Йоркширски териер - тема 9

  • 88 857
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 38
Май писах назад - каишка Превентеф. Капките траят малко и пак лови бълхи, каквито и да сложим.

Да, и аз забелязвам,че капките не са ефикасни.

# 706
  • Мнения: 5 261
аз сутринта хванах бълха на котката си, сигурно и кучо ще има Sad

# 707
  • София
  • Мнения: 38 652
Пък и като ги къпем - още повече се разреждат сложените капки. А лятото се мърси повече, къпе се повече и бълхите са повече.

# 708
  • София
  • Мнения: 12 012
откакто кифлата е с нексгард спектра, не е завъждала гадини.
преди това винаги е имало пробиви.

# 709
  • София
  • Мнения: 38 652
А, мерси за препоръката. Тъкмо се чудех дали не е време и за вътрешна профилактика.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 554
откакто кифлата е с нексгард спектра, не е завъждала гадини.
преди това винаги е имало пробиви.
+1 и от мен.

# 711
  • София
  • Мнения: 8 348
ама нексгард спектра не е за вътрешна профилактика
запротив бълхи, кърлежи и комари, тоест дирофилария

за вътрешна е дронтал, поне аз това ползвам

# 712
  • Мнения: 600
ама нексгард спектра не е за вътрешна профилактика
запротив бълхи, кърлежи и комари, тоест дирофилария

за вътрешна е дронтал, поне аз това ползвам

Нексгард спектра е комбиниран продукт за вътрешно и външно обезпаразитяване+дирофилария!
Преди моята като беше по-малка давах от него,сега обаче е с каишка и препарат за вътрешно.

# 713
  • Мнения: 7 106


Нексгард спектра е комбиниран продукт за вътрешно и външно обезпаразитяване+дирофилария!
Преди моята като беше по-малка давах от него,сега обаче е с каишка и препарат за вътрешно.

И да, и не  Peace. Нексгард спектра е само срещу нематоди/кръгли червеи/ от вътрешните паразити. Срещу тении, гиардия и други вътрешни гадини НЕ действа.
Затова препарата трябва да се редува, а не да се дава един и същ на всяко обезпаразитяване. Целта ми не е заяждане, а да обърна внимание  bouquet.

# 714
  • София
  • Мнения: 12 012
да, точно така е, на мен ми казаха да давам нексгард спектра всеки месец, а веднъж на 3 месеца дронтал.

# 715
  • Мнения: 600


Нексгард спектра е комбиниран продукт за вътрешно и външно обезпаразитяване+дирофилария!
Преди моята като беше по-малка давах от него,сега обаче е с каишка и препарат за вътрешно.

И да, и не  Peace. Нексгард спектра е само срещу нематоди/кръгли червеи/ от вътрешните паразити. Срещу тении, гиардия и други вътрешни гадини НЕ действа.
Затова препарата трябва да се редува, а не да се дава един и същ на всяко обезпаразитяване. Целта ми не е заяждане, а да обърна внимание  bouquet.


Това не го знаех,а милпразон?

# 716
  • Мнения: 7 106
Милпразон съдържа Milbemycin oxime  и  Praziquantel , тоест комбиниран прапарат срещу нематоди, тении и  превенция на  дирофилариоза .

При кучета: лечение на смесени инфекции, причинени от възрастни цестоди и нематоди от следните видове:
 
- Цестоди: Dipylidium caninum Taenia spp. Echinococcus spp. Mesocestoides spp.
 
- Нематоди: Ancylostoma caninum Toxocara canis Toxascaris leonina Trichuris vulpis Crenosoma vulpis (Редукция на степента на заразяване) Angiostrongylus vasorum (Редукция на степента на заразяване от незрели възрастни (L5) и възрастни стадии на паразити; виж таблицата за специфично лечение и превенция на заболяванията съгласно точка 4.9 "Доза и начин на приложение")  Thelazia callipaeda (виж специфична схема на лечение в точка 4.9 "Доза и начин на приложение”) Продуктът може да се използва за превенция на заболяването дирофилариоза (Dirofilaria immitis), ако е показано съпътстващо лечение срещу цестоди.
 
 ***


Нексгарс Спектра съдържа Afoxolaner, Milbemycin oxime и действа срещу бълхи, кърлежи, нематоди и превенция на  дирофилариоза .
***
Дронтал е комбинация от Febantel, pyrantel embonate , praziquantel 
ТЕРАПЕВТИЧНИ ПОКАЗАНИЯ:
За лечение на смесени паразитни инвазии, причинени от кръгли и плоски червеи и Giardia spp.
Кръгли червеи:
Аскариди: Toxocara canis, Toxascaris leonina
Анкилостоми: Uncinaria Stenocephala, Ancylostoma caninum
Трихуриди: Trichuris vulpis
Тении: Echinoccocus granulosus Echinoccocus multilocularis Dypylidium caninum, Taenia spp.; Multiceps multiceps; Mesocestoides spp.

***

Цестал

Комбинация от : Praziquantel, Pyrantel embonate, Fenbendazole

Показания:
Лечение и контрол на най – често срещаните тении и кръгли червеи, засягащи кучетата, включително и млади кученца: аскаридии: Toxocara canis, Toxascaris leonina (възрастни и незрели форми); анкилостоми: Ancyiostoma caninum, Uncinaria stenocephala (зрели); whipworms: Trichuris vulpis (възрастни форми); тении: Echinococcus species. Taenia species, Dipylidium caninum (възрастни и незрели форми

******

Надявам се да е разбираемо, това са най-честите препарати, разбира се има и много други.


Тоест, видно е, че повечето комбинирани препарати са леко неефективни, защото все има нещо, което не съдържат и трябва да се дава отделно. Затова аз лично давам отделно за външни /пипета или обикновения Нексгард + Ендектовет всеки месец за Дирофиларията + редувам Дронтал и Цестал през 2-3 месеца.

# 717
  • Мнения: 600
Аз редувам ендектовет с милпразон.От дронтала много се оплакват от нежелани реакции и затова не смея да дам.За цестал ще попитам другия път вета  bouquet bouquet

# 718
  • Мнения: 7 106
Тоест единият месец даваш Милпразон, на другия Ендектовет, така ли?

# 719
  • Мнения: 600
Тоест единият месец даваш Милпразон, на другия Ендектовет, така ли?

Не,един месец милпразон,два ендектовет.А за външно каишка форесто.

Общи условия

Активация на акаунт