301
Аз също смятам, че това са страхотни витамини. Пила съм ги и при двете си бременности, и по друго време. Косата не ми падаше, ноктите се заздравиха и това което казват, че главите на бебетата от нея ставали огромни не е вярно, поне при мен. И двете ми момчета се родиха едрички като килограми наз 3000, но със съвсем нормални мънички главички.

# 23
  • Мнения: 6 164
Е браво аз цяла бременност ги пих и сега ми е интересно защо я спират. Thinking

Иначе мога лично да опровергая слуховете за нея: никакво гадене нямах, качих 6 кг за цяла бременност и бебо хич не се очертава да е едър. smile3506

# 24
  • Мнения: 3 971
Пия по 2 не по собствена воля, а по лекарско предписание. Имам наследствена хипертония (високо кръвно) преди да забременея още, това е една от причините лекарката ми да ми изпише по 2 на ден. В листовката на Неоксида пише, че дневната допустима дозе не бива да надвишава 6 таблетки, така че съм в норма 
ОК Blush Беше си чисто любопитство Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 936
А кой е заместителя на Матерна? И на мен ми свършва вече старата опаковка, а не мога да намеря, с какво я заместихте вие момичета, които я пиете?

# 26
  • Мнения: 2 332
А кой е заместителя на Матерна? И на мен ми свършва вече старата опаковка, а не мога да намеря, с какво я заместихте вие момичета, които я пиете?
Прочети всички мнения и ще намериш отговор на въпроса си  Peace.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 936
Ами преди да пиша изчетох всички мнения, що си мислиш, че не съм?
Ама пак не разбрах - един пие Top Levure, друг Неоксид, трети - Центрум Матерна.

# 28
  • Мнения: 2 332
Ами преди да пиша изчетох всички мнения, що си мислиш, че не съм?
Ама пак не разбрах - един пие Top Levure, друг Неоксид, трети - Центрум Матерна.
Просто всеки пие различни неща... Запиши си ги и говори с гинеколога си кое ще ти препоръча.

# 29
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами преди да пиша изчетох всички мнения, що си мислиш, че не съм?
Ама пак не разбрах - един пие Top Levure, друг Неоксид, трети - Центрум Матерна.
Просто всеки пие различни неща... Запиши си ги и говори с гинеколога си кое ще ти препоръча.

 newsm10 така е! Не се сърди мила, но наистина лекарят ти ще прецени какво да пиеш, все пак лекарите са тези, които ни предписват лекарствата и на тях сме се доверили. Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт