Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 874
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 182
Щото обикновено безцветния лак жълтее, от  него ти е проблема. Вземи бял оцветен лак.
А има ли наистина безцветен лак мат ?Искам да мина кухненските шкафове за да се запази цвета който направих ама като незнам какво да купя . Моля помощ !!!

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Бял! оцветен! лак.

# 317
  • Мнения: 1 181
и с бял лак ще се получи ли този леко розовеещ цвят на дървото  newsm78

# 318
  • Мнения: 186
Ами това , което си показала прилича на бук, а той си е такъв розов на голо. Твоят корниз и поставка от какво дърво са?  Ако го минеш с бял лак ще е по-добре, както ти каза Янтра, но зависи какво е дървото.
На някой беше станал паркета розов ( с байц ли, масло ли беше), с цвят бреза. Ако искаш потърси такъв цвят лак

# 319
  • Мнения: 1 181
Незнам какво е дървото. Ето примерна снимка
Скрит текст:
Когато го ошкурих истинският цвят беше като третия, а след минаването с лака стана като втория.

# 320
  • Мнения: 2 022
Не съм прочела нищичко от последните страници, но "хванах" последната
3-тото е бук, след лакиране с лак на водна основа 3 пъти,
леко потъмнява, но не мисля, че ще стане като 2-то  newsm78

# 321
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
На някой беше станал паркета розов ( с байц ли, масло ли беше), с цвят бреза. Ако искаш потърси такъв цвят лак
Аз, аз. Моят паркет е буков, намазах го с масло бреза и си розовее. От години се подмятат снимки на моя паркет из темите.

# 322
  • Мнения: 6 292
Аз след 3 дни сваляне на боя от радиаторите и то само от едната страна я докарах до тук ooooh!

Явно първия Ремувъл е бил стар, направо ме измъчи, почти нищо не надигаше. После Терминатора уж в срок на годност, все едно не съм мазала. Купих и Дунав, с помощта на който разтворих боята на едния радиатор и така...
Накрая ММ каза че се вдъхновил от мен след толкова дни жулене... сложи на флекса диск за шкурене и подкара единия радиатор. За 20 мин мина едната страна, а мен всичко ме боли Laughing #Crazy
Та намацах с боята за експеримент от едната страна, от където аз бях жулила и от неговата страна. Еми неговото стана супер, на другото му личат грапавини въпреки, че минавах с телена четка и шкурих.

# 323
  • Мнения: 186
Drago браво на вас!!! Леле колко работа сте свършили. Боядисаната половина е станала супер. Знаех си аз, че могат да изглеждат чудесни въпреки недодялания си вид. Каква е тая приставка за флекса и хвърчи ли много мизерия, че аз нямам възможност да демонтирам. Ще боядисвам стените после де, но все пак. Моите са същите радиатори.
Ох аз не съм пипвала нищо последната седмица, че шия на племеницата ми костюм на дедпул. Много се забавлявам Simple Smile .
Янтра, вярно че беше твоя паркет Simple Smile ... уникален!

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Янтра, вярно че беше твоя паркет Simple Smile ... уникален!
Благодаря, и аз го харесвам.

Искам да кажа, че след три години интензивна употреба, в най-натоварената стая, в която се живее и ядат и съответно разливат три малки деца, аз нямам проблем с паркета. Омаслен. Освен с перманентните маркери - те остават с каквото и да ги мия. Трябва да се хвана и да ги изшкуря и да омасля пак, но... мързи ме.

# 325
  • София
  • Мнения: 1 727
Освен с перманентните маркери - те остават с каквото и да ги мия. Трябва да се хвана и да ги изшкуря и да омасля пак, но... мързи ме.
Как мислиш да процедираш? Шкуриш само изцапаното място и наоколо, нали?

drago, завиждам ти за ентусиазма  Peace

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Още не съм решила. Имам две творби, едната даже с автограф, които трябва да премахна.

# 327
  • София
  • Мнения: 794
Здравейте, момичета, не намерих по-подходяща тема за моя въпрос от тази Simple Smile
Искам да си поръчам нови калъфи за дивана. Сегашните са ми с ципове, искам да ги подменя с друг цвят. Ще съм ви много благодарна да препоръчате къде могат да ми ги ушият хубаво.
Ето го дивана, до сега го покривах с едни зелени одеялца, но ми омръзна постоянно да ги изпъвам, ще ми е много по-удобно, ако ги заменя с калъфи с ципове. Знам, че има момичета от форума, които приемат поръчки и шият, но не знам кои са... Моля помагайте с координати на фирми или хора, които се занимават с такава дейност Simple Smile

# 328
  • Мнения: 2 708
Драго, възхищавам се на трудолюбието ти. Наистина.
Като слушах, какви ги вършиш, се чудех тая жена защо сега тия стари радиатори ги бори пък толкоз. Но пък крайният резултат, на боядисаните ребра ме впечатли и нямаше как да не се включа Simple Smile Неочаквано за мен, но ми хареса Simple Smile

# 329
  • Мнения: 6 292
Ръце и кръст не ми останаха, но съм се заинатила. Аз от вашите красоти се вдъхновявам, накрая и аз ще покажа крайния резултат Crazy Днес свалих и боята отвътре на един от радиаторите, че не ми хареса как стана като пробвах да боядисвам така необработено. ММ ми се смее като снимам етапите и му казвам, че накаря блог ще направя посветен на чугунените радиатори Joy

Kruhan, прах се вдига за съжаление. Надявам се ново шпаклованата снежно бяла тераса да се изчисти от вчерашния прах, че не знам... Дискът изглежда така


След всичките експерименти с начини за чистене най-ефикасно ми се вижда това:
1. Мажа с Ремувъл и чакам 10-ина минути
2. Минавам ребрата с трапец да обера малко боята.
3. Слагам Дунав и с намокрена четка разнасям няколко пъти по реброто като втривам
4. Взимам телена четка (купих от Джъмбо такава за почистване на скара) и четкам по боята като от време на време я мокря.Боята почва да се разтваря по този начин. Може пак да се обере с трапеца без много да се задълбава. Слоят за махане става един жълтакав и като се обере отдолу става бяло. Процедурата я правя преди да са изсъхнали, като мокря с четката с косъма от време на време. Аз си слага малко вода в една кофа и като мажа с четките после в кофата ги изплаквам, така част от препарата се разтваря вътре и е по-ефикасно, не се налага да мацам с Дунава по няколко пъти на ребро.

Може да пробваш дали този метод ще ти свърши работа като облепиш пода и стената зад радиатора.
Надявам се да е от полза на някого.

Веднъж да ги свърша, че да продължа с вратите и един шкаф от тавана дето се надявам да съжавя.

Последна редакция: пт, 08 апр 2016, 22:46 от drago_2008

Общи условия

Активация на акаунт