Пазаруване от Amazon - тема №50

  • 126 053
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Трябва да изпратя количка на Амазон в Англия. Най-изгодно ще ми е през "Интерлогистика". Обадих се и заявих, че ми трябва куриер на адрес. Казаха ми да си попълня товарителница през сайта им. Започнах, но едно от задължителните полета е това за телефон на получателя, а в етикета от Амазон номер не фигурира. Някой да е попълвал наскоро и да ми даде насоки?

# 676
  • Русе
  • Мнения: 3 710
radinna, viki2004, благодаря ви, наистина хич не съм запозната с часовниците, освен това какво харесва ММ. Таман се зарадвах, но не бях обърнала внимание надолу. Вики, благодаря ти още веднъж. Тогава поръчвам този, който ми харесва повече верижката, не виждам друга разлика. Виждала съм го и на живо, той ще е.

Само последен въпрос, продавачът не е Амазон, има ли за какво да се притеснявам?

# 677
  • Варна
  • Мнения: 1 591
Аз да питам пак за моите часовници. Окончателно се спрях на два:
http://www.amazon.co.uk/Seiko-Mens-Automatic-Watch-SNXS77/dp/B00 … seiko+5+automatic
http://www.amazon.co.uk/Seiko-SNXS79K-Automatic-Analogue-Bracele … seiko+5+automatic

Обаче не мога да се ориентирам каква е разликата между двата, освен това: Dial Window Material Type:   Sapphire , на другия Mineral. Кое е по-доброто, гладки ли са, да не се някои релефни? Иначе като верижка ще се хареса повече на първия.

Гледам, че от английския амазон ще ми излязат по-евтини, но все пак - някой код за часовници да има? Преди съм засичала, ама не ми е трябвало.


Нищо по различно от останалите.Избираш Сапфира
Амазонци са написали каква е разликата:

Dial Window Material Type
Покриването на диска за избор на часовник. Акрил, минерална, и сапфир са трите вида кристали обикновено се използват в часовници. Акрил кристал е евтин пластмасов, която позволява на плитки драскотини да се полира навън. Минерално кристално се състои от няколко елемента, които са термично обработени, за да се създаде една необичайна твърдост, която помага да устои драскотини. Sapphire е най-скъпият и издръжлив кристал, приблизително три пъти по-трудно от минерални кристали и 20 пъти по-трудно, отколкото акрилни кристали.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 4 916
Трябва да изпратя количка на Амазон в Англия. Най-изгодно ще ми е през "Интерлогистика". Обадих се и заявих, че ми трябва куриер на адрес. Казаха ми да си попълня товарителница през сайта им. Започнах, но едно от задължителните полета е това за телефон на получателя, а в етикета от Амазон номер не фигурира. Някой да е попълвал наскоро и да ми даде насоки?

Намерих това набързо в гугъл:  http://contactnumbers.guru/amazon/

http://www.telegraph.co.uk/technology/advice/9952943/How-do-I-contact-Amazon.html

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Shantal, благодаря!
Аз използвах чата им и ми дадоха необходимата информация. Пропуснала съм да си редактирам предишния пост.  Peace Blush

# 680
  • София
  • Мнения: 746
Моля Ви за съвет или някаква информация!
Закупих този робот,
http://www.amazon.de/Philips-FC8710-Robotersauger-Reinigungsstuf … etailpage_o06_s00

миналата година , октомври.
Работи не повече от 5 пъти и отказа.
Занесох го в сервиза на Philips и там ми казаха , че е за замяна .
От Philips отказаха да го заменят и ми казаха да го върна на търговеца, то ест Амазан ДЕ.
С кои куриер да го върна и как по точно?
Имам ли шанс да го заменят или да ми върнат парите?
Трябва ли предварително да им пиша?
Каква е цялостната процедура в подобна ситуация?
Ще съм Ви много благодарна с каквито и да е съвети ?

# 681
  • София
  • Мнения: 10 960
В БГ не се ли предлага модели на Касио?

# 682
  • София
  • Мнения: 2 481
Моля Ви за съвет или някаква информация!
Закупих този робот,
http://www.amazon.de/Philips-FC8710-Robotersauger-Reinigungsstuf … etailpage_o06_s00



Пиши им, най-вероятно ще го върнеш за тяхна сметка и ще ти го подменят  Peace

# 683
  • София
  • Мнения: 746
Моля Ви за съвет или някаква информация!
Закупих този робот,
http://www.amazon.de/Philips-FC8710-Robotersauger-Reinigungsstuf … etailpage_o06_s00



Пиши им, най-вероятно ще го върнеш за тяхна сметка и ще ти го подменят  Peace
Аз съм го поръчала до адреса на посредник в Германия , мога ли да го пратя от България и може да ми обясните къде да им пиша? bouquet bouquet bouquet

# 684
  • София
  • Мнения: 2 481

Аз съм го поръчала до адреса на посредник в Германия , мога ли да го пратя от България и може да ми обясните къде да им пиша? bouquet bouquet bouquet

От тук, избери поръчката и после им пиши на имейл или на чата /чата май е само на немски/
https://www.amazon.de/gp/help/customer/contact-us?ie=UTF8&no … p_gt_comp_cu&

# 685
  • София
  • Мнения: 746

Аз съм го поръчала до адреса на посредник в Германия , мога ли да го пратя от България и може да ми обясните къде да им пиша? bouquet bouquet bouquet

От тук, избери поръчката и после им пиши на имейл или на чата /чата май е само на немски/
https://www.amazon.de/gp/help/customer/contact-us?ie=UTF8&no … p_gt_comp_cu&
Много благодаря!
Писах им и ми отговориха веднага .
Дадоха ми безплатен етикет , но от адреса които съм ползвала в Германия.
Сега ги помолих да ми изпратят етикет от адреса ми в БГ, дано имам късмет !
Иначе не знам как и с кого да пращам до Де  в срок от 1 месец , при положение , че има батерия.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
Сега ги помолих да ми изпратят етикет от адреса ми в БГ, дано имам късмет !
Иначе не знам как и с кого да пращам до Де  в срок от 1 месец , при положение , че има батерия.

   Speedy. Simple Smile

# 687
  • Русе
  • Мнения: 3 710
Скрит текст:
Аз да питам пак за моите часовници. Окончателно се спрях на два:
http://www.amazon.co.uk/Seiko-Mens-Automatic-Watch-SNXS77/dp/B00 … seiko+5+automatic
http://www.amazon.co.uk/Seiko-SNXS79K-Automatic-Analogue-Bracele … seiko+5+automatic

Обаче не мога да се ориентирам каква е разликата между двата, освен това: Dial Window Material Type:   Sapphire , на другия Mineral. Кое е по-доброто, гладки ли са, да не се някои релефни? Иначе като верижка ще се хареса повече на първия.

Гледам, че от английския амазон ще ми излязат по-евтини, но все пак - някой код за часовници да има? Преди съм засичала, ама не ми е трябвало.


Нищо по различно от останалите.Избираш Сапфира
Амазонци са написали каква е разликата:

Dial Window Material Type
Покриването на диска за избор на часовник. Акрил, минерална, и сапфир са трите вида кристали обикновено се използват в часовници. Акрил кристал е евтин пластмасов, която позволява на плитки драскотини да се полира навън. Минерално кристално се състои от няколко елемента, които са термично обработени, за да се създаде една необичайна твърдост, която помага да устои драскотини. Sapphire е най-скъпият и издръжлив кристал, приблизително три пъти по-трудно от минерални кристали и 20 пъти по-трудно, отколкото акрилни кристали.

Да питам аз от първа ръка все пак, че както става въпрос и те са сбъркали. А и цената на този със сапфира уж е по-евтина, та затова питах, че нещо съмнително ми се струва. Като цяло и първоначалните цени са силно завишени според мен. В Бг е 210 лв. Така че ще поръчам днес по-късно този първия.

# 688
  • София
  • Мнения: 6 155
Някой дали е поръчвал или да има наблюдения върху тенджерите с марка Rosle ?
Загледала съм се в този комплект и му се чудя http://www.amazon.de/R%C3%B6sle-13120-Topfset-Elegance-10-teilig … itchen&sr=1-9 .

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
   Момичета, извинете, че нахлувам така с леко off-topic въпрос, но ми е много важно, затова ще се допитам и до вас. Може някой да е бил в същата ситуация и да даде ценен съвет.

   Има ли начин пратка, изпратена от България до UK (чрез Speedy), която (поне според тракинга) от вчера вече се намира в Унгария, да бъде спряна от движение и върната обратно към Б-я, като за това се заплати съответната такса, естествено? Пратката е пусната със Speedy, но доколкото разбирам механиката на работа на куриерските фирми, щом е напуснала пределите на родината, е била поета от DPD по трасето към UK. Говорихме по телефона със Speedy вчера (вторник) сутринта и днес и те казаха, че вероятно ще има възможност да се върне, но мен нещо ме гложди мисълта, че май ни подведоха и сега само ни размотават... Казаха ни, че ще ни звъннат, когато има някакво развитие по казуса.

   Има ли друг вариант, по който да процедираме? Ако се свържем директно с централата на DPD, понеже, доколкото разбирам, в момента именно те са превозвачът на пратката, ще има ли някакъв ефект?

   Всякакви съвети биха ми били от полза. Благодаря! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт