Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 892
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря, Перу  Hug.

# 361
  • Samokov
  • Мнения: 347
В детската стая имам мокет.Детето не го харесва в този му вид и се чудя дали има някаква боя,с която мога да му сменя цветя.В момента е в кафяво бежовата гама.

# 362
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Доста дребни детайли има по вашата врата. С какво махнахте старата боя? А
Първо с пистолета да падне грубото, после с препарат Дунав, измиване с водоструйка и накрая шлафане, ако има остатъци, както и за полиране. На орнаментите чистихме с много тясна шпакла и с нож.

# 363
  • Мнения: 2 023
Привети  bouquet
Купихме си от ИКЕА масичка и 2 стола- градински, но в нашия случай балконски.
Пише, че са за навън, но прочетох указанията и се повтрещих.
Обработени са само с байц за дървесина на водна основа,
периодично да се повтаря процедурата със същия байц,
когато дъждовните капки започнат да се абсорбират от дървесината  Shocked
Не е масло, не е лак, а прост байц.
Има ли такова нещо, което да предпази дървото?
Или като в рекламата- после както аз си знам  Mr. Green

# 364
  • Мнения: 120
Ще залепя мебелно фолио за кухненската маса.Може ли да го намажа със някакъв лак или друго за да го предпазя от наранявания?Залепих на кухненските плочки и за сега е супер,но без да го мажа с нещо

# 365
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Трънка, задължително ги мини с лак или масло. Също така не ги оставяйте да ги мокри дъжд.
Дървото, с каквото и да го мажеш, ще изкара по-дълго ако не се мокри (или поне минимално).

avon0, върху фолиото няма да хване нищо. Абсолютно никакъв смисъл да се маже, то е достатъчно устойчиво.

# 366
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Трънка, превода в БГ сайта май не е точен, в английския пише "Use VÅRDA wood stain, outdoor use when re-staining the furniture, sold separately". Не съм сигурна, но това е лак или вакса някаква, в описанието на VÅRDA пише:
" Предимства
Прониква в дървото и предотвратява изсъхването и напукването му.
Инструкции за поддръжка
Забършете излишното количество лак веднага след нанасяне." т.е. както се ползва вакса или масло...

Исках да кажа, да си спокойна, покритието не е просто байц  Wink

# 367
  • Мнения: 6 292
Трънка Бодливкова, някой наскоро писа в темата, че ще минава допълнително един саксийник от градинските,  за да е по-издържлив. Аз за нашите Икейски мебели взех лак мат, защото ми се виждат много попиващи. Още не съм ги изкарала на открития балкон, но съм решила да ги мина преди това, че масата ще ползваме и за вечери на открито от време на време (надявам се), та ме е страх да не попие нещо мазно примерно...

# 368
  • Мнения: 2 023
 bouquet Благодарности на всички работни пчелички!  Hug Hug Hug
Опипах с ръка масЕто, не ми се видя изУпщЕ като издържащо на дъждове/да не говорим за снегове/
не е изшкурено, и е като голичко откъдеФсякъде.
Сецната съм- с 2 хернии, едвам ходя, но ще му видя сметката тези дни!
Ще направя снимки преди и след, и с помощ от ДЖ/домашните животни  Heart Eyes/
ще ги кача- от тел. аз не мога да качвам.
Обещала съм снимки на "Не се сърди човече" и др. за гардероб,
но е зле положението при мен- не съм ви забравила!
Още веднъж благодаря  omm

# 369
  • Варна
  • Мнения: 903
Здравейте! Влетявам направо с въпрос относно стара печка. Нещо такова: (МОже да се ползва за шкаф Confused ) Та има ли някакъв начин да придобие малко по-съвременен вид? Нямам възможност за момента да я махна от къщата.

# 370
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Печката е истинско съкровище!!  Heart Eyes

Ако беше моя, щях да я напръскам с инокс спрей, просто защото в такъв вид щеше да ми пасва на останалото. Ако нямах оранжев хладилник, щях да я напръскам с някой шантав цвят Simple Smile

# 371
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Здравейте! Влетявам направо с въпрос относно стара печка.
Скрит текст:
Нещо такова: (МОже да се ползва за шкаф Confused ) Та има ли някакъв начин да придобие малко по-съвременен вид? Нямам възможност за момента да я махна от къщата.
Тези с ретро вид са доста скъпи. Много искахме една норвежка, но моделите, които харесахме са над 3-4 хиляди. Мисля, че имаш късмет, че твоята е сравнително запазена, особено ако няма изгорели ламарини и е с чугунена плоча. Плочата, елементите по вратичките (дръжки, панти, рамки) и тръбата отстрани освежи само. Има термоустойчиви бои, включително и на Оргахим.

# 372
  • Мнения: 976
    Печката е наистина съкровище!

# 373
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Момичета и момчета, боядисвах гардероб с боя по каталог, на Сократес, но понеже е пръскан с пистолет, боята трябваше да се разреди. При това тя промени цвета си Shocked Гардероба стана по-светъл и по-син. Един  - два нюанса, но адски се издразних.
Първо реших, че аз не съм избрала правилен цвят, защото картинката е дребна, а осветлението беше изкуствено, но не! Като боядисах едни полици с неразредената боя, те си станаха точно каквито трябва.
На вас случвало ли ви се е? newsm78

# 374
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Любознателна, ауу, страхотно синьо  Flutter /не съм разреждала сократес, направо съм боядисвала с нея, друга акрилна съм разреждала за пистолет и не ми хареса резултатът/.
А такива печки много познати имат и ги ползват, вкл. и свеки.

Общи условия

Активация на акаунт