Разлика в противоалергичните

  • 14 291
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
 Имате ли обяснение на какъв принцип лекарите подбират какво противоалергично да предпишат, има ли съществени разлики между тях? Моят син има обрив - бяхме при двама педиатри и един дерматолог. Тримата предписаха различно - Фенистил, Ксизал и Ериус. Първо ме питаха имам ли противоалергично лекарство у дома, ако имам, да давам него. Оставам с впечатление, че няма голямо значение какво точно ще дам. Така ли е?

# 1
  • Мнения: 613
Не съм сигурна дали има голямо значение кое точно ще се дава, но и нашето педи в повечето случай ме пита какво имам. От вчера сме с бронхит и противоалергично давам фенистил - може да се дава до 3 пъти, пък аериуса само 1 път. Това й бяха думите. Така че може би все пак има значение според конкретното състояние на детето.

# 2
  • Мнения: 11 117
В случая вероятно всяко ще свърши работа.
За по-сериозни диагнози - различни са активните вещества, действат по различен начин (има 3 поколения противоалергични, най-старите и най-кофти са от типа на алергозана) и са различно активни върху различните хора и различните състояния.

Ериусът е с минимални странични ефекти, най-ново поколение, но и често не най-ефективен.

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте,
Нашият алерголог ни прави един тест с леко надраскване на кожата на гръбчетата на малката. от двете ми дъщери само едната е правила алергия досега. Беше на годинка и 3 месеца. От мен знам , че Ериус са ми го изписвали да го пия заедно с АБ, за да не направя алергия към тях ... тоест той като че ли е най-слабият. Капките Ксизал са ми ги изписвали като алергията е продължителна , тоест към пролет, прах , такива неща. Тях ги пием като тинейджърка страшно дълго време . Даже до ден днешен ако се разкихам си държа едно шишенце. Лошото е, че малко приспиват. Поне мен ме приспиваха. Най-силното , което съм вземала е било Клемастин , хапченцата. Винаги е било при обриви. Които изчезват след 3то, 4то хапече. Като в тази категория , не слагам естествено Урбазона, инжекциите. Стигне ли се до там ... лошо. За дечица или капките Ксизал / Егиризин или Ериус. Не мисля че са кой знае колко силни и вредни.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт