Гъбички, хламидия, изневяра или въображение?

  • 4 566
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Нова съм в сайта, искам да попитам нещо важно. Мъжът ми получи някакви точици по кожата на пениса, парене и сърбеж. Отиде на уролог сам и ми каза, че доктора му е обяснил,че няма проблем , но заради паренето му изписал два антибиотици - азитрокс и някакъв за бяло течение? newsm78 . Та Азитрокса пише ,че е за инфекции ,предавани по полов път? Бихте ли ме посъветвали, има ли за какво да се притеснявам , излъгал ли ме е или си въобразявам.   newsm78  Thinking
Стресирана съм и не знам какво да правя..... Помощ! smile3511 smile3511

# 1
  • Мнения: 2 328
Антибиотик за "няма проблем" не се изписва.Без изследване не знам как така му е изписал АБ,при това два.
Според теб как ли е получил инфекция,предавана по полов път? Tired от мръсния въздух ще да е,да знаеш.

Предполагам,водите полов живот и това налага спешно да си направиш микробиология.Кой го знае твоя  мил съпруг какви красоти ти е предал.

# 2
  • Мнения: 3 727
гъбички с антибиотик ли се лекуват, защото аз се снабдих с гъби първия път без да съм се докоснала до мъж

# 3
  • Мнения: 1 267
Хайде бе! Антибиотик без причина и то за инфекция по предавана по полов път?!

# 4
  • Мнения: 4 175
Има инфекция на половия орган, щом са му изписани антибиотици. А тези инфекции се предават по полов път най-често. И по глупавото обяснение, което ти е дал, съдя, че е възможно да има изневяра...
На твое място бих си направила микробиология.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 755
Разбира се, че може да има инфекции по половите органи получени не чрез заразяване по полов път. И при двата пола е така. Не знам защо стряскате жената. Не  е казал лекаря, че болестта е предадена по полов път, а на лекарството така пишело.
В крайна сметка направено ли е изследване какво точно му има? Хламидия само с поглед не се познава.

# 6
  • Мнения: 4 500
гъбички с антибиотик ли се лекуват
Не. С антимикотични препарати. АБ провокира гъбичките.

# 7
  • Мнения: 46 518
Преди да пие каквото и да е си пуснете изследвания - и двамата.
Друг начин няма.
Бързо оздравяване и дано не е онова, от което се притесняваш  Peace

гъбички с антибиотик ли се лекуват
Да. Но има лекари, които изписват АБ за добро утро, без поставена диагноза.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 197
Хламидия, примерно, може да се лепне в басейн, тоалетна чиния и т.н., нищо общо нямащи с изневяра. Гъбичките пък са част от нашата си собствена флора в червата (и във влагалището), а се "разрастват" вследствие на антибиотици и/или стрес, т.е. нещо, което променя киселинността на средата. Не се самовкарвайте във филми с ревност.

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 15:45 от Sharky*

# 9
  • Мнения: 4 270
И аз те съветвам да направиш час по-скоро микробиология и с резултатите при гинеколог, най-малкото, за да ви назначат адекватно лечение и на ДВАМАТА. После ще изясняваш как така от нищото му се налага да се лекува с два антибиотика. Що за лекар назначава лечение на сексуално активен пациент без да прати депеша да се изследва и другия партньор? Нещо съпругът май се опитва да се самолекува, дано не съм права.

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 15:32 от Herz

# 10
  • Мнения: 4 175
Хламидия, примерно, може да се лепне в басейн, тоалетна чиния и т.н., нищо общо нямащи с изневяра. Гъбичките пък са част от нашата си собствена флора в червата (и във влагалището), а се "разрастват" вследствие на антибиотици и/или стрес, т.е. нещо, което променя киселинността на средата. Не се самовкарвайте във филми с ревност.
Това трябва да е някакъв изключителен случай сексуално активен мъж хваща хламидии от басейн и тоалетна чиния... милия, нарушила му се е вагиналната флора и киселинността.  Joy Не е точно като при жените....
Гъбички не се лекуват с антибиотици! А с антимикотици!

# 11
  • София
  • Мнения: 16 197
Невежеството в България е изключително, особено сред лекарите-"специалисти". http://www.locus-medicus.gr/index.php/en/hiddenc-en
Това се тества посредством Real-time PCR,  за което в България изобщо не се внасят реактиви.
Авторката на темата с право пита, за да не си дава воля на въображението.

# 12
  • Мнения: 4 270
Невежеството в България е изключително, особено сред лекарите-"специалисти". http://www.locus-medicus.gr/index.php/en/hiddenc-en
Това се тества посредством Real-time PCR,  за което в България изобщо не се внасят реактиви.
Авторката на темата с право пита, за да не си дава воля на въображението.


Sharky* , с цялото ми уважение към теб, не мисля, че хламидиите са за подценяване. Не става въпрос за въображението на авторката, а за факта, че на съпруга й са изписали два антибиотика за лекуване на полово-предавана болест. Поради факта, че хламидиите са една от причините за възникване на безплодие, по-добре авторката да даде воля на въображението си и да се изследва, отколкото да се приспива спокойно сама. Има начин да се установи налице ли е зараза с хламидии в най-ранна фаза на болестта чрез съответното изследване.
Да оставим за друг разговор заразяването от басейни, тоалетни чинии и пейки. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 16 197
До момента, предвид скоростното (да се чете "автоматично") изписване на антибиотик нямаме доказателства, че лекарят си разбира от работата. Каквато и специалност да се е водил. Да, добре е авторката  и мъжът й да се изследват, но не е добре да си въобразява изневяра, защото до момента няма реални доказателства за такава.

Дадох примера с хламидята, за да покажа, че не всяко заболяване, което преди 30 години се е водило "полово-предавано", е наистина такова.  И не , Херц, в България скритата хламидия нито в начален, нито в напреднал, нито в хроничен стадий  се "хваща".  Повечето АГ и АРТ специалисти дори не са чували за нея.

# 14
  • Мнения: 4 175
Имах проблеми с вагинални инфекции и първо днк тест за хламидия ми пуснаха, но това в националния център по паразитни, гинеколозите пускат само микробиологии.

Общи условия

Активация на акаунт