Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

• 95 971
  • 383
  •   1
Отговори
# 375
  • София
Искам да дам един съвет на родителите на всички бъдещи седмокласници.
Има няколко по-известни школи. Някои се справиха по-добре с дистанционното преподаване и с организацията, други не толкова, но в общия случай която и да изберете, ще имате подобни резултати на НВО накрая. А резултатите са в изключително пряка зависимост от типа на самото дете. Относително малка част от тийнейджърите са супер отговорни и амбициозни и ако имате такова отроче у дома, няма за какво да се безпокоите.
Но повечето седмокласници са някак хаотични, внезапно се появяват съвсем други интереси в главите им и общо взето става малко сложно.
Та с други думи не разчитайте единствено на школите. Опасявам се, че като се тегли чертата, родителският принос е с еквивалентна важност за постигнатото.

# 376
Може ли да дадете повече информация за школа Елит, доволни ли сте от курсовете там?

Моето дете посещаваше школата и по Бел, и по Мат, и съм много доволна. Постигна високи резултати, приеха го на първо класиране това, което желаеше - в НПМГ. Много бързо се организираха с онлайн обучението. Препоръчвам ги . Но все пак си зависи и от детето, трябва да отделя време, да положи допълнителен труд.
А вие посещавахте групови или индивидуални уроци? По колко пъти на седмица посещавахте уроците? При тях е малко по различно отколкото при другите школи има вариант за едно или две посещение на седмица, хем са в група но не съвсем. Не мога да преценя дали е по добре от другите школи

# 377
  • София
Ще дам и моето мнение след като успешно заехме място в първи ешелон на първо класиране: в 6 клас бяхме в една школа, групи около 10-12 деца - никакъв ефект. Проверяваха се редовно домашни и по БЕЛ, и по Мат. Детето ми просто не се хареса с господина по математика. Масово големите школи сформират групи с такъв размер. За мен това не е приемливо, защото моето дете не е проактивно, не пита, мълчи, съответно минава между капките. Ако бях аз и в група с 26 човека да съм, сигурно ще съм най - активната, просто винаги съм си била такава. Сменихме школата в 7 клас - много по - удобно като локация за нас, група от 4 деца. Пак се проверяваха всички домашни. В групичката детето ми беше най - добрия ученик, което не беше добре за мен. То се чувстваше добре обаче. Допълнително по математика го занимаваше и баба му, а по БЕЛ от време на време аз (филолог съм). В училище - много стабилна Учителка по БЕЛ и по - слаба по математика. В заключение ще кажа, че всеки един участник в този процес има своята важна роля за крайния успех. Затова помислете и преценете добре при избора. В крайна сметка резултатите са най - важни на края, но и парите и времето, които стоят зад тях не са за подценяване. Успех!

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 23:54 от Helene S

# 378
За школа Веда има ли по-нови мнения?

# 379
  • София
Веротяно имате предвид Веди. Веда е частно училище с немски. Питайте в седмокласната тема, сигурно има  седмокласници, които тази година и при тези необичайни условия са се подготвяли  за НВО във Веди.

# 380
А вие посещавахте групови или индивидуални уроци? По колко пъти на седмица посещавахте уроците? При тях е малко по различно отколкото при другите школи има вариант за едно или две посещение на седмица, хем са в група но не съвсем. Не мога да преценя дали е по добре от другите школи
[/quote]
Уроците бяха групови, но групите са малки. Два пъти седмично са уроците по предмет, като вторият урок е тест. Избрах школата, защото ни е близо, но наистина приятно се изненадах. Големият ми син посещаваше Регалия, веднъж седмично и по двата предмета. Групите бяха по-големи. Той също се представи отлично но изпитите, но мисля, че и умората при него беше по-голяма.

# 381
Веротяно имате предвид Веди. Веда е частно училище с немски. Питайте в седмокласната тема, сигурно има  седмокласници, които тази година и при тези необичайни условия са се подготвяли  за НВО във Веди.
Да, Веди имам предвид. Не е ли точно това темата за седмокласници и школите за подготовка?

# 382
  • София
Да, но  шансът да я видят повече хора с актуални отзиви е по-голям в седмокласната Simple Smile

# 383
https://m.bg-mamma.com/?topic=1239619
Тази тема има предвид Русалката.

Общи условия

Активация на акаунт