Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 929
  • 739
  •   1
Отговори
# 210
  • DE
  • Мнения: 9 068
Паркета на Drago е страхотен  Heart Eyes
Аз правя едни столове спасени от улицата  Blush , но все се мотая да купя боя  ooooh!
Скрит текст:
Седалката е издънена, отстрани се вижда дъската която е приготвена за подмяна.
Скрит текст:

Разглобен, преди още да сме изтъркали стария лак.
Като довърша, ще покажа. Това са най-удобните столове на които съм сядала през живота си  Crazy

# 211
  • Мнения: 1 181
Здравейте, момичета! Имам нужда от съвет, даже два. Първата ми питанка не е точно за мебел, става въпрос за една стара кафемашина. Мнооого стара явно, защото боята й вече се надигна на места и се налющи. Отдолу май е ръжда вече. Та какъв е начина да смъкна цялото покритие и да я боядисам отново?
И вторият ми въпрос е за една соц маса. Основата и краката са дърво - там е ясно как се процедира. Но плота какво да го правя  newsm78 ПДЧ май, гланцово едно такова, с някакъв дебел кант /остатъци от кант всъщност/. Има ли варинта за преправка или нов плот да поръчвам?

# 212
  • Мнения: 186
В момента смъквам много стара боя от тръбите в банята. Мажа с ремувал, чакам 15 минути и стържа с шпакла. После пак мажа, пак стържа и така докато падне по-голямата част. После намазвам цялата повърхност с използвана течност за спирачки и пак оставям  два три часа да се накисне като междувременно пак мацвам ако видя, че е засъхнала. После с домакинска гъба с твърдата страна търкам и после изплаквам...и ако е останала още някъде боя, като изсъхне довършвам с шкурка 40 номер. Голяма хамалогия е да знаеш...но пък машината е с по-малка площ така че няма да се озориш колкото мен. Пък и тя моята боя е яко изпечена с годините, защото по тръбите минава гореща вода за парното и става по-трудно. Тръбата за студена вода стана много лесно.
За плота на масата ще получиш най -точни съвети ако дадеш снимка, за да могат момичетата да преценят състоянието му. Иначе ПДЧ се боядисва...тук знаеш, че сме изписали доста за това.

# 213
  • Мнения: 6 297
Намерих валячета, оказа се че аз не съм разбрала и ММ купил тези за нещо друго... Купих от мола валячета 10 и 5 см. Взех и боя на Бенджамин Мур, но не купих от техния груд, че имаме Бороконтакт. ММ настоява да вземем от техния сега, ама 50 лв хич не ми се дават при положение, че имам Борото Thinking Той се притеснява, че то става лепкаво и после ако го подхванеш се издърпвало като дъвка и да не сме отлепяли така и нова боя от врата newsm78

Kruhan , като подхвана темата с тръбите и ме подсети, че имам да свалям и аз боя от стари тръби за парно... А за чугунени радиатори с блажна боя боядисани дали ще стане добре ако махна боята и ги боядисам на ново или има друга техника за тях Thinking

# 214
  • Мнения: 186
Ооо да и аз съм им намислила същото на моите чугунени радиатори. Но чакам да спрат парното, защото забелязах, че на студените тръби става по-лесно махането на старата боя. Мисля да ползвам същата технология като с тръбите. Но понеже моите радиатори са едни такива на ребра и с много недостъпни места за шпаклата, мисля да стържа с телена четка за бормашина...бормашина нямам, но имам винтоверт та ще я закача на него. Да ти кажа не знам дали има смисъл изцяло премхване на старата боя, а само да се зашкури за изглаждане на неравности и люспи ако има и после отгоре направо с Хемърайта или има специална боя за чугунени радиатори. Но мен нещо ме боде да я махна...не ми се ще да трупам геоложки пластове за поколенията.
За Бороконтакта не се притеснявай да го ползваш. Но не трябва да чакаш повече от 1,5-2 часа да съхне. Почваш боята, независимо че е все още лепкав...така трябва да е. И хубаво размазваш и оглеждаш за капки когато го нанасяш. Няма да ти се одърпа боята.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 727
Да ви дам непоискан съвет за чугунените радиатори. Този, който беше в къщи, го боядисах (не съм сваляла боя, направо отгоре с блажната - той си беше грапав). Сигурно знаете този тип радиатори много трудно се почистват заради сложната им форма. Колкото пъти съм се мъчила с тази процедура, съм съжалявала, че няма как да му пусна една пароструйка. При нас тази операция се усложняваше от поставения в последствие гипсокартон и въбоще не можех да си пъхна ръката отзад да почистя. Накрая стана толкова гнусен, че не можех да слагам прането да се суши.
И казах: сменяме го.
Скрит текст:
При това мъжът ми удари д-то в тавана, понеже той още първоначално искаше да го разкарахме.
Предадохме го за старо желязо. И сложихме някакъв от тези новите - единствено не съм доволна, че мястото за нареждане на пране е по-малко  Laughing
Та мисълта ми беше да помислите добре от практична гледна точка дали си струва да се занимавате...

# 216
  • Мнения: 186
Ох да ти кажа заслужава си, защото ще ни бъде трудно да ги изкараме от вкъщи. Тежат тонове...много ребра- почти от край до карй на стената. А пода навсякъде ми е паркет. Също така са доста по-ефективни при отопление. Чугуна акумулира топлината за много по-дълго от останалите материали.
Благодаря за грижата Узи!!!!
Ще те последвам, ако се издъня с пребоядисването им  Grinning

# 217
  • Мнения: 6 297
Ами ние сложихме един алуминиев в едната стая и хич не ми харесва сега като си гледам чугунените. Нашите са от по-новичките модели на 15-16 г, не от баш най-старите. Не простирам и това не ми е проблем иначе, но много искам да ги набоядисаме като свалим преди това старата боя. Мислехме да търсим пясъкоструйка, но са супер тежки както се спомена и ще пробваме номера с почистването. С колекторна кутия сме, така че мисля тези дни да не пускам парното и да мажа с този Ремувал пък дано да стане Simple Smile

# 218
  • Мнения: 56
Здравейте отново, захванах се с реставрацията на едни стари столове. От 3 ще съм щастлива, ако стане поне един Sunglasses
Качвам тук една снимка и въпросът ми е: някой знае ли къде да намеря такава бамбукова решетка? На другите два стола тази решетка на облегалката е скъсана и не подлежи на възстановяване.
Благодаря.
http://prikachi.com/images.php?images/794/8711794a.jpg

# 219
  • Мнения: 22 867
Здравейте отново, захванах се с реставрацията на едни стари столове. От 3 ще съм щастлива, ако стане поне един Sunglasses
Качвам тук една снимка и въпросът ми е: някой знае ли къде да намеря такава бамбукова решетка? На другите два стола тази решетка на облегалката е скъсана и не подлежи на възстановяване.
Благодаря.
http://prikachi.com/images.php?images/794/8711794a.jpg

Освен да питаш някои производители на подобни мебели, тези например, може да помогнат, кой знае, или поне да те насочат къде да търсиш. А може би някой  от тук ще помогне. Просто попаднах покрай търсенето на легла на тези мебели, та ми хрумна. Peace

# 220
  • София
  • Мнения: 859
По въпроса за столовете бих ти дала една идея, ако не намериш нещо подходящо. Може на това място с решетката да сложиш много тънък дунапрен и да тапицираш само тази част от стола от двете страни Wink

# 221
  • Мнения: 56
Здравейте отново, захванах се с реставрацията на едни стари столове. От 3 ще съм щастлива, ако стане поне един Sunglasses
Качвам тук една снимка и въпросът ми е: някой знае ли къде да намеря такава бамбукова решетка? На другите два стола тази решетка на облегалката е скъсана и не подлежи на възстановяване.
Благодаря.
http://prikachi.com/images.php?images/794/8711794a.jpg

Освен да питаш някои производители на подобни мебели, тези например, може да помогнат, кой знае, или поне да те насочат къде да търсиш. А може би някой  от тук ще помогне. Просто попаднах покрай търсенето на легла на тези мебели, та ми хрумна. Peace
Благодаря ти! Ще им звъня по телефона и ще питам!

# 222
# 223
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Здравейте отново, захванах се с реставрацията на едни стари столове. От 3 ще съм щастлива, ако стане поне един Sunglasses
Качвам тук една снимка и въпросът ми е: някой знае ли къде да намеря такава бамбукова решетка? На другите два стола тази решетка на облегалката е скъсана и не подлежи на възстановяване.
Благодаря.
http://prikachi.com/images.php?images/794/8711794a.jpg

Тук има ратанова мрежа.
http://www.gold-work.net/Product_category0_30.html

В раздел Декоративни решетки пък имат интересни МДФ панели с ориенталски мотиви. Ако някой мисли, че може да пасне на интериора му и да ги използва да прикрие радиаторите си например.

# 224
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
И аз щях да пиша за ратановата мрежа, че я има в голд уърк, но са ме изпреварили.
А МДФ решетките ги гледах и аз наскоро и много ми харесаха. Идеални са и за параван за разделяне на жилищно пространство. Когато ги гледах, се разрових и намерих на руския пазар  уникални МДФ решетки.

Общи условия

Активация на акаунт