Препоръка за латекс

  • 6 480
  • 30
  •   3
Отговори
  • Мнения: 174
Моля за препоръка за качествен латекс, който се измива и покрива добре.

# 1
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
От личен опит - Benjamin Moore, Levi’s (смятаме за напред да боядисваме отново с Levi’s), а познати са доволни от tikkurila optiva и Dulux.

# 2
  • Мнения: 8 806
питайте в магазина за бои и купете най-качествен латекс (обикновено е скъп). Трябва да купите латекс, който не се размеква при миене с вода. 

# 3
  • Мнения: 5
Моля за препоръка за качествен латекс, който се измива и покрива добре.
Миналата година боядисвахме с Vitex - ако не се лъжа са гръцки, но много лесно се нанасяха и се мият. Като цяло всеки латекс може да се бърше с мокра мека гъба, но този е тестван лично. Аз съм много доволна от резултата.

# 4
  • Мнения: 8 806
авторе,
на твое място ще купя от няколко латекса по една от най- малките разфасовки и ще го пробвам лично, например на стената в мазето. Затова послушайте продавачите, те знаят, питайте ги 'кой от  латексите ви е най-качествен ?". В големите магазини купуват и фирми.
В БГ има страшно некачествен латекс, дано не попаднеш на такъв.  Такъв ще трябва да го свалиш първо, преди да сложиш следващия по -качествения. А това си е трудоемко.

# 5
  • Мнения: 10 415
Какво разбирате под некачествен латекс? Аз си ползвам бг марки от години. Веднъж реших на дребната стая да пробвам с Левис, Еми нито разлика видях в начина на нанасяне, нито някакъв по-специфичен ефект.. ако беше в обикновена кутия щеше да си е прост латекс. Само една камара пари струваше.
Латекс не мия. Като ми омръзне и се позахаби, наново боядисваме така или иначе на 2-3 години.
Децата не са драскали по стените, не знам какво точно го цапа тоз латекс.

# 6
  • Мнения: 8 806
децата цапат, също от мебели може да се изцапа, например под бюрото, може да се изцапа стената. Около кощ за боклук, ако не е скрит. Ако изпръска нещо на стената също, случаи много.
Под некачествен имам предвид, като зашочнеш да го миеш, сваляш слоеве боя (няма как), и след засъхването стената става различна там където си отнел повече боя, в резултат трябва пак да мажеш, защото е грозно.
Имам такъв латекс в общи части на къща и много съжалявам, понеже таваните са високо и много трудно ще се свали оттам.
 Когато се сух и някой се доближи с рамо до стената, може да му побелее палтото.
Докато вкъщи  си го мия без проблем, засъхва и не се вижда къде съм  мила, може само едно петънце да съм махнала... Латексът стои здраво 'залепен' за стената, ако го пипна с пръст, не ми побелява.Съжаявам за лаишкото ми обяснение.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
Ако латексът не стои "здраво залепен" за стената, проблемът не е в него, а в основата. А латекс да цапа при допир, просто не е латекс, а нещо друго.
Правих ремонт на едната стая това лято. За тавана ползвах на Декоратор Супер бял латекс. Не покрива добре. Таванът беше доста мърляв и му трябваха 4 ръце, за да покрие идеално. За стените взех Spirit. Много добре покрива. Тепърва ще го пробвам дали се мие. На едно две места капнах с блажна боя, докато боядисвах парното. Избърсах с разтворител и нямаше поражения върху латекса.

# 8
  • Мнения: 174
Благодаря!

# 9
  • Мнения: 10 415
Има латекс на варова основа, той може да цапа.
Иначе основата е важно да се грундира отдолу, без значение дали има друга боя или е на картон, шпакловка или нещо друго. От там тръгват разни проблеми и за последстващи слоеве. Иначе не е нужно да се сваля латекс преди да се боядиса пак с нов, ама основата не трябва да е ронлива, запрашена, омазнена.
Затова една ръка грунд спестява много главоболия и пари за модерни бои Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 806
duhi_puhi
има, сигурно ние с този сме мазали ( с варовата основа).
Тази варова основа може ли да се покре с грунд или трябва да се свали?

# 11
  • Мнения: 10 415
може да се грундира
вземи дълбокопроникващ грунд (има различни, според бюджета..) И виж как се разрежда в упътването
Когато изсъхне хубаво тогава латекса.
И всяка ръка чакаш хубаво да изсъхне.
Иначе долния слой започва да се отлепва и става ... каквото не трябва да става Simple Smile
Мене ме чакат поне 3 стаи за боядисване и една голяма за байцване, та ще е забавно по темата Simple Smile
Но ще вземем машина направо.

# 12
  • Мнения: 348
Здравейте, можете ли да препоръчате латекс - за ново строителство става дума, да може да се мие, среден към нисък ценови клас? Препоръчаха ми Артеколор и Витекс но нямам опит с нито една от двете марки, имало и някакви други гръцки по-бюджетни марки но нямам идея дали са качествени. Благодаря предварително

# 13
  • София
  • Мнения: 5 883
Артеколор

# 14
  • Мнения: 348
Благодаря ви, а цветовете отговарят ли, в смисъл реални ли са или след нанасяне на стената изглеждат по-наситени?

Общи условия

Активация на акаунт