Поликистозни яйчници и забременяване

  • 1 559
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте миналия месец ходих на гинеколог по принцип имам силно болезнен цикъл но този път беше още по -болезнен.Когато влязох във кабинета и обясних на лекаря какви са ми оплакванията той започна да ме преглежда със видеозон и започна да ми обяснява със техните лекарски думички от които почти нищо не разбрах.Накрая като свърши прегледа  и той ми обясни че десния ми яйчник е поликистозен и ще запчна лечение със Дуфастон и че липсва овулация и това ми пречи да забременея.Преди да изляза от кабинета ми каза че след като ми дойде цикъла да изчакам докато ми спре напълно и пак да отида на преглед и вече да ми каже със сигурност как ще продължаваме за напред.Искам да попитам дали някой е минал по  този път и дали ще има някакъв ефект след Дуфастона и дали мога да очаквам някакви добри резултати.Ще съм ви много благодарна да ми помогнете или поне да ми дадете малко надежда  Sad  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 924
Разбира се, че можеш да забременееш. Аз самата съм с поликистозни яйчници и нередовна менструация. След много ходене по доктори, си направих хормоналнии изследвания и снимка на тръбите. Изписаха ми хапчета Кломен и тестове за овулация. Още през първия месец забременях.

# 2
  • Мнения: 32
Здравейте преди малко бях при гинеколога ми и ме прегледа и ми каза че десния ми яйчник се е изчистил напълно и е перфектен и че има една яйцеклетка че е узряла ли какво не слушах много от радост.Също така погледна и левия яйчник  и каза че имам 19 мм фоликул който бил горе долу във нормата.И ми изписа пак Дуфастон но изрично ми каза да го почна ор 19.02 по съвсем друга схема 3х1 таблетка за 10 дена и след следващия цикъл пак да отида на лекар.Не ми стана много ясно какво да очаквам със този фоликул добре ли е можем ли да продължаваме със опитите за бебе според него всичко си е добре.Ако може мнения ще съм ви много благодарна :*

Общи условия

Активация на акаунт