"В месеца на любовта, посрещаме малките ни чудеса."

  • 30 924
  • 239
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 235
rainabs, savis_90 и ٠•● Veggie ●•٠, лека раждане момичета и живи и здрави бебчета.
rainabs, стана ми интересно с масажа с този гел. Не бях чувала за него.  Wink

# 61
  • Мнения: 116
GERY80 Днеска ходих и ми правиха sweep, и питах акушерката какър е гела, тя каза просто лубрикант Grinning Питах а няма ли някакви стимулиращи хормони и тя отговори че не, това вече ще е индуциране, а не sweep... Ако имаш разкритие идеята е да отлепи главичката на бебето от шийката леко, да го надигне един вид ... каза ми че е малко вероятно да предизвика раждане, но може да забърза процеса на разкритие, един вид да отпусна шийката. Аз разкритие нямах Sad, но каза че почти имам, вече се е скъсила и отпуснала и че може ако почнат контракции и за една нощ да родя... Не било особен фактор, но не е рисковано и не пречи да се пробва Simple Smile
rainabs Ами не знам колко ви е до болницата, но не пречи да се разкараш ако се притесняваш Simple Smile Най-много да те върнат ако са фалшиви... То и при мен някои са болезнени, онзи ден като ходих 2-3 часа  и така ме стегна... Но не мога да определя начало и край, понякога ми се струва че продължава сиг 5-6 мин... някък си много плавно започва да се стага и бавно отпуска. Дано решат да идват по-ското малките мушмороци вече ... Praynig

# 62
  • Мнения: 397
Zolka, браво на теб чудесно раждане и аз за такова си мечтая Simple Smile . Първо раждане ли е? Аз да ви кажа всяка вечер имам контракций , леки с болки в кръста, но не е особенно болезнено. Термина и е на 27.02 чудя се дали вече има разкритие и затова ме боли всеки ден или просто се подготвям за големия ден newsm78



Не, второ ми е, първото с епизотомия, два шева и неприятни спомени. Сега попаднах на невероятна акушерка-първо си говорихме и се разсейвах, а когато стана време да раждам ми каза " Слушай ме внимателно, не искам да те режа, ако ме слушаш ще родиш без шевове" Казваше ми кога и с каква сила да напъвам, кога да дишам, кога да задържа.Държа ми мястото на епизотомията за да не се скъса и ми обясняваше абсолютно всичко, което се случва. Уникална! Така и не съм сигурна за името, мисля Тошева беше, но ще съм и благодарна цял живот както за отношението, така и за професионализма!

# 63
  • Мнения: 12
Мамииии , вече съм се шашнала много.. Вчера ми падна тапата , от там започнаха по чести контракции на 10-15 минути , звъняхме в болницата при което казаха че няма нужда да ходя когато не са на 5-3 мин . Вечерта си легнах и се започнаха на 3-4 минути , пак звъняхме , при което ме попитаха дали съм усещала че трябва да ходя ... и ние естествено че тръгнахме . На прегледа ми казаха че имам 1 см Sad и ни върнаха и ми дадоха да пия болкоуспокояващи ... Снощи отново имах контракции след като пих хапчета но на по дълъг интервал. Интересното е че имам по чести контракции само вечер . Уж ще ми е второ раждане а колко дългоооо продължава всичко .
Пожелавам ви леко и бързо раждане.
Нека ако някоя има нещо сходно с моето започващо раждане да ми пише как е било при нея. Вече искам много да си гушкам бебо Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 924
Rainabs, и на мен вчера ми падна тапата. Имах и контракции, но не на равни интервали, а днес нищо. Много изнервящо така, искам да ме приемат в болницата и там да си чакам. Не да ходим само и да ни връщат, но какво да се прави, такава им е системата. Надявам се водите да изтекат, тогава със или без контракции ще ме извикат в болницата. Дано скоро гушкаме бебета. Blush

# 65
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Аз си купих такъв колан:
Скрит текст:
Имам и бикини за бременни, но не било същото. Моят лекар каза колан и след 15-тия ден мога без проблем да си го нося. Секцио съм. Изчетох много мнения, че не било хубаво, защото мускулите се "омързелявали" един вид, но момичето в специализирания магазин, от който го купих, вика: "Не слушайте такива съвети. По-добре от момента, в който разреши лекаря, да се носи, защото изтървете ли момента, много трудно се прибира корема после." И аз го нося. Не ми пречи. Наистина стяга много по-добре от гащите за бременни. Още не мога да кажа дали има ефект. След време ще кажа...

# 66
  • Мнения: 116
٠•● Veggie ●•٠, бравоо честита тапа, почнало е вече само спокойствие ! Ти май може и преди мене да се видиш с малкото вързопче.  Grinning Аз все ги чакам тея контракции ама никакви ги няма .. newsm78 Дано всичко мине добре и ското да гушкаме мъниците Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте,мами,

Пиша за първи път,но следя темата от първия час на нейното създаване.
Искам много, много да благодаря на всички вас,които пишете и споделяте тревоги,радости и опит! bouquet bouquet bouquet
Във вашата така приятна и полезна компания аз имах прекрасна първа бременност,  която завърши с проплакването на нашата малка дама на 15 февруари   newsm44
Родих секцио,възстановявам се супер бързо,от два дни сме си в къщи и сме готови за нови приключения Grinning

Желая на всички  много здраве,много хубави бебешки мигове и много усмивки!!

 newsm51

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
HappyKali и моят е същия  Peace
Нося го вече повечко време от 2-3 дни, че и аз изчетох един куп мнения и все противоречиви  Mr. Green
Доста стяга и ще видим какъв ще е ефекта  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 46
Честито на всички ,които се гушкат от скоро със своите слънца! Успех и леко раждане на предстоящите родилки! Момичета, ние сме вече на 16 дни , много леко се гледаме, кърмя Людмила на три часа, много рядко прави пауза 4 часа, но имаме проблем с коликите, давам еспумизан всеки път когато започнат , но въпреки това с часове се дере от рев ... Всеки път са по различно време..когато съм се хранила два пъти с една и съща храна, един път има колики, друг път няма..което ме кара да мисля, че това със списъците с храна за кърмачки ,са пълни глупости..моля, ако някоя е озпробвала вече лек против колики да сподели, знам че има чайове с копър и анасон, както и много други медикаменти и хомеопатия, но някак си не искам детето ми да го третирам като опитно зайче..

# 70
  • Варна
  • Мнения: 7 147
...знам че има чайове с копър и анасон, както и много други медикаменти и хомеопатия, но някак си не искам детето ми да го третирам като опитно зайче..
Да, ама в случая с коликите точно така се процедира. По метода на пробата и грешката трябва да установиш кое точно ще подейства най-добре точно на твоето дете. Няма единно лекарство, което да действа на всички еднакво. Да не говорим, че има деца, на които нищо не им действа и просто трябва да изчакаш да си минат след три-четири месеца. Тогава пък ще започнат зъбите и те така...  Laughing
Аз давах Коликинд на Маманатура първоначално - никакъв ефект. После минахме на Колийф - мааалко по-добре, ама пак не бих казала с особен ефект. Сега сме на Еспумизан и с възглавничка с черешови костилки. Сякаш най-добре действат. Смятам да включа и Био Гая...

# 71
  • София
  • Мнения: 1 235
Ох, момичета наистина е много неприятно това, че до последно трябва да си чакате в къщи. Стискам палци по-бързо да родите и да си гушкате бебчетата.
gal_ia, има два вида капки едните са с допълнително лактоза, а другите са със симетикон. Трябва да видиш от кои ще се повлияе по-добре.
Нашия вчера вечерта така се дра, че ми се късаше сърцето ...  Cry
godzilka, добре дошла в темата и честито бебче.  Grinning

# 72
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Гери всички сме така  Cry с това реване  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes аз само като почне и веднага я вземам на ръце и я успокоявам. Не мога да издържам да плаче  Naughty

Аз днес се престраших и изведох малката малко навън  Crazy Crazy Crazy нямало нищо страшно  Joy
Но се притеснявам с тия вируси и грипове. Облякох я повечко и така за няколко минутки навън  Party Party Party Утре ако е хубаво времето пак ще излезнем

# 73
  • Мнения: 12
Мамиии роди се синът ни - Виктор 3.260 , добре сме. Пожелавам на всички леко раждане Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 1 235
rainabs, страхотно честит Виктор!  bouquet Да е жив и здрав, а на теб бързо възстановяване.  Като можеш пиши как мина раждането.
mierin, и ние сега ще излезем за 30 мин.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт