Месец след месец минават,лудориите на МАЙчето все повече стават - ТЕМА 3

  • 56 988
  • 378
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 546
И от това е много далече. Но съм се примирила някак, баткото беше и още е много злояд. Хранила съм го с лъжичка, чак до 4-тата или 5-тата година.

# 346
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Моята дъщеря отдавна се сърди като й даваме, блъска ни ръцете и иска сама да яде. С вилица първо се научи  ooooh!

# 347
  • София
  • Мнения: 158
Ехо, здравейте Simple Smile Аз съм на работа, прибирам се късно, малката е на ясла - лудница е. С памперс е, казва за ако, но постфактум.  Понякога успявам да я сложа на гърнето навреме, но няма кога да я науча - на лято се надявам да успеем. Понякога се храни сама с лъжица, но като е много гладна педпочита ние да й даваме.
Казва все повече думички и е много забавна.
И тя има атопичен дерматит, но за момента е овладяно положението.  Мажа я с Липикар на Ларош от време на време.
Утре има тържество в яслата и ми е много интересно, как ще мине Simple Smile)))

# 348
  • Мнения: 3 546
Моето теленце за никъде не бърза, нито памперс ще маха скоро, нито ще се учи сам да яде. За думичките от 2/3 дни започна да се опитва да повтаря, но и там е от мързеливите, въобще не си дава зор. Казва само "мама" и останалота са някакви  от рода на на-на, ъъъъъ, а-а-а и така. Чака всичко наготово. Уж много му говоря, обяснявам всичко по милион пъти.
Има 12 зъбки, но от седмица е кошмар пак, Някак до тук излизането на зъбите не го осетихме, може би защото беше лято и все бяхме навън. А сега кучешките са надути и много го мъчат. Хапе всичко наред, мен, батко си, себе си, и хапе доста силно, лигите са като на булдог до замята. Пробвах с Камилия, Дента кид и гелче на Бочко, но не го облекчава. Кажете какво да му дам, цялата съм нахапана и в синини, ръцете са му все в устата и все търси какво да пъхне в устата.

# 349
  • София
  • Мнения: 313
Моята девойка казва бау-бау, кон, кола и кух (грух), явно мама и тати още не са й важни Grinning Още е само с десет зъбчета и малко странно й избиха вече долните кътници, а кучешките още не са. Също много си дъвче ръцете и всякакви гризалки. В много краен случай съм я мазала с дентинокс, но той е лидокаин, така че може само 1-2 пъти дневно.

# 350
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Моята госпожица на годинка каза ба и дя, както и ата /тати/. Сега само на кеф като е - мама. А на всяко живтоно се вика бау-бау. Тези дни много сладко започна да възкликва - оппаа. Казва на горещото уф-уф, како и уууу  и ооо на разни неща, за които възклицава. Но друго не говори. Мисля, че ако е сред деца/ а тя почти никога не вижда такива/, бързо ще проговори.
А кучешките и нас много ни измъчиха, за разлика от другите. Много помага пансорал, намазваме бибата и слагаме да спи  Peace
Лошо е с тази биба при сън, без нея не може да спи.

# 351
  • Мнения: 259
Ооо, здравейте момичета Simple Smile

Днес влязох в сайта за първи път много време насам (признавам си покрай рецептите за хапване за празниците) и какво да видя, имало разговорче Simple Smile
Честито и на втората ни настояща и бъдеща мама Simple Smile

Аз съм на работа, младежа на ясла - вече посвикна - още приревава сутрин като го оставяме, но все по често вечер не му се тръгва като мина да го взема  Laughing
За памперса - през лятото почти на 80% се оправяше без памперс, ама от както тръгна на ясла и само вечер си е при мен, никакво гърне. А и той нещо не го харесва  Sad като го слагам се ядосва, сърди, и все по рядко свършва нещо там. дори стиска, само и само да се свършат нещата в памперса(особено за голямата работа  Laughing)

Думички - почти нищо, мърморка нещо като на бебешко китайски. На снежинките на коледната украса се радва много и на всякъде - на тях им казва АШ - много е сладичък, само да види снежинки и се почва едно Аш, Аш, и сочене с пръст и  радост. Много обича всички дистанционни, Управляват с баща си едно хвърчащо хеликоптерче из хола, и като види баща си веднага  само за него обяснява - бззззззззз.

Храви се сам - признавам си - аз не успях да го науча, но на яслата - явно като гледат едно от друго, и свикна - не че се оправя идеално (по скоро идеално се полива), ама държи той да държи лъжицата, не дава друг  да му дава.

Весели празници

# 352
  • Мнения: 299
За много години!  Hug
Не съм влизала отдавна, но пък няма и с какво да се похваля.

# 353
  • Мнения: 350
За много години, момичета!

Не съм влизала отдавна и съм изпуснала хубавите новини.
Честито момичета! Лека бременност и леко раждане! Hug

# 354
  • Мнения: 3 546
И аз няма с какво да се похваля, но пък хубавото е, че няма и с какво толкова да се оплача.  Simple Smile Освен, че моят мъник го е страх от снега и не иска да излиза. Пробвах няколко пъти да го изведа, но такъв рев, чак в истерия изпада и се отказах. Седим само в някакви затворени помещения и с нетърпение чакам този така чакан от баткото сняг да се стопи. Но пък поне баткото не пропуска и  ден без да играе в снега. Във Варна такъв сняг не ме виждали от много време и ми се искаше и малкия да се забавлява, че не се знае кога пак ще навали така, но уви.
Та това е от мен.  Hug

# 355
  • Мнения: 960
Здравейте и от нас Ками си седи в къщи здрава ,че в яслата имат карантина .Учим се на гърне за сега 50/50.
Правим и детската стая бавно и славно,че да спи там живот и здраве ,като се почви втората Беба.Ще си имаме пак мома Simple Smile тази седмица влизам в 8 Месец време не остана ,като се замисля че имаме още малко време само двете .Хем нямам търпение ,хем ме страх.Вече не се кърмим от ноември на сам .Има вече почти всички зъбки ,като последните сега избиват,опитва се много да говори ,като папагал повтаря всичко което може да каже .Хубав и усмихнат ден Simple Smile

# 356
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Танче, успешно раждане, браво на вас.
Много се вълнувам за тези, които ще си имате още едно бебче.
Ще ми остане мечта завинаги  Hug

# 357
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте, малкият от една-две седмици не иска детската кухня, а я обичаше много. Мръщи се и се дърпа, а след малко иска от нашата храна. Има ли такъв проблем и при други наборчета?

# 358
  • Мнения: 3 546
Да. И при нас е така. Мисля, че иска да е по-едро за да може да дъвче и да чеше повече зъбите. От детската кухня всичко е много ситно и той само гълта без да дъвче, а от нашата храна, хем има малко повече сол, хем има с какво да начеше зъбите.  Grinning
Аз друго се притеснявам, не иска да говори. Всичко разбира, обаче казва само една дума "мама" и то когато не съм в стаята. Всичко останало е " ъ-ъ-ъ-ъ-ъ".
И е още с памперс.  ooooh!

# 359
  • Мнения: 86
И моят младеж още обикаля с памперс,но малко да се стопли и ще започвам с опитите да го махаме вече.От скоро започна да се заглежда в детските филмчета,допреди това никакво внимание не им обръщаше  Simple Smile Основно си говори на бебешки още,но се разбираме  Laughing Знае кое животно как прави,знае роднините да изрежда(баба,кака чичо и т.н) и отделни други думи,срички...всички казват изведнъж ще стане,та ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт