"В месеца на любовта, посрещаме малките ни чудеса."

  • 30 954
  • 239
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 235
gal_ia, радвам че малката е по-добре. Дано кърмата се нормализира.
Irra_7, честит син! bouquet Четох, че още са малки и не знаят кога е ден и кога е нощ. Трябва през деня да не се ограничават шумовете, докато яде да се говори, а нощно време да е тъмно и тихо.
И под формата на шега "Ей най накрая доди това бебе" :love
Grinning Heart Eyes Hug

Ох, да се оправя това време, за да може да излизаме.  Confused

# 166
  • Мнения: 116
Irra_7, честито слънчице ! Много хубава рожденна дата, моята като я преносвах и си мислех дали не си е харесала 29 Grinning Но докторите решиха да вземат решението в техни ръце. Иначе и ние сме нощни птици понякога, тя и в корема ми будуваше доъм 1-2 часа. Викаме и шугавица като се раздивее  Laughing

gal_ia, гледай да си спокойна, че при мен стреса от тежкото раждане ми прецака кърмата. И понеже не успявам да изцеда много и сега се чудя как да увелича количествата. Тя определено не изсуква много. Днеска даже ми изплю изцедената кърма... Ядох малко с чесън ядене, чудя се дали не е от това... После като дадох АМ си го изпи с удоволствие... Брей че и опърничаво дете Grinning

# 167
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Здравейте момичета  Heart Eyes

Гери и аз това викам, че вътре вече не се седи  ooooh! Дано се оправи времето, че е доста студено сега  Mr. Green

# 168
  • Мнения: 93
Здравейте! На новите мамчета честито! Живи и здрави и бебчетата и вие  bouquet
Аз да питам, въпреки че този въпрос е задаван тук около 1000 пъти: на кого да пиша за добавяне във facebook групата?
 EDIT: намерихме се 😂

Последна редакция: сб, 12 мар 2016, 16:28 от Мегит0

# 169
  • Мнения: 46
Savis_90 такива са си - опърничеви, моята девойка пък се муси на АМ, защото не е сладко като кърмата май..пуска ми шишето, бута го, голяма борба и веднага се извърта да търси да суче, ще ми изяде дрехата обикновено 😄всеки с претенциите си , това е положението. Иначе при мен взе да се увеличава, от едната цедя 100 , но от другата все така по 30-40мл не знам защо такава разлика ни дава..цедя винаги двете.
Вчера бяхме и на първа консултация, нямало още решение каква ваксина ще се бие- дали 6 валентна? Тежим 3800(1 200 сме наддали) ; 52см (бяхме 49см).
Другата седмица правим 40дни - вие ходихте ли на църква?

# 170
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
gal_ia браво на вас  Hug да растете все така и да пораснете големи  Heart Eyes Hug
Да аз ходих на църква на 40 ден  Heart Eyes

Нашата мишка май си намери мекото, че като я гушкам и е най добре иначе като нещо не е накеф и мрънка  Heart Eyes ей хитруват още от пеленачета бе  Joy

# 171
  • София
  • Мнения: 1 235
gal_ia, радвам се, че кърмата ти е почнала да се увеличава. Браво за мерките.  Simple Smile И ние ходихме на църква, даже бяхме цялото семейство.
mierin, ооо хитри са  Laughing

Ние отложихме погачата за другата седмица, че каката е със скарлатина.  Sad

# 172
  • Мнения: 21
Здравейте, може ли да ме добавите ако имате група във фб , аз също съм част от февруарски мами ,но просто не исках да се свързвам.в групата преди бебо да се появи на бял свят,ще се радвам да ме добавите и да бъда част от вас,ще ми е полезно обмяната на опит с вас .... Името във фб ми е Вили Георгиева ...

# 173
  • Мнения: 116
gal_iа ,хехе ех де да се извърташе и моята бандитка да суче така, а тя обратното - дърпа се от гърдата като дявол от тамян.  Laughing Все едно на заколение я водя. Пробвах полунаспала, полунаяле, или наяла се да я слагам... ниц, не ще и това. Само да я сложа в поза за кърмене и се извива като С и край рев рев... 15 мин само за да я задържа и на края така заръфва гърдата, че аз изтрайвам 15 мин и това е.
Чудя се дали да не забраня шишетата за един ден и да видим какво ще става... Но май трябва първо да се запася със брони за зърна  Crazy
И аз цедя различно, само че обикновенно 20 от едната и 10 мл от другата Grinning въобще не ми се отразява добре помпата. Само няколко пъти, след като не бях цедила цяла нощ и малката предния ден беше сукала доста, изцедих изведнъж 80  Shocked

mierin , и нашето така се кефи много на ръце, само да усети че е в кревата и край... тарикатета са определено Grinning

GERY80, бързо оздравяване на каката и дано не зарази мъника  Naughty

# 174
  • Мнения: 93
Mierin и slavis, и моята тарикатка нещо се научи да спи в скута ми 😂😂😂

# 175
  • Мнения: 46
Гери , бързо да се възстановява каката и пази бебенце..
Мерин и нашата бонбона си е шефче от малка, но я приспивам на ръце само когато я боли коремче, иначе като хленчи и се криви я баламосвам или с играчката в кошарата или в люлката( купихме на чиполино -много съм доволна) . Гледай да не я свикваш много на ръце,че ще ти е трудно като порасне.
Слави , аз първия ден като ми я дадоха бях така както ти описваш..реване,дърпане, разрани ми зърната,при мен болки, тя оставаше гладна -реве неспирно...ноо не се предадохме, 2дни и нощи се измъчихме ,но успяхме. Ползвах крем за зърна Лансинох(много помага за болките и заздравява раните много бързо) , купих си изкуствени зърна,но с тях нощо не стана бяха и големи Sad, майката му е да я слагаш колкото може по-често на гърда,дори и само за биба да го ползва пак се стимулира идването на повече кърма..ще те боли, но после ще си много доволна каро се нагодите. Аа пробвай да сменяш позите на кърмене и това ми помогна -имаме си наша поза-казвам наша,защото не съм я срещала в инструкциите и статиите..😄 успехх!!! Стискам ви палци ,само на кърма да минете;)

# 176
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Малки разбойнички/ци са  Heart Eyes Crazy Heart Eyes
gal_ia успявам понякога да я залъжа в кошарката и да я полюшкам  Heart Eyes но аз искам да си я гушкам  Heart Eyes пък ще видим как ще си го връща това човече като порасне  Heart Eyes

Момичета ходихте ли на ортопед вече ?
Ние не сме нашото педи каза на края на втория месец.

# 177
  • ruse
  • Мнения: 175
Момичета по колко пъти акат вашите бебоци на ден?

# 178
  • Мнения: 21
Ние сме на кърма ,по принцип един два пъти на ден ,има дни в който не акаме ,обикновено се случва по цял ден да не сме акали .....но пък памперса е пълен с пики..което също е фактор че бебо се храни добре ...ако бебо има запек му давам една две капки преварен зехтин и положението се оправя

# 179
  • ruse
  • Мнения: 175
Ние сме на кърма ,по принцип един два пъти на ден ,има дни в който не акаме ,обикновено се случва по цял ден да не сме акали .....но пък памперса е пълен с пики..което също е фактор че бебо се храни добре ...ако бебо има запек му давам една две капки преварен зехтин и положението се оправя
Не е ли вредно с зехтин?

Общи условия

Активация на акаунт