БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 098
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 082
Днес ходих до Берьозка и видях пакети с кори "Наполеон". Стават ли за торта Наполеон или са някакъв друг вид?
Стават, май са точно за тази торта;) Само си приготви крема.
И аз ги гледах тези кори,има и за торта Медовик,но с какъв крем се правят  newsm78

За тортата "Медовик" - разбита заквасена сметана със захар. 1 или 2 от корите ги натрошаваш на ситно и с тях правиш панировка.

Тортата "Наполеон" се прави с класически варен крем и също се панира с част от натрошените кори.

# 691
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Днес ходих до Берьозка и видях пакети с кори "Наполеон". Стават ли за торта Наполеон или са някакъв друг вид?
Стават, май са точно за тази торта;) Само си приготви крема.
И аз ги гледах тези кори,има и за торта Медовик,но с какъв крем се правят  newsm78
Наполеон с ванилов крем
http://www.bonapeti.bg/recepti/Torta-Napoleon/
а Медовик
http://www.bonapeti.bg/recepti/Torta-Medovik/

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 21 750

Цитат
http://passionscooking.blogspot.bg/2010/12/blog-post_4873.html
Тази ми е любима рецепта, може да прибавиш спанак и да намалиш лука
Супер е,благодаря! bouquet
Моята е същата, но без бахар и дафинов лист, а с джоджен.  Simple Smile  И поднасям с 1-2 с.л. кисело мляко/заквасена сметана.

# 693
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Какво значи да се "панира" тортата?  Blush

# 694
  • Мнения: X
 Да се облепи с тези трохи - прилича малко на панировката със корнфлейкс .
 
Скрит текст:
- тортата и  панирано сиренце например преди да бъде изпържено   Laughing
Скрит текст:
Аз не бих се изразила точно така , но си го представих  Laughing

# 695
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Жармен, благодаря ти. Никога, ама никога нямаше да ми хрумне, че това значи. Simple Smile

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
... Никога, ама никога нямаше да ми хрумне, че това значи. Simple Smile
На мен също. Супер неточна (да не кажа друго) дума.

# 697
  • Мнения: X
Всеки вижда по различен начин нещата и се изразява съответно.
  Аз просто си го представих така и реших да ви го покажа Grinning
И аз не умея да се изразявам твърде добре винаги и затова максимално се опитвам да разбера другите - тъй щото мен рядко ме разбират Grinning

# 698
  • Мнения: 2 314
Morena, bouquet! Гледала съм указанията за качване на снимки,но пак не успявам.Е,не съм се старала и кой знае колко,де...  Blush

По темата:
Купих телешко месо за готвене.Искам да го направя със спанак,нещо като яхнийка да стане.Дали се намира рецепта някъде?



Сваряваш месото. После задушаваш 1 връзка пресен лук (или 2 главички стар). Добавяш  спанака и бульона на месото. Като се свари слагаш и месото. Сгъстяваш с малко брашно. Следват червения пипер и подправки на вкус. Аз ползвам риган, мащерка и магданоз. Сервираш с кисело мляко. Да ти е сладко. Simple Smile

# 699
  • Русе
  • Мнения: 5 289
...
Купих телешко месо за готвене.Искам да го направя със спанак,нещо като яхнийка да стане.Дали се намира рецепта някъде?

По тази рецепта. Заменяш агнешкото с телешко месо. Трябва да го нарежеш по на дребно и термичната обработка /изпържването/ е малко по продължителна. Успех!

# 700
  • Мнения: 3 956
А тези трохи по панировката на тортата бисквити ли са?!

# 701
  • София
  • Мнения: 11 082
... Никога, ама никога нямаше да ми хрумне, че това значи. Simple Smile
На мен също. Супер неточна (да не кажа друго) дума.

Съжалявам, че ще трябва да те разочаровам, но това е едно от основните понятия в сладкарството. Не съм го измислила аз.  Peace

# 702
  • Мнения: 2 786
Може бисквити, може блат натрошен....

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Ваня, никак даже. Не съм учила сладкарство, не споря и не коментирам кой го е измислил. И все пак стоя за думите си.  Simple Smile
Панировката аз я свързвам основно с яйце. Тората да се "наръси и облепи отстрани" ми е къде къде по-ясно и точно от "паниране". 

# 704
  • Мнения: 10 723
Хлебопекарната ми е Зелмер, старичка е и не си намирам книжката. Въпроса е, че не знам има ли програма за кекс. Мога ли да изпека кекс на програмата за хляб? Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт