Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

  • 169 157
  • 784
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 234
Регалия са страхотни, но няма как в школа да се обръща индивидуално внимание на всяко дете. Ако целта е такава, то търсете индивидуален учител. Иначе се проверява всяка домашна и се дават лични отзиви и препоръки на род. срещи, правят се тестове всеки път и т.н.

# 391
  • София
  • Мнения: 6 268
Регалия са страхотни, но няма как в школа да се обръща индивидуално внимание на всяко дете. Ако целта е такава, то търсете индивидуален учител. Иначе се проверява всяка домашна и се дават лични отзиви и препоръки на род. срещи, правят се тестове всеки път и т.н.

Значи не е точно така. Лични отзиви така и не получих, камо ли да има родителска среща, различна от тази в началото. Индивидуално внимание няма. Иначе организацията е много добра, но съм на менение, че това е за деца, които са старателни, иначе е по-добре индивидуално обучение.

# 392
  • Мнения: 3 986
Това важи за всяка школа. Не очаквайте в школа да се занимават персонално с детето.

# 393
  • Мнения: 774
От личен опит с детето ми аз преди една година заложих на частни уроци и останах доволна.Индивидуално е по-добре.Може малко да е по-скъпо,но си заслужава.

# 394
  • Мнения: 2 048
Има смисъл от школа ако детето е по състезателен тип и не повече от 7-8 деца.Но ако следващата година пак " отваряме и затваряме "- определено уроци. Он лайн уроците са подходящи за много малко деца и парите ви отиват на вятъра.

# 395
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Потвърждавам. Детето ми беше на курс по мат в СМГ при страхотна учителка от 6 клас още. Докато бяха присъствено, нещата вървяха чудесно. В момента, в който минаха ДО и всичко замина. Просто това не беше за него и е моя грешката, че не стоплих по-рано, за да потърся алтернатива. На практика започна да се готви за НВО преди 1 (един) месец при моя приятелка, връщайки се буквално в 5 и 6 клас. Всичко, което е направил на изпита ще е благодарение на този един месец. По БЕЛ работеше с учител индивидуално, през цялото време присъствено, и там нещата стоят по друг начин.

# 396
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ако детето има пропуски от 5 и 6 кл школата е безсмислена.

# 397
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ако детето има пропуски от 5 и 6 кл школата е безсмислена.

Нямаше, беше в математическа паралелка. Просто с приятелката ми се върнаха назад, за да изключат евентуални пропуски. Но ДО категорично не беше за него. Това имам предвид.

# 398
  • Мнения: 774
По мое наблюдение от една две години много малко са съвестните деца,които могат да работят в група.Не го ли натисне частният учител и от друга страна родителят няма оправяне.Като знае,че всеки момент ще се обади учителят и ще разбера за домашното по-друго си е.

# 399
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ако детето има пропуски от 5 и 6 кл школата е безсмислена.

Нямаше, беше в математическа паралелка. Просто с приятелката ми се върнаха назад, за да изключат евентуални пропуски. Но ДО категорично не беше за него. Това имам предвид.
Постът ми не беше насочен към вашия случай,а по принцип ...

# 400
  • Мнения: 390
Някои учебни центрове почти не преминаха отлайн или го направиха за много кратко време.
До 14 деца при групови занимания е абсолютно адекватно. Дали обаче детето е за група, е отделен въпрос.
Дистанционното обучение не е подходящо за ученици изобщо, още повече, че една голяма част от учебните помагала не са пригодени за такъв тип обучение

# 401
  • Мнения: 2 048
В моето обкръжение нямаше школи, които да не бяха он-лайн , дори нашата с 7-8 деца почти цяла зима бяха он-лйан- резултата ще видим сега на 28.06 , но нямаме добри очаквания.

# 402
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
На СМГ така си и останаха онлайн, дори ПИ-та им бях така. Това не е работа.

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 22:17 от lulumba

# 403
  • София
  • Мнения: 7 191
Дистанционно обучение и школи са взаимноизключващи се понятия.
Вероятно ако имах седмокласник догодина, бих заложила на частни учители, защото никой не знае дали пак няма да влезем в същия филм.

# 404
  • Мнения: 390
Дистанционно обучение и школи са взаимноизключващи се понятия.
Вероятно ако имах седмокласник догодина, бих заложила на частни учители, защото никой не знае дали пак няма да влезем в същия филм.
Ако школата не е присъствено - да, безсмислено е

Общи условия

Активация на акаунт