Дилема : Приморско или Созопол

  • 12 782
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Ние ще бъдем в Магнолиите на ММЦ
За мен плажа на ММЦ е един от най-прекрасните,особено когато си  с дете.Широк,спокоен.В сравнение с това,което преживях миналата година на Поморие Close.

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
3ори, хубаво си избрала Созопол, но ако можете, ходете или на Златна рибка, или на Каваците на плаж. Ако не сте с кола, до Рибката има автобус, до Каваците стига влакчето - това ми е любимият плаж! Прекрасно море, пясък...А към Смокиня е истински рай!


И аз съм на това мнение.

# 17
  • Мнения: 7 106

Бимба, от коя дата сте там? Ние най-вероятно от 15 юли за 2 седмици.

Колкото до плажовете ние сме с кола и ще ходим където ни харесва. Затова благодаря на Смърфиета за препоръките.
Всъшност аз също много харесвам Магнолиите и исках да сме там, но пък ми трябва кухня заради малката, която яде с удоволствие единствено моите манджи и хотел на този етап изключвам категорично, защото нямам такива условия, които търся.
Но се надявам до година Мгнолиите да е първа в списъка за предпочитани. Ще им дойде времето, още повече че четох някъде в нета, че "Албена " АД правят нов комплекс май пак в Приморско или в региона .

# 18
  • Мнения: 1 680
Созопол не ми харесва защото е много претъпкан и бубунест - все се изкачваш или спускаш. Определено предпочитам Приморско.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Миналият август бяхме и в Приморско, и в Созопол. Фраш е и на двете места. По улиците- народ, блъсканица, сергии, чалга и миризма на кебапчета. На плажа- гъз до гъз.
Това това лято ще ходим на север.

# 20
  • Мнения: 669
При всички случаи Созопол е класа над Приморско. А за плажа ние ходехме на Каваците - райско кътче. Плажа там е страхотен, чист, широко, няма много хора, водата е чиста, изобщо е супер там.
А и Созопол е много по-хубаво градче. В Примарско няма къде да излезнеш.

# 21
  • Мнения: 1 232

Бимба, от коя дата сте там? Ние най-вероятно от 15 юли за 2 седмици.

Колкото до плажовете ние сме с кола и ще ходим където ни харесва. Затова благодаря на Смърфиета за препоръките.
Всъшност аз също много харесвам Магнолиите и исках да сме там, но пък ми трябва кухня заради малката, която яде с удоволствие единствено моите манджи и хотел на този етап изключвам категорично, защото нямам такива условия, които търся.
Но се надявам до година Мгнолиите да е първа в списъка за предпочитани. Ще им дойде времето, още повече че четох някъде в нета, че "Албена " АД правят нов комплекс май пак в Приморско или в региона .

ще пием значи бира,без майтап и ние тръгваме на 15 живот и здраве до 27 сме там,е юли де то така го казах все е дно е утре Grinning,ама пусти мерак

# 22
  • София
  • Мнения: 160
И аз съм ЗА Созопол.  Simple Smile А с кола - кеф ти Приморско, кеф ти ....всичко останало.

# 23
  • Мнения: 481
..... на Каваците на плаж..... стига се с влакчето - това ми е любимият плаж! Прекрасно море, пясък...А към Смокиня е истински рай!

Аз също съм била в Созопол на почивка и нито един ден не съм ходила на плаж там. Всеки ден ходехме с влакчето до Каваците. Страхотно е! Плажната ивица е хубава, водата е чиста, не е дълбоко, не е пренаселено....Супер е - това ми е любимия плаж (след този на "Перлата"...)

# 24
  • Мнения: 549
приморско

# 25
Миналият август бяхме и в Приморско, и в Созопол. Фраш е и на двете места. По улиците- народ, блъсканица, сергии, чалга и миризма на кебапчета. На плажа- гъз до гъз.
Това това лято ще ходим на север.
съгласна съм с мнението...,но зависи кой какво търси и предпочита...
имам впечатления от всички споменати места, накратко:
-голям плюс за СОЗОПОЛ - има забележителности, организират се концерти на площада, заведенията /повечето/ са супер, има доста места, където да играят децата, можеш да избираш и да редуваш плажовете.... ходим там от 92 г. още преди да се родят малчуганите;
- Приморско, Черноморец, Кранево и т.н. села...-не можем да издържим повече от 2-3 дни;
- Балчик - интересно, нормални цени, кофти плаж;

Места, където са ме посъветвали да заведа децата - Шкорпиловци, Дуранкулак, но това при условие, че търсим място за почивка, а не за забавления.

# 26
  • Мнения: 481
Извинявам се за оффа, на на Шкорпиловци и два дни не се издържа.
Освен това най близката аптека, например, е на 12 км от курортното селище.... Просто ужас!  #Crazy

# 27
Извинявам се за оффа, на на Шкорпиловци и два дни не се издържа.
Освен това най близката аптека, например, е на 12 км от курортното селище.... Просто ужас!  #Crazy
Това за аптеката ми го казаха...един аналгин нямало от къде да си купиш #Cussing out
Наши познати като почивали там се наложило до Варна да тичат на зъболекар...
Иначе пък ни го препоръчаха като тихо и чисто местенце Sunglasses

# 28
  • София
  • Мнения: 2 045
.....

Инфо на уше: В Созопол софиянци са недолюбвани...(не знам защо - така са ми казвали местните)!

Ей тука не мога да се стърпя:
Няма такова нещо. Софиянци хранят местните созополчани. Основния поминък е курорта. Цяла зима си клатят краката и се напиват подомашному, после цяла пролет стягат къщи и строят нови етажи единствено и само за прииждащите като по уговорка за 20 дена през месец август софиянци. Всъщност никой не гледа откъде си -  гледа да си напълни къщата.

Ходете края на юни, началото на юли или септември - тогава наистина човек може и да почине и е сравнително по-тихо, чисто и спокойно.

От мен съвет за Созопол - никога не правете и не разчитайте на резервация. Созополската хазайка не търпи и една вечер да и е празно. Обаче по което и време да отидете, свободни стаи има, не се лъжете ако ви кажат че всичко е пълно.

Градския плаж по последни данни е наполовина залят от морето, което е довлякло и камъни. На Харманите плажът е голям, но слагат на по-голямата част платени чадъри.  #Cussing out(не ги е срам,  един чадър да си го купиш струва 7лв, а като си метнеш хавлийката под стационарните ти искат 2 лв!)
За тунайджарите има страхотни дискотеки, но които работят със силна музика до 12ч по заповед на кметицата.

За всеки вкус има заведения.  thumbsup Flutter И доста са готини и са ми любими!

Има проблем с паркирането - ако можете не ходете с кола Rolling Eyes или си търсете хотел с паркинг (но май такива няма). Друг вариант е ако ходите в средата на август да паркирате и повече да не мърдате колата от мястото. ПО никакъв начин не можете да си запазите мястото или после ще загубите 1 час въртене по еднопосочни улички да си намерите ново парко-място.
Иначе Созопол си е супер, особено ако си с готина компания! Grinning
...и още бих писала, ама се възпирам вече smile3506 ..пък и нали избора вече е направен Wink

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 20:37 от emi_jamie

# 29
  • Мнения: 2 257
Инфо на уше: В Созопол софиянци са недолюбвани...(не знам защо - така са ми казвали местните)!
Затова значи миналата година една банда злобни бабки, седнали на пейката, подхвърляха под мустак коментари за софиянци... А че  Созопол е квартал на София не мислят - всички коли са със софийска регистрация, нявсякъде софийска реч, а ги недолюбвали викаш  Mr. Green
Созопол е екстра. Тук е момента да похваля хотел Селена - миналата година бяхме там, откриха го пред нас - нов, нов, чистичък, свети, страхотен изглед към морето, нощем се чуват в стаята вълните, красота. Дано не са го развалили вече. Други години съм била в къща, апартамент на етаж - също останах доволна. Сега подновяват града по проекта "Красива България" и става все по-кокетен и примамлив.

Общи условия

Активация на акаунт