Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 49

  • 146 699
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • На брега
  • Мнения: 1 482
v4i_79, има абсорбатори с активен въглен за които няма нужда от комин. Мой познат е с такъв и споделя, че е доволен.

# 676
  • Мнения: 1 004
v4i_79, има абсорбатори с активен въглен за които няма нужда от комин. Мой познат е с такъв и споделя, че е доволен.


Ние имаме такъв, но не мога да го сравня с този, който извежда навън. Силата на дърпане е по-малка и пак си пускам вентилатора или отварям прозореца.

# 677
  • на североизток
  • Мнения: 460
Ето и вариант с подови плочки по стените;
http://prikachi.com/images.php?images/682/8721682a.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/683/8721683f.jpg

Какво ще кажете?

# 678
  • София
  • Мнения: 3 480
Ще кажа, че много ми харесва.

# 679
  • Мнения: 438
дами както започнахте да събаряте стени както ви падне ще вкарате iv4i_79 в някоя беля . Аз само минавам , но да отбележа цитирайки ЗУТ :

"Строежите, за които съгласно чл. 151 от ЗУТ не се изисква разрешение за строеж, са следните:
- външно и вътрешно боядисване на сгради и постройки;
- подменяне на покривни материали;
- вътрешни преустройства, при които не се:
а) засяга конструкцията на сградата;
б) извършват дейности, като премахване, преместване на съществуващи зидове и направа на отвори в тях, когато засягат конструкцията на сградата;
в) променя предназначението на помещенията и натоварванията в тях;
- текущ ремонт на сгради, постройки, съоръжения и инсталации;"

Ако някои от тухлените стени са носещи (поне 25cm зидария от единични плътни тухли - правили са тухлени шайби с тях) е добре да се консултирате с инженер конструктор , който да ви напише едно конструктивно становище или да ви направи проект за преустройство . Преместването пък на вода и канал в други помещения които са над жилищни такива също е май малко забранено - за това пък ви трябва консултация с архитект . Общо взето преместването на канализация и водоснабдяване по пода е нож с две остриета - ако протече и наводните съседа отдолу ви чакат чутовни скандали повярвайте ми . Ако минавате по стените пък ще трябва да ги вкопавате в зидарията , да им осигурите достатъчен наклон и после да ги криете било с гипсокартон или с нещо друго .

В крайна сметка вие си решавате дали да правите нещата на своя глава или да предпочетете да се застраховате , да дадете една сума за архитектурен проект , придружен с конструктивно становище/проект и евентуално част ВиК . Да си вземете разрешение за строеж и да парирате евентуални оплаквания от страна на съседите , че вдигате шум и едва ли не че искате да съборите блока . Защото човек звучи гордо , но от човек всичко може да се очаква и както си говорите сладки приказки с комшийката , мъжът и да пусне една жалба срещу вас , след което да дойде техник от общината да констатира примерно че сте засегнали конструкцията на сградата , че местите вода и канал както си искате и да ви треснат една глобичка за самоинициативата ви Simple Smile

# 680
  • Мнения: 2 370
iv4i_79 ,в този вариант ми се струва че в участъка където са подовите плочки по стената липсва хоризонтален фриз. На картинка не прави впечатление, но в реалността ще се получи едно дразнещо прекъсване.
Забелязвам една тенденция, предполагам поради големият избор на красиви плочки , човек да ги иска всичките в своята баня.
За мен оптимален избор би било бели гладки стени с пъстър под. В момента  - на проект в банята няма нищо и ти се струва, че трябва да е по - разнообразна, но в реалността вероятно ще има доста шампоани, санитарни аксесоари, хавлиени кърпи и т.н. и колкото е по - семпла основата, толкова по - свободна ще си в избора на декорации.
По отношение на желаното преустройство според мен от техническа гледна точка  по - разумно е да се организира кухнята в сегашният хол, за да бъде по - близо до съществуващата ВиК инсталация. За водопровода не е чак такъв проблем, но дълги канализационни  хоризонтални участъци не са желателни (твърде вероятно е в течение на времето да започне да ви се запушва канала, а това си е супер неприятно). Освен това, за да се постигне необходимият наклон на канала ще си вдигнете доста нивото на пода. И да, Арчо е прав, че смяната на предназначение на помещения, не е от най - законните дейности (по нормативи не е допустимо мокри помещения да са разположени над сухи).

# 681
  • София
  • Мнения: 3 480
Има чертеж, на който е отбелязана конструкцията.
Обединението, което тя иска, не засяга носещи стени.

Промяната във ВиК е напълно възможна, стига да се реализира от професионалист.
Сега, за жалбите от съседите, ако не поиска писмено съгласие от долния етаж, не  мога да гадая.

# 682
  • Бистрица
  • Мнения: 50
През фейсбук попаднах на интересна статия, която всъщност ме накара да се замисля, кой какво и как прави? Може да е полезно за някой и образователно :
PS: Според Вас ако работя с архитект редно ли е да наема и дизайнер? Останал съм с впечатлението, че 90% от архитектите, карат на конвейр проектите, колкото да има нещо там и да вземат $$. Точно както е разликата между английски зидар и български такъв. Англичанина ще реди тухли сякаш работи по коляновия вал на Ауди, а бг-то първо ще има повече строителен материал по него от колкото по обекта и второ винаги ще му е много трудно и сложно...

# 683
  • на североизток
  • Мнения: 460
Благодаря на Арчо и Пеп_си за компетентното мнение. Ще го имаме в предвид.
Ние нямаме намерение да бутаме носещи стени, както е отбелязала Azzy. Единствено промяната в предназначението на помещенията може да е проблем, но едва ли. Под нас не е жилищна площ. Доскоро беше магазин домашни потреби, а сега ще става нотариална кантора. Те също правят ремонт в момента и също променят предназначението на помещенията. Естествено, че боравят с много повече средства от нас и всичко им е минало през архитект. За съжаление липсата на достатъчно средства при нас ни кара да си правим всичко сами. Затова се и допитваме до форуми и търсим безплатно и ако може компетентно мнение Mr. Green

Хоризонталния фриз и аз го забелязах, че разминава фугата. Аз мисля, че без него ще е по-добре.
Мисля си, че ако подовите плочки се наредят направо, а не по диагонал също ще се изчисти визията. Освен това мисля и да намаля релефните плочки. А дали и да не махна черния фриз? Оф, незнам, ще го мисля още.

# 684
  • София
  • Мнения: 3 480
През фейсбук попаднах на интересна статия, която всъщност ме накара да се замисля, кой какво и как прави? Може да е полезно за някой и образователно :
PS: Според Вас ако работя с архитект редно ли е да наема и дизайнер? Останал съм с впечатлението, че 90% от архитектите, карат на конвейр проектите, колкото да има нещо там и да вземат $$. Точно както е разликата между английски зидар и български такъв. Англичанина ще реди тухли сякаш работи по коляновия вал на Ауди, а бг-то първо ще има повече строителен материал по него от колкото по обекта и второ винаги ще му е много трудно и сложно...
Знаете ли, имам същите впечатления.
Затова не съм склонна да давам крайно становище.
Зависи и за какво.
Ако ще строите къща или ще правите генерални промени, определено ви трябва не само архитект, но и съглаьуванс на проектите със специалности. Сега, наистина, практиката е, всеки зрхитект да има хора, с които работи, конструктор, ел, вик и прочие, понякога и ландшафтен, ако има градина или голяма тераса.
Има и архитекти, които са специализирани в интериор и декорация, въпросът е да намерите човек, който ще успее да  вникне и разбере личността и предпочитанията на собственика и да сътвори лично пространство, което импонира напълно на личността, вкусовете и начина му на живот.
Това, според мен е големият проблем на хората, ангажирани в тази сфера, те, обичайно работят приблизително еднотипно, имат характерен почерк и е трудно понякога да разчупят формата, ако вкусовете им се различават от вашия. След това рискувате да получите дом, който не импонира на вкуса ви, а на този на архитекта, или декоратора, което за мен, лично е недопустимо, ако можете да си позволите този лукс.
Затова, по-скоро съм на мнение, че е по-лесно да дефинирате вкусовете си първо, после да търсите архитект, или декоратор, който работи интериори, които харесвате и не по-малко важно, бихте живели в подобно пространство, защото това са две различни неща.
Аз, примерно, харесвам много неща, като произведение на изкуството, интериори, имам предвид, но не бих живяла с тях.

# 685
  • Мнения: 2 370
Промяната във ВиК е напълно възможна, стига да се реализира от професионалист.
Така де, като професионалист обръщам внимание на евентуалните проблеми.
И най - перфектното разпределение би дотегнало, ако вечерта ти стартира с отпушване на канала на красивата кухня.
iv4i_79, явно искаш подовите плочки да продължат и по стените, а е важно на теб да ти харесва в крайна сметка. Моите предложения:
1. Да бъдат само в зоната където е тоалетната. В  момента се усеща една разпиляност и липса на център.
2. Да са два реда започвайки от стената и тоалетната чиния да се разположи на фугата м-у двете (това се отнася за цялото  санитарно обзавеждане). Супер дразнещо е за мен тоалетна чиния, душ батерия, и батерия за мивка да са разположени където дойде, а не на фуга. Ако обаче не ти пречи може и да не го спазваш.
3. В момента тоалетната чиния е доста близо до стената ~ 10 см. (не е много удобно за ползване). При моето предложение ще има поне 25 см. до стената, което е по - удачно.
4.Продължаваш стените само с гладки бели плочки  и си разполагаш душа и батерията на мивката на фуга, ако искаш разбира се Grinning.
5. Пропускаш всички фризове (за мен не носят кой - знае каква естетическа наслада, а излишно оскъпяват проекта - цената им е м-у 25-50% от цената на всички останали плочки). По - добре вместо тях си купете по - висок клас батерии (много е важно е да  са качествени, повярвай ми).
6. За мен диагоналното разположение на подовите плочки не е лошо , при положение че по стената продължават само на едно място (пак защото се дразня от разминаващи се фуги)
Успех ти пожелавам Simple Smile.

Последна редакция: чт, 31 мар 2016, 22:10 от pep_si

# 686
  • София
  • Мнения: 3 480
Така, де, аз съм съгласна.

И понеже няма нерешим проблем, ако не го изпълнят като хората, ще разбият и ще го направят наново.
Който плаща зле, плаща два пъти.
Важи с пълна сила за подобни СМР та.

# 687
  • Мнения: 438
а сега ще става нотариална кантора. Те също правят ремонт в момента и също променят предназначението на помещенията.

Така трябваше да започнете . Лично мое мнение е че не бива на своя глава да правите каквито и промени на ВиК и Канализационните мрежи щом отдолу ще става кантора на нотариус . Със сигурност ако стане авария ще ви вдигнат на балон . Това че по принцип и те и вие евентуално ще смените предназначението на помещението като нормативни товари на m2 не е проблем . Проблема ще е при вас заради преместването на канализацията както отбеляза pep_si .

# 688
  • на североизток
  • Мнения: 460
Напротив, много държа на симетрията и точността. За съжаление не правя аз самия проект, а само давам насоки и то по телефон. И явно от много проекти за правене в магазина, не успяват да обърнат внимание на детайлите. Или просто толкова могат. Това, което си нарисувах собственоръчно много се доближава до това, което казваш, Пепси. И ние вкъщи гледаме сега и се чудим защо толкова са накълцани тия плочки. Уж съм избрала широки 60см, а почти никъде не са използвани в целия си размер.

Единствената причина да искам подови плочки по стените е, че не искам черни плочки около тоалетната. Тези са шарени и няма да им личи Mr. Green
Уточнявам че размера им е 45/45см, така че ако сложа два реда ще стане много. Аз си мислех за ред и половина и да почват от стената, както казваш. И като прибавим двата фриза от по 1см става 70см. Остават 1,2м, което е точно две цели плочки и душа си идва точно в средата.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 480
Казваш, ако не е нотариус и протече, никой, нищо няма да каже.
Само на нотариусите се пада честта да вдигат на балон съсдите, ако нещо, евентуално протече. ☺

Това става със съгласие на съседите от долния етаж.
Нищо не пречи да попита в устна форма и ако получи потвърждение, да се оформи в удобен за логаритмуване вид и да се подпише от господин нотариуса, че е съгласен Ивчи да си премести кухнята в хола. Примерно.

Аз, лично, не вярвам да получи отказ.

Последна редакция: чт, 31 мар 2016, 22:46 от Azzy

Общи условия

Активация на акаунт