Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 49

  • 146 698
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • BG
  • Мнения: 793
Shinebox, ще се вихрим интериорно по съседски, защото и аз правя апартамент в същия блок  Hug
Госпожице, пердетоетата  от терасата си ги ших сама. Взех плата от айко Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 177
Ших си едни пердета сама,с улей,през който минава тръбен корниз.Доста плътно минава тръбата при мен,но смятам,че ако зашие с повечко аванс,няма да е проблем да се "движат" пердетата.Аз моите за красота съм ги сложила.Иначе има и други,на които на мястото на перделика съм слошила вертикални лентички и така го нанизвам на корниза.Май не го обясних много добре...Абе представи си го ,като гайки на панталон,през равни разстояния,зашити в задната част на пердето,под горния ръб.Разстоянието определяш сама,според това колко искаш да ти се надипли.Резултатът е като при пердетата с халки,но не се дупчи пердето и само плат се вижда
Доколкото разбирам, St_St75 говори за това:

Така изглеждат пердетата отзад, а така отпред:

Завесите ми в спалнята са закачени по този начин. Много са лесни за дърпане, откачане и закачане.

# 92
  • Мнения: 1 685
Икейските пердета също могат и по този начин. Ето така и с кукички.

# 93
  • Мнения: 110
Rozamunda,да.Не успях да намеря снимка,но за това става дума.И при мен няма никакъв проблем.Даже ми е супер удобно!Препоръчвам

# 94
  • Софето
  • Мнения: 622
Икейските пердета също могат и по този начин. Ето така и с кукички.
В детската стая тънките пердета са ми такива като на последната снимка. Корнизите са с удължител защото прозорците са големи, постоянно се закачат на удължителя и няма мърдане. А и цялата система е много сложна при сваляне на пердетата за пране.

# 95
  • Мнения: 1 748
Shinebox, ще се вихрим интериорно по съседски, защото и аз правя апартамент в същия блок  Hug
Госпожице, пердетоетата  от терасата си ги ших сама. Взех плата от айко Peace

Розали, съседки ли ще сме? И ти ли ще се нанасяш в блока. Днес даже беше камионът на карето пред блока и си викам, ееей ще има луди интериори в блока  Mr. Green

Даам.. и аз нещо такова си мисля да бъдат завесите. Идеално ме урежда този вариант. Мерси момичета! Качвам на телефона да показвам на шивачките. Както обикновено... вместо те да ми предложат, каквото ми трябва, трябва сам да се оправяш (сам + бгмама) и после да се разправяш с тях да ти го направят...

# 96
  • Мнения: 438
Аз набързо минавам , за да питам има ли някакво подобие на щори което да седи на пана и да се плъзга назад напред по дължина на прозореца ? Другия ми въпрос е за пердета (макар че мразя нещо да ми се развява) - каква материя бихте препоръчали за да докарам пълен blackout през деня за да мога да си ползвам проектора на стената ?

# 97
  • Мнения: 1 557
Арчо, за японски щори ли питаш? Те са на пана.

# 98
  • DE
  • Мнения: 9 068
Арчо, в моята кухня са роло щори с водачи и прилепват по прозореца. Предполагам, че ако щората е от плътна материя ще има пълно затъмняване  newsm78
Скрит текст:

# 99
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Арчо има плат blackout от него се изработват както щори така и пердета, може и да се използва като подплата за по-прозрачни завеси. Вече са написали, за щори японска стена с плъзгащи панели, красиви, но не са много ефикасни, плъзгат се странично и не може да се регулира добре светлината.

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 19:53 от Doris

# 100
  • София
  • Мнения: 16 219
Shinebox,моите пердета в къщата са както ги искаш ти. Не е практично: за да се перат, първо се отделя накрайника на корниза, после се плъзга целия метален корниз в едната посока, навежда се и едва тогава се изпъхва пердето. Като го закачаш, е цялата "весела" процедура в обратен порядък. Обобщено: красиво, но неудобно.

Арчо, в "бабин дом" в родителската спалня сложихме японски щори от същата материя и цвят като римските щори в другите стаи, моето впечатление за японските е, че се управляват даже по-лесно от римските.

# 101
  • Мнения: 438
поне вече разрах че им викат японски щори Simple Smile то трябваше да се досетя като знам в японските къщя че няма стени а всичко е от тия щори . аз понеже съм свикнал на тъмно да седя дори през деня щото съм отвикнал от дневната светлина която влиза в дома , ще ми трябва яко затъмнение Simple Smile като им дойде времето ще се търси подходящ плат . А дали има японски щори ама такива дето седят като ламелни и ламелите от плат да могат да се разместват някак . ох ама и аз едно обяснение треснах ... да седят един вид на раета хоризонтални тия японски щори ама да мога да си размествам раетата някак както аз си искам  Joy Joy

# 102
  • Мнения: 1 748
Shinebox,моите пердета в къщата са както ги искаш ти. Не е практично: за да се перат, първо се отделя накрайника на корниза, после се плъзга целия метален корниз в едната посока, навежда се и едва тогава се изпъхва пердето. Като го закачаш, е цялата "весела" процедура в обратен порядък. Обобщено: красиво, но неудобно.

Шарки, мерси за уточнението, ще ги поискам с лепки  Hug

# 103
  • вятърничава
  • Мнения: 1 941
Арчо,

http://eclipse80bg.wix.com/eclipse80?_escaped_fragment_=%D1%80%D … m/c1a6q/image1zt8

Щори Ден и нощ са първите, а вторите японски
http://photo.rozali.com/20-idei-s-iaponski-shtori/9.html

Виж и роло щори блекаут.




Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 22:39 от bb6

# 104
  • Мнения: 1 748
Ето минимализъм, който ми харесва: http://www.archdaily.com/516624/brick-house-leth-and-gori/

По-топъл е, пак е минималистично, но не е преобладаващо бяло, сиво, синьо и т.н.





Общи условия

Активация на акаунт