Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 3

  • 92 810
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 126
схеми има всякакви. Аз три поредни цикъла съм по три различни схеми.
1 Преднизолон Ф по 1 таблетка иЕстрофем 2х2 после го увеличи на 3х2. Но не направих лигавица и отложихме.
2 ЕЦ, но имах висок прогестерон и пак отложихме.
3 Естрофем 2х2 и климара през ден в момента започвам.
Моят док казва, че никога не повтаря схема, когато нещо не му хареса. Но ако ти първият път си имала трансфер, който е бил неуспешен, тогава няма причина да сменяте схемата. Ако са те отложили, обаче би трябвало да се помисли за друга схема или за ЕЦ.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 844
Тези, които са забременели имали ли са стимулация такава като моята. МНоого се притеснявам, че пак няма да се получи...
При мен беше горе-долу такава схемата.
Естрофем 3х1, утрогестан 3х2 и преднизолон кортико 2х1 до трансфера, след това ми добавиха дуфастон 2х1 и фраксипарин. Отделно си пиех фолиева к-на и неоксид.
То не е важно според мен дали на Ец или с естрофем, а лигавицата да е супер като размер и структура, а не просто на всяка цена да се връщат ембриони.

# 722
  • Мнения: 1 142
Аз съм всеки път по горе долу една схема. Започвам с по-малка доза естрофем и към 8 ден 5*1 + 2*3 ваг.
И няколко дни преди трансфера започвам с утрогестан, дуфастон и т.н. Само че този път ще съм с Кренон, да видим дали ще е по-добре от утрогестана.

# 723
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
А горе-долу колко мм е подходящата лигавица...Моята схема и двата пъти беше естофем 3х1 до трансфер,след това добавяхме утрогестан 3х3 и при втория трансфер фракси сутрин ,и двата пъти имаше бременност,но само до 8 -9 г.с. Сега май месец ще ми е новия и дано тоя път избутам до края...

# 724
  • София
  • Мнения: 7 645
При мен на 11-ти ден беше 9.4мм и от 12 ми включиха прогестерона.

# 725
  • Мнения: 1 142
Моята днес на 12-ти ден също е 9,4 мм и от неделя започвам кренона.
Хубаво е да е поне 9 мм.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 844
Моята на 13-ти ден 12.5 мм., същия ден ми включиха утрогестан. В деня на Зет я измери лекарката 12 мм. (newsm78 не знам защо малко по-малка) със структура S1.

# 727
  • Мнения: 1 142
Да, мени се и помнякога намалява. Моята 8-ми ден беше 9.3 мм, а 12-ти е 9.4 мм и затова ще изчакаме.

# 728
  • София
  • Мнения: 7 645
Втория път и аз сега ще съм с кринон. Дано постигна по-добри нива на прог. на трансфера.
Явно масово това не се следи и според мен е пропуск.

# 729
  • Мнения: 1 271
Брайда,  ако е удобно, ще споделиш ли, дали го вдигна прогестерона?

# 730
  • София
  • Мнения: 7 645
Да, след 2 седмици ще знам, все още ми е малко далече. Но с 8 утрогестана на ден ми беше 23nmol/l, което съответства на 7 в другите мерни единици.
След това добавих и дуфастон но така и не се вдигна особено, имах много кратка имплантация  и биохимична.
Сега с два кринона на ден ще видим как ще е, имам и инжекции, та ще гледам да е по-добре.

# 731
  • Мнения: 1 142
И аз на това се надявам, Брайда.
Проблемът е, че нямам база за сравнение на стойностите, защото не помня или не съм ги изследвала често преди. Ще се разровя да видя, че съм забравила.

# 732
  • Мнения: 1 271
Брайда, съжалявам.  Hug
Толкова скоро ли ще правиш пак ЗЕТ? Кринона е по добър от утрогестана ,а имаш и инжекции, този път няма начин да не стане.

Ригина, ти стартира ли?

# 733
  • София
  • Мнения: 7 645
Дано да е по-добър, малко имам парене от него в началото (слагала съм го и др път, но не съм изследвала) Simple Smile
Иначе не е сигурно, че това е бил проблема, но си беше нисък.
А за опита - принципно ако нещата са ок, не пречк да се прави и скоро след 1-вия.

Късмет на всички пожелавам Simple Smile

# 734
  • Мнения: 1 142
Анджи, да, стартирах и си чакам трансфера Wink

Общи условия

Активация на акаунт