Кое име за момченце

  • 3 427
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 477
Дано моя приятелка не прочете темата, че така се казват двете ѝ момчета. Какво като са често срещани? Преди Иван и Георги са се казвали всеки 2 от 3 момчета, много важно. За предпочитане са пред имената, които са единствени по рода си.

# 16
  • Мнения: 3 125
Виктор  Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 690
и двете са банални вече. Всяко второ дете е Виктор, а всяко трето е Александър. Мое мнение Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 8 649
Аз не ги харесвам по принцип, не само, защото са вече банални.
Има толкова красиви мъжки имена. Чудя какво толкова има в това Виктор или Александър...
Клоня към второто, ако все пак трябва да избирам. Виктор и дамското му, не ми харесват по никакъв начин.

# 19
  • Мнения: 4 199
Така е, всеки има право да кръщава детето си както желае, ако иска и Александър и Александра да му се казват децата, негова си работа, но когато се допитваш до друго, странично мнение, нормално е да прочете това, което повече от половината се разписали са посочили - че има прекрасни и не толкова масови имена, които биха били за предпочитане.

# 20
  • Мнения: 5 343
Дано моя приятелка не прочете темата, че така се казват двете ѝ момчета. Какво като са често срещани? Преди Иван и Георги са се казвали всеки 2 от 3 момчета, много важно. За предпочитане са пред имената, които са единствени по рода си.

И защо да са? То всъщност едва ли има име,което е ЕДИНСТВЕНО по рода си.Но има толкова хубави мъжки имена,които не се подвикват от 10 различни майки на детската площадка.

# 21
  • Мнения: 18 477
Marthina, не ти разбрах въпроса. Защо да са често срещани ли? Първо, мисля, че преувеличавате за честото срещане. Ако не те е срам, утре в парка викни Алекс/Вики и брой. Crazy Дъщеря ми е набор 2008 г. и в групата в градината ѝ нямаше нито Александър, нито Виктор. Сега в училище не знам, но също нямат повтарящи се имена. Нейното за сметка на това не е често срещано и миналата година в предучилищната имаше момиче - нейна адашка и по първо име, и по фамилия. Второ, имената са хубави и интернационални. Ако толкова харесват на някоя майка, не мисля, че трябва да се откаже от тях, защото някой си ги смята за банални.

# 22
  • Мнения: 5 343
Защо са за предпочитане пред редките имена?

Аз не казвам да се отказва от тях - щом си ги харесва,да си кръщава така децата,но иска мнение и аз изказвам своето.

# 23
  • Мнения: 4 569
Виктор

# 24
  • Мнения: 11 569
Офф малко.

От госпожата на детето ми знам, че в предния й випуск в градината, в групата й е имало трима Александровци, две Александри и една Александрина. И на моето сега името се повтаря с друго момченце и ги карат на фамилия.

# 25
  • Мнения: 378
Добавете и Мартин в анкетата и може някой да я забоде отгоре, ще върши работа дълго време.
Виктор не харесвам, въобще не ми е благозвучно. Александър ми харесва, но не бих го ползвала. И защо   всички така зачеркнаха галеното Сашко, Алекс хич не ме влече. Може би само Алек, даже бих го предпочела за цяло име.
Аз не бих ползвала толкова масово име, освен че стават безлични, но и много ме е страх от прякорите. Стига да има двама в един клас или компания, за да станат Алекс кой? - Малкия, Дългия, Дебелия и т.н.

# 26
  • Мнения: 18 477
Защо са за предпочитане пред редките имена?

Не всички разбира се. По-скоро визирам тези, които родителите избират в стремежа си да избягат от "баналното" и накрая влизат в класациите "най-нелепите имена, които сте чували".

От интерес попитах друга приятелка, чието детенце носи едно от тези имена, дали има адашчета в групата в яслата. Тия дни постъпило четвъртото. Laughing И въпреки това не смятам, че изборът им е по-лош от редица имена в списъците за детските градни, които макар и неповторими, в комбинация с фамилията звучат най-малкото странно.

# 27
  • Мнения: 378
Не разбирам защо делите имената на "банални" и "нелепи". Има толкова имена, които не са в топ 10, но и не са изсмукани от пръстите.

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
И двете имена са хубави, но някак си прекалено модерни последните години, и за момиченца и за момченца и от познатите ми имаме Виктор е таткото, а сина е Александър. Александър Викторов, приятно ми е bowuu. Вие си решавате, в краен случай може Александър-Виктор  bowuu

# 29
  • Мнения: 5 259
Тук във форума една потребителка си беше кръстила момичето Виктория-Александра. Явно не е могла да направи същия този избор  Laughing Но пък комбинацията звучи изненадващо добре, не мога да отрека.

Общи условия

Активация на акаунт